О внесении изменений и дополнений в решение Аксуского городского маслихата "О бюджете города Аксу на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 475/71
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 13 августа 2021 года № 63/8. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2021 года № 24117
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата "О бюджете города Аксу на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 475/71 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7107) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 18777030 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8094914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61488 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100127 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10520501 тысяча тенге;
2) затраты – 20588594 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -27375 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 140017 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 167392 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 37125 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 37125 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1821314 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1821314 тысяч тенге.";
пункт 2-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"2-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2021 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 764247 тысяч тенге, в том числе:
из вышестоящих бюджетов:
6180 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
498946 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
13480 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
из городского бюджета:
127346 тысяч тенге - на оплату труда и бонусов государственным служащим в системе оплаты труда по факторно-бальной шкале;
55444 тысячи тенге - на софинансирование мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
5356 тысяч тенге – на организацию контроля качества дорожных работ;
528 тысяч тенге - на оснащение сервисных центров;
20930 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
9807 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
23376 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
1100 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
1054 тысяч тенге – на изготовление правоустанавливающих документов внутрипоселковых дорог;
700 тысяч тенге – на текущий ремонт административного здания.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

Ақсу қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 475/71 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 13 тамыздағы № 63/8 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 тамызда № 24117 болып тіркелді
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 475/71 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7107 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18777030 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8094914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61488 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100127 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10520501 мың теңге;
2) шығындар – 20588594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -27375 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 140017 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 167392 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 37125 мың тенге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 37125 мың тенге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1821314 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1821314 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-1. 2021 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 764247 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, соның ішінде:
жоғары тұрған бюджеттерден:
6180 мың теңге - мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
498946 мың теңге - "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
13480 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
қалалық бюджеттен:
127346 мың теңге - факторлы-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеу жүйесінде мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы және бонустар төлеуге;
55444 мың теңге - "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды бірлесіп қаржыландыруға;
5356 мың теңге - жол жұмыстарының сапасын бақылауды ұйымдастыруға;
528 мың теңге - сервистік орталықтарды жарақтандыруға;
20930 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға;
9807 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
23376 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
1100 мың теңге - ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына;
1054 мың теңге - кентішілік жолдардың құқық белгілеуші құжаттарын дайындауға;
700 мың теңге - әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Утвердить объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2021-2023 годы согласно приложению 4, в том числе на 2021 год в сумме 42403 тысячи тенге.";
указанное решение дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Учесть, что на 2021 год установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 28 процентов;
по социальному налогу - 28 процентов.";
указанное решение дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2021 год из областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в размере 76670 тысяч тенге.";
указанное решение дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Предусмотреть в бюджете города Аксу на 2021 год поступления трансфертов из бюджетов сельских округов, в связи с переводом социальных работников в городские отделения социальной помощи на дому, в сумме 20769 тысяч тенге.
Поступления в городской бюджет указанных сумм трансфертов из сельских бюджетов определяются на основании постановления акимата города.";

"5. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органы резервінің 2021 - 2023 жылдарға арналған көлемі 4-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға 42403 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2021 жылға облыстық бюджетке салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 28 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 28 пайыз.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 1-2-тармақпен толықтырылсын:
"1-2. 2021 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығыстарды өтеуге облыстық бюджеттен 76670 мың теңге мөлшерінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 1-3-тармақпен толықтырылсын:
"1-3. 2021 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттерінен әлеуметтік қызметкерлерді қалалық үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелеріне ауыстыруға байланысты 20769 мың теңге сомасында трансферттер түсімі көзделсін.
Көрсетілген ауылдық бюджеттерден берілетін трансферттер сомаларының қалалық бюджетке түсімдері қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

28346
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
43415
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
43415
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15500
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
27915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
27745
003
Капитальные расходы государственного органа
170
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1749040
1
Социальное обеспечение
220634
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
220634
005
Государственная адресная социальная помощь
220404
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
230
2
Социальная помощь
1380980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1361980
002
Программа занятости
516200
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27070
006
Оказание жилищной помощи
8000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
254181
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5469
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
22439
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136947
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
86262
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
252380
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

28346
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
43415
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
43415
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15500
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
27915
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27745
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1749040
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
220634
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
220634
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
220404
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
230
2
Әлеуметтiк көмек
1380980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1361980
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
516200
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27070
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
254181
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5469
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
22439
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136947
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
86262
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
252380
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау