О районном бюджете Житикаринского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 29 декабря 2021 года № 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26237.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 6 703 725,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 837 948,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 49 535,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 464,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 796 778,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 884 684,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 246 796,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 283 701,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 905,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 025,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -463 779,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 463 779,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 02.12.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2022 год, установлен в сумме 1 069 661,0 тысяча тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2022 год в сумме 250 457,0 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 97 640,0 тысяч тенге;
села Аккарга – 12 074,0 тысячи тенге;
села Забеловка – 13 775,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 11 870,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 21 789,0 тысяч тенге;
села Приречное – 10 106,0 тысяч тенге;
села Степное – 11 820,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 12 480,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 11 976,0 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 18 134,0 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 17 786,0 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 11 007,0 тысяч тенге.

Жітіқара ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 96 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26237 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 703 725,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 837 948,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 49 535,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 19 464,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 2 796 778,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 884 684,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 246 796,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 283 701,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 905,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 025,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -463 779,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 463 779,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 02.12.2022 № 208 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 1 069 661,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 250 457,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 97 640,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12 074,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 775,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 11 870,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 21 789,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 10 106,0 мың теңге;
Степной ауылы – 11 820,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12 480,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 11 976,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 18 134,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 17 786,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 11 007,0 мың теңге.

2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2023 год в сумме 203 793,0 тысячи тенге, в том числе:
города Житикара – 51 132,0 тысячи тенге;
села Аккарга – 12 193,0 тысячи тенге;
села Забеловка – 13 761,0 тысяча тенге;
села Милютинка – 12 003,0 тысячи тенге;
села Пригородное – 22 037,0 тысяч тенге;
села Приречное – 10 094,0 тысячи тенге;
села Степное – 11 842,0 тысячи тенге;
села Чайковское – 12 506,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 12 067,0 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 18 290,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 17 847,0 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 10 021,0 тысяча тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2024 год в сумме 206 219,0 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 51 847,0 тысяч тенге;
села Аккарга – 12 340,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 13 937,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 12 161,0 тысяча тенге;
села Пригородное – 22 299,0 тысяч тенге;
села Приречное – 10 192,0 тысячи тенге;
села Степное – 11 972,0 тысячи тенге;
села Чайковское – 12 670,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 12 193,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 18 452,0 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 18 048,0 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 10 108,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий на 2022 год из районного бюджета в областной бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Установить, что объем бюджетных изъятий на 2022 год из бюджетов города Житикара, сел, сельских округов Житикаринского района в районный бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2022 год в сумме 153 726,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 02.12.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
2) выплату государственной адресной социальной помощи;
3) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) развитие продуктивной занятости;
5) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

2) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 203 793,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 51 132,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12 193,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 761,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 12 003,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 22 037,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 10 094,0 мың теңге;
Степной ауылы – 11 842,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12 506,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 12 067,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 18 290,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 17 847,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 10 021,0 мың теңге.
3) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 206 219,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 51 847,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12 340,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 937,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 12 161,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 22 299,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 10 192,0 мың теңге;
Степной ауылы – 11 972,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12 670,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 12 193,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 18 452,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 18 048,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 10 108,0 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны белгіленсін.
6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 153 726,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 02.12.2022 № 208 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
5) стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталығы мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

6) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
8) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022);
9) строительство инженерных коммуникаций (водоснабжение, водоотведение, электроснабжение, газоснабжение) к индивидуальным жилым домам микрорайона 9, в городе Житикара, 1 очередь;
10) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022); от 11.10.2022 № 201 (вводится в действие с 01.01.2022).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство сетей водоснабжения села Чайковское Житикаринского района;
2) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) развитие продуктивной занятости;
4) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Забеловка" 0-10 километр.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах;
3) первое рабочее место;
4) контракт поколений;

6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
8) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.07.2022 № 173 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) Жітіқара қаласында 9 шағын ауданның жеке тұрғын үйлеріне инженерлік коммуникациялар (сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау) салу, 1-кезек;
10) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.07.2022 № 173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2022 № 201 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының сумен жабдықтау желілерін салуға;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
3) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
4) стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталығы мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
5) "Забелов ауылына кіреберіс" 0-10 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.07.2022 № 173 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге;
2) мобильды орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
3) алғашқы жұмыс орнына;
4) ұрпақтар келісімшартына;

5) единовременные выплаты участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы;
6) санаторно-курортное лечение;
7) специальные средства передвижения;
8) протезно-ортопедические средства;
9) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Забеловка" 0-10 километр;
10) текущий ремонт участка автомобильной дороги по улице Зинатуллы Зулхаирова;
11) текущий ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 11А, 12, 13;
12) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне, вдоль домов № 1, 2, 3 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
13) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 02.12.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022);
14) введение дополнительных ставок инструкторов по спорту;
15) оказание ежемесячной социальной помощи больным туберкулезом;
16) увеличение выплат детям инвалидам, обучающимся на дому;
17) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022);
18) капитальный ремонт водогрейного котла ПТВМ-30 № 4 Центральной городской котельной государственного коммунального предприятия "Житикаракоммунэнерго";
19) монтаж уличного освещения села Пригородное Житикаринского района;
20) средний ремонт улицы Автомобилистов в селе Пригородное Житикаринского района;
21) средний ремонт улицы Алтынсарина в селе Пригородное Житикаринского района;
22) средний ремонт улицы Дачная в селе Пригородное Житикаринского района;
23) средний ремонт улицы Дорожная в селе Пригородное, Житикаринского района;
24) средний ремонт улицы Баймагамбетова в селе Пригородное, Житикаринского района;
25) средний ремонт улицы Вокзальная в селе Пригородное, Житикаринского района;
26) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.10.2022 № 201 (вводится в действие с 01.01.2022);
27) средний ремонт улицы Станционная в селе Пригородное, Житикаринского района;
28) средний ремонт улицы Степная в селе Пригородное, Житикаринского района;
29) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022);
30) средний ремонт улицы Степная в селе Приречное Житикаринского района Костанайской области;

5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күніне арналған біржолғы төлемдерге;
6) шипажайлық-курорттық емделуге;
7) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
8) протездік-ортопедиялық құралдарына;
9) "Забелов ауылына кіреберіс" 0-10 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
10) Зинатулла Зулхаиров көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін ағымдағы жөндеуге;
11) 5В шағын ауданда 11А, 12, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
12) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 11 шағын ауданда № 1, 2, 3 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
13) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 02.12.2022 № 208 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі);
14) спорт нұсқаушыларының қосымша ставкаларын енгізуге;
15) туберкулезбен ауыратындарға ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсету;
16) үйде оқитын мүгедек балаларға төлемдерді ұлғайту;
17) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.07.2022 № 173 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі);
18) "Житикаракоммунэнерго" мемлекеттік коммунальдық кәсіпорыны орталық қалалық қазандығының ПТВМ-30 № 4 су жылыту қазандығын күрделі жөндеу;
19) Жітіқара ауданы Пригородный ауылының көшесін жарықтандыруды монтаждау;
20) Жітіқара ауданы Пригородный ауылындағы Автомобилистов көшесін орташа жөндеу;
21) Жітіқара ауданы Пригородный ауылындағы Алтынсарина көшесін орташа жөндеу;
22) Жітіқара ауданы Пригородный ауылындағы Дачная көшесін орташа жөндеу;
23) Жітіқара ауданы, Пригородный ауылындағы Дорожная көшесін орташа жөндеу;
24) Жітіқара ауданы, Пригородный ауылындағы Баймагамбетова көшесін орташа жөндеу;
25) Жітіқара ауданы, Пригородный ауылындағы Вокзальная көшесін орташа жөндеу;
26) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.10.2022 № 201 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі);
27) Жітіқара ауданы, Пригородный ауылындағы Станционная көшесін орташа жөндеу;
28) Жітіқара ауданы, Пригородный ауылындағы Степная көшесін орташа жөндеу;
29) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.07.2022 № 173 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі);
30) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Приречный ауылындағы Степная көшесін орташа жөндеу;

31) строительство инженерных коммуникаций (водоснабжение, водоотведение, электроснабжение, газоснабжение) к индивидуальным жилым домам микрорайона 9, в городе Житикара, 1 очередь.
Сноска. Пункт 9 c изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.05.2022 № 159 (вводится в действие с 01.01.2022); от 11.07.2022 № 173 (вводится в действие с 01.01.2022); от 02.12.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022).

31) Жітіқара қаласында 9 шағын ауданның жеке тұрғын үйлеріне инженерлік коммуникациялар (сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау) салу, 1-кезек.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.05.2022 № 159 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2022 № 173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.12.2022 № 208 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру на очередной финансовый год в районном бюджете Житикаринского района не установлен.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 декабря 2021 года
№ 96
Районный бюджет Житикаринского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 02.12.2022 № 208 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

10. Жітіқара ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
11. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 96 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 02.12.2022 № 208 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

1296,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
237,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4576,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4576,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4576,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4576,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
615523,0
1
Социальное обеспечение
35626,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35626,0
005
Государственная адресная социальная помощь
35626,0
2
Социальная помощь
490765,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
490765,0
002
Программа занятости
178037,0
006
Оказание жилищной помощи
67705,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69082,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4595,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70020,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
35185,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35570,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30571,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89132,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89132,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67230,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2394,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19508,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
980061,0
1
Жилищное хозяйство
151379,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

1296,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
237,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4576,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4576,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4576,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4576,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
615523,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35626,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35626,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35626,0
2
Әлеуметтiк көмек
490765,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
490765,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
178037,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
67705,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69082,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4595,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70020,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
35185,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35570,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30571,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89132,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89132,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67230,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2394,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19508,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
980061,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
151379,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі