О Павлодарском городском бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 106/13. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26060.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 190 920 052 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 153 763 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 265 759 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 17 701 052 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 189 393 тысяч тенге;
2) затраты – 184 259 524 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 5 475 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 5 475 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 271 435 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 271 572 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 137 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 394 568 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 6 394 568 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 188/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 48 031 164 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2022 – 2024 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2022 год в общей сумме 564 409 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 178 141 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ – 127 863 тысяч тенге;
село Павлодарское – 112 841 тысяча тенге;
село Жетекши – 99 478 тысяч тенге;
село Мойылды – 46 086 тысяч тенге;
на 2023 год в общей сумме 565 794 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 177 505 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 127 687 тысяч тенге;
село Павлодарское – 112 121 тысяча тенге;
село Жетекши – 100 634 тысяч тенге;
село Мойылды – 47 847 тысяч тенге;

2022 - 2024 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 106/13 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26060 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 190 920 052 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 763 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 265 759 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 701 052 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 189 393 мың теңге;
2) шығындар – 184 259 524 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 5 475 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 475 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 271 435 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 271 572 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 137 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 394 568 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 6 394 568 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 188/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 48 031 164 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2022 - 2024 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және кейбір ауылдардың бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемдері көзделсін, соның ішінде:
2022 жылға жалпы 564 409 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 178 141 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 127 863 мың теңге;
Павлодар ауылы – 112 841 мың теңге;
Жетекші ауылы – 99 478 мың теңге;
Мойылды ауылы – 46 086 мың теңге;
2023 жылға жалпы 565 794 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 177 505 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 127 687 мың теңге;
Павлодар ауылы – 112 121 мың теңге;
Жетекші ауылы – 100 634 мың теңге;
Мойылды ауылы – 47 847 мың теңге;

на 2024 год в общей сумме 574 934 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 180 396 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 129 701 тысяча тенге;
село Павлодарское – 113 968 тысяч тенге;
село Жетекши – 102 245 тысяч тенге;
село Мойылды – 48 624 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел в следующих объемах:
6 523 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждений селу Жетекши, поселку Ленинский и Кенжекольскому сельскому округу;
39 703 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий селам Жетекши, Мойылды, Павлодарское, поселку Ленинский и Кенжекольскому сельскому округу;
252 757 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" селу Мойылды и Кенжекольскому сельскому округу.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 188/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
242 179 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Жетекши, Мойылды, Павлодарское, поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа;
48 743 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа;
176 846 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, Кенжекольского сельского округа, поселка Ленинский;
131 155 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, поселка Ленинский;
116 749 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа, села Павлодарское;
56 737 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов сел Жетекши, Мойылды, поселка Ленинский, Кенжекольскому сельскому округу;
12 323 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" селу Мойылды и Кенжекольскому сельскому округу;

2024 жылға жалпы 574 934 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 180 396 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 129 701 мың теңге;
Павлодар ауылы – 113 968 мың теңге;
Жетекші ауылы – 102 245 мың теңге;
Мойылды ауылы – 48 624 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен кент, ауылдық округ және кейбір ауылдар бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Жетекші ауылы, Ленин кенті және Кенжекөл ауылдық округіне мәдениет және мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақы белгілеуге – 6 523 мың теңге;
Жетекші, Мойылды, Павлодар ауылдарына, Ленин кенті мен Кенжекөл ауылдық округіне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 39 703 мың теңге;
Мойылды ауылына және Кенжекөл ауылдық округіне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға –252 757 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 188/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Жетекші, Мойылды, Павлодар ауылдарының, Ленин кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендеріндегі көшелерді жарықтандыруға – 242 179 мың теңге;
Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдары, Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге – 48 743 мың теңге;
Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының, Кенжекөл ауылдық округінің, Ленин кентінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 176 846 мың теңге;
Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының, Ленин кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 131 155 мың теңге;
Ленин кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің, Павлодар ауылының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 116 749 мың теңге;
Жетекші, Мойылды ауылдары, Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі елді мекендерінің сумен жабдықтауын ұйымдастыруға – 56 737 мың теңге;
Мойылды ауылына және Кенжекөл ауылдық округіне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 12 323 мың теңге;

52 501 тысяча тенге – на обеспечение деятельности акимов сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа;
64 477 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в поселке Ленинский;
7 439 тысяч тенге – на реализацию физкультурно – оздоровительных и спортивных мероприятий в поселке Ленинский и селе Жетекши;
8 285 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы поселку Ленинский и селу Палодасркое;

Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдары, Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі әкімдерінің қызметін қамтамасыз етуге – 52 501 мың теңге;
Ленин кентін де мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 64 477 мың теңге;
Ленин кентінде, Мойылды және Жетекші ауылдарында дене шынықтыру - сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыруға – 7 439 мың теңге;
Ленин кентінің және Павлодар ауылының мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 8 285 мың теңге;

92 819 тысяч тенге – на капитальные расходы селу Жетекши, поселку Ленинский, Кенжекольскому селскому округу.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 188/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить на 2022 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 213 612 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Павлодарского городского маслихата С. Калижанова
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 24 декабря 2021 года

Жетекші ауылының, Ленин кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің күрделі шығыстарына – 92 819 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 188/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 213 612 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының хатшысы С. Калижанова
Павлодар қалалық
маслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы