О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 484/63 "Об Экибастузском городском бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 11 ноября 2021 года № 70/11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2021 года № 25206
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2021 - 2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 484/63 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7110) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 966 438 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 19 499 463 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 257 532 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 363 342 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 846 101 тысяча тенге;
2) затраты – 31 205 260 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 10 652 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 102 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 92 098 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - -18 000 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - 18 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 231 474 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 231 474 тысячи тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
3 108 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
1 182 тысячи тенге – на текущий ремонт уличного освещения села Байет Байетского сельского округа;
11 095 тысяч тенге – на устройство мини-футбольного поля с искусственным покрытием в селе Тай Экибастузского сельского округа;
4 000 тысяч тенге – на благоустройство игровых площадок с искусственным покрытием в селах Мынтомар, Коксиыр Экибастузского сельского округа;
2 900 тысяч тенге – на текущий ремонт служебного жилья в селе Тортуй Экибастузского сельского округа, в селе имени академика Алькея Маргулана;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 484/63 "2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 11 қарашадағы № 70/11 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 қарашада № 25206 болып тіркелді
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 484/63 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7110 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 966 438 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 499 463 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 257 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 363 342 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 846 101 мың теңге;
2) шығындар – 31 205 260 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 10 652 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 102 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 92 098 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - -18 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 18 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1 231 474 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 231 474 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
3 108 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге;
1 182 мың теңге - Байет ауылдық округінің Байет ауылындағы көшені жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге;
11 095 мың теңге - Екібастұз ауылдық округінің Тай ауылындағы жасанды жабыны бар шағын футбол алаңын орналастыруға;
4 000 мың теңге - Екібастұз ауылдық округінің Мыңтомар, Көксиыр ауылдарында жасанды жабыны бар ойын алаңдарын абаттандыруға;
2 900 мың теңге - Екібастұз ауылдық округінің Төртүй ауылында, академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылында қызметтік тұрғын үйді ағымдағы жөндеуге;

20 201 тысяча тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
600 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта служебного автотранспорта;
10 051 тысяча тенге – на обеспечение водоснабжением села Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа, села Бесқауға Қояндинского сельского округа, Экибастузского сельского округа, поселка Шидерты;
5 851 тысяча тенге – на приобретение лицензионных программных обеспечений;
43 237 тысяч тенге – на оплату бонусов по результатам оценки деятельности государственных служащих;
6 486 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих;
1 590 тысяч тенге – на текущий ремонт здания аппаратов акима Қояндинского сельского округа и села Шиқылдақ;
220 тысяч тенге – на изготовление землеустроительного проекта для размещения и обслуживания кладбищ Торт-Кудукского сельского округа.";
3) пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2021 год в сумме 5 000 тысяч тенге.";

20 201 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
600 мың теңге - қызметтік автокөлікті ағымдағы жөндеу жүргізуге;
10 051 мың теңге - Сарықамыс ауылдық округінің Сарықамыс ауылын, Қоянды ауылдық округінің Бесқауға ауылын, Екібастұз ауылдық округінің, Шідерті поселкесін сумен жабдықтаумен қамтамасыз етуге;
5 851 мың теңге - лицензияланған бағдарламалық жасақтаманы сатып алуға;
43 237 мың теңге - мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге;
6 486 мың теңге - мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын төлеуге;
1 590 мың теңге - Қоянды ауылдық округі мен Шиқылдақ ауылы әкім аппаратының ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
220 мың теңге - Төрт-Құдық ауылдық округі зираттарын орналастыру және күтіп ұстау бойынша жерге орналастыру жобасын дайындауға.";
3) көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 5 000 мың теңге сомада бекітілсін.";

11 525
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
96 599
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
96 599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 769
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52 769
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
43 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
43 830
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 493 625
1
Социальное обеспечение
480 464
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
480 464
005
Государственная адресная социальная помощь
480 464
2
Социальная помощь
1 598 006
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 384 286
002
Программа занятости
509 663
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 855
006
Оказание жилищной помощи
13 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 115
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 835
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
71 078
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175 267
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
274 081
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 680
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213 720
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
213 720
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
415 155
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

11 525
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
96 599
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
96 599
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
52 769
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
52 769
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
43 830
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 830
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 493 625
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
480 464
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
480 464
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
480 464
2
Әлеуметтiк көмек
1 598 006
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 384 286
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
509 663
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 855
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 115
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 835
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
71 078
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175 267
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
274 081
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 680
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
213 720
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
213 720
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
415 155
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

3 058 427
в том числе:
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
192 688
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
97 673
- краткосрочное профессиональное обучение
9 712
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
78 070
- услуги аутсорсинга для частных агентств занятости
9 891
на социальную поддержку инвалидов, в том числе:
95 015
- на обеспечение санаторно-курортным лечением инвалидов и
детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
48 810
- на обеспечение инвалидов техническими вспомогательными средствами и специальными средствами передвижения
в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
8 923
- предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению протезно-ортопедическими средствами
37 282
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
2 865 739
развитие системы водоснабжения и водоотведения
827 234
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
77 165
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
62 371
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 422 724
1
2
3
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
428 194
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 051
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1 745 081
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 043 491
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 500
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 500
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
393 804
- частичное субсидирование заработной платы
41 826
- на молодежную практику
44 798
- предоставление субсидий на переезд кандасов и переселенцев
51 764
- гранты на реализацию новых бизнес идей
96 243
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
46 177
- общественные работы
112 996
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
134 483
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами

3 058 427
соның ішінде:
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
192 688
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
97 673
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
9 712
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар
78 070
- жеке меншік жұмыспен қамту агенттіктері үшін аутсорсинг қызметтері
9 891
мүгедектерді әлеуметтік қолдауға, соның ішінде:
95 015
- оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді және мүгедек балаларды санаториялық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
48 810
- оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді техникалық қосалқы құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз етуге
8 923
- протездеу, протез-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету бойынша медициналық қызметтер ұсыну
37 282
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
2 865 739
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
827 234
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
77 165
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
62 371
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
1 422 724
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
428 194
1
2
3
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
48 051
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
1 745 081
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 043 491
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
57 500
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
57 500
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017– 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
393 804
- жалақыны ішінара субсидиялау
41 826
- жастар тәжірибесіне
44 798
- қандастар мен қоныс аударушылардың қоныс аударуына субсидиялар беру
51 764
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
96 243
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар
46 177
- қоғамдық жұмыстар
112 996
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
134 483
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру

49 161
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 650
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
34 509
- обеспечение сурдотехническими средствами
3 060
- обеспечение тифлотехническими средствами
9 625
- обеспечение протезно-ортопедическими средствами
5 580
- обеспечение специальными средствами передвижения
3 788
- обеспечение санаторно-курортным лечением
21 110
на выплату государственной адресной социальной помощи
311 013
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
16 937
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
15 416
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами
62 088
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных
52 250
1
2
3
организаций культуры и архивных учреждений
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
701 590
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
701 590
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
5 042 586
3.1.
Целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
669 134
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
588 000
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
81 134
3.2.
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
4 373 452
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
881 293
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
420 777
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 124 612
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 877 421
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
69 349

49 161
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 650
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
34 509
- сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
3 060
- тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
9 625
- протез-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету
5 580
- арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету
3 788
- санаториялық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
21 110
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
311 013
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
16 937
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
15 416
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
62 088
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге
52 250
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
701 590
1
2
3
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
701 590
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
5 042 586
3.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер:
669 134
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
588 000
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
81 134
3.2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
4 373 452
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
881 293
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
420 777
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 124 612
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 877 421
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
69 349