О районном бюджете Карасуского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 28 декабря 2021 года № 86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26317.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 574 426,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 819 703,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 420,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 207,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 738 096,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 651 848,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 114,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 081,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 967,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 392,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 35 392,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 123 928,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 123 928,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в бюджете района на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 939 072,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2022 год в сумме 339 504,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 18340,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 19980,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 22074,0 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 35597,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 24104,0 тысячи тенге;
Карасуский сельский округ 73028,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 13060,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 25261,0 тысяча тенге;
Люблинский сельский округ 21056,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 23550,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 23514,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 15981,0 тысяча тенге;
Черняевский сельский округ 23959,0 тысяч тенге;
2) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2023 год в сумме 352 799,0 тысяч тенге, в том числе:

Қарасу ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 86 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26317 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасу ауданының 2022 -2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 574 426,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 819 703,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 420,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 207,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 738 096,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 651 848,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 114,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 081,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 31 967,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 35 392,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 35 392,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 123 928,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 123 928,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1 939 072,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 339 504,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 18340,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 19980,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 22074,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 35597,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 24104,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 73028,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 13060,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 25261,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 21056,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 23550,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 23514,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 15891,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 23959,0 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 352 799,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Черняевский сельский округ 25073,0 тысяч тенге.
4. Исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 16.11.2022 № 177 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Cекретарь Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению Карасуского
районного маслихата
от 28 декабря 2021 года
№ 86
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Черняев ауылдық округі 25073,0 мың теңге.
4. Алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 16.11.2022 № 177 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Кажиев
Қарасу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 86 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

281707,9
1
Социальное обеспечение
23335,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23335,0
005
Государственная адресная социальная помощь
23335,0
2
Социальная помощь
204304,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204304,4
002
Программа занятости
88634,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27533,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2114,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29298,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
23602,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33120,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54068,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54068,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45814,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
186,0
021
Капитальные расходы государственного органа
430,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7638,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
415014,4
1
Жилищное хозяйство
4460,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1457,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1457,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3002,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3002,6
2
Коммунальное хозяйство
407061,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
406487,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
406487,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
574,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
574,3
3
Благоустройство населенных пунктов
3492,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3492,9

281707,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23335,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23335,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23335,0
2
Әлеуметтiк көмек
204304,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204304,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88634,9
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27533,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2114,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
29298,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23602,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33120,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54068,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54068,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45814,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
186,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7638,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
415014,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4460,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1457,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1457,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3002,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3002,6
2
Коммуналдық шаруашылық
407061,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
406487,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
406487,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
574,3
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
574,3
3
Елді - мекендерді көркейту
3492,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3492,9

57092,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3177,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13568,0
3
Информационное пространство
96450,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8944,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8944,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
87506,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
76087,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
11419,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
69193,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
38832,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27824,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11008,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30361,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
30361,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
46574,0
1
Топливо и энергетика
46574,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46574,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
46574,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44566,0
6
Земельные отношения
27640,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27640,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27640,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
16926,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16926,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16926,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16751,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16751,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16751,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

57092,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3177,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13568,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
96450,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8944,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8944,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
87506,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
76087,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
11419,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
69193,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
38832,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27824,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11008,0
457
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30361,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30361,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
46574,0
1
Отын және энергетика
46574,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46574,0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
46574,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44566,0
6
Жер қатынастары
27640,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27640,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27640,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
16926,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16926,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16926,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16751,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16751,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16751,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер