О внесении изменений в решение маслихата от 6 января 2021 года № 435 "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2021 - 2023 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25 июня 2021 года № 33. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23392
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2021 - 2023 годы" от 6 января 2021 года № 435 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9693) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить бюджет села Боровское на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 69 010,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 483,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 20,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 46 507,5 тысяч тенге;
2) затраты - 80 281,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –11 271,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 11 271,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2021 год в сумме 25 595,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 434,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 451,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 948,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 9 493,0 тысяч тенге;
2) затраты - 16 707,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 5 256,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5 256,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Мәслихаттың 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 435 "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 25 маусымдағы № 33 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23392 болып тіркелді
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 13 қаңтардағы № 435 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9693 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Боровское ауылының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 69 010,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 483,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 20,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 46 507,5 мың теңге;
2) шығындар - 80 281,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 11 271,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 11 271,0 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 595,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 434,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Алешин ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 11 451,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 948,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 9 493,0 мың теңге;
2) шығындар - 16 707,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 5 256,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 5 256,0 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 14 882,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 852,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 14 020,0 тысяч тенге;
2) затраты - 15 263,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –381,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 381,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 13 374,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 370,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 11 994,0 тысяч тенге;
2) затраты - 14 740,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 366,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1366,0 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 12 910,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 169,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 11 731,0 тысяч тенге;
2) затраты - 14 745,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 835 0, тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 835,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

"5. Буденный ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 14 882,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 852,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 14 020,0 мың теңге;
2) шығындар - 15 263,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 381,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 381,0 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Введен ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 13 374,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 370,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 11 994,0 мың теңге;
2) шығындар - 14 740,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 366,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 366,0 мың теңге.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қарақоға ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12 910,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 169,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 11 731,0 мың теңге;
2) шығындар - 14 745,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 835,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 835,0 мың теңге.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ломоносов ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 984,0 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2021 год в сумме 13 036,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 2 302,0 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 16 878,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2 385,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 20,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 14 473,0 тысяч тенге;
2) затраты - 18 901,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 023,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 023,0 тысяч тенге.";
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Тенизовского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 760,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 819,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 8 931,0 тысяч тенге;
2) затраты - 12 881,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 3 121,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 121,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии В. Байкунирова
Секретарь районного маслихата Ж. Байбулатова
Приложение 1
к решению маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 984,0 мың теңге.";
18 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2021 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 036,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 2 302,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
19 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Соснов ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 16 878,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2 385,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 20,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 14 473,0 мың теңге;
2) шығындар - 18 901,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 023,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 023,0 мың теңге.";
21 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Теңіз ауылдық округінің 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 9 760,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 819,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 8 931,0 мың теңге;
2) шығындар - 12 881,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 121,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 121,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы В. Байкунирова
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ж. Байбулатова
Mәслихаттың