О Баянаульском районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 78/11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26055.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10496054 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2195511тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35865 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11171 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8253507тысяч тенге;
2) затраты – 11203570,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 155107 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 230278 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75171 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50000 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов 50000 тысяч тенге, поступления от продажи финансовых активов государства равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -912623,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 912623,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 165/23 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Объем субвенций, выделенных из областного бюджета на 2022 год учесть в объеме 4698397 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 42595 тысяч тенге.
4. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2022 год, в общей сумме 425596 тысяч тенге, в том числе:
- 141827 тысяч тенге - на проведение мероприятий по благоустройству;
- 154154 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта улиц населенных пунктов;
- 25174 тысяч тенге - на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства.";
- 25650 тыс.тенге – на приобретение служебного автомобиля, двух твердотопливных котлов и текущий ремонт служебного автотранспорта ;
- 61556 тыс.тенге – на проведение культурных и спортивных мероприятий;
- 17235тыс.тенге – на текущий ремонт зданий и сооружений аппаратов акима поселка Майкаин и сельских округов и установка пандуса.

2022 - 2024 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 78/11 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 26055 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10496054 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2195511 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35865 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11171 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8253507 мың теңге;
2) шығындар – 11203570,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 155107 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 230278 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 50000 мың теңге,соның ішінде: қаржы активтерін сатып алу 50000 мың теңге, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -912623,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 912623,8 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 165/23 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 4698397 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 42595 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 425596 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
- 141827 мың теңге – абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізуге;
- 154154 мың теңге – елді мекендердің көшелеріне орташа жөндеу жүргізуге;
- 25174 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласында іс-шаралар өткізуге";
- 25650 мың теңге - қызметтік автокөлікті, екі қатты отын қазандығын сатып алуға және қызметтік автокөлікті ағымдағы жөндеуге;
- 61556 мың теңге - мәдени және спорттық іс-шараларды өткізуге;
- 17235 мың теңге – Майқайың кенті мен ауылдық округтер әкімі аппараттарының ғимараттары мен құрылыстарын ағымдағы жөндеуге және пандус орнатуға;

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 165/23 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, передаваемых по районным программам бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2022 год, в общей сумме 246294 тысяч тенге, в том числе:
- 47971 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
- 7700 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры и архивных учреждений управленческому и основному персоналу;
- 190623 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 165/23 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2022 год, в общей сумме 560697 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 99231 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 36924 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 25898 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 31945 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 29802 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 33327 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 27658 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 32967 тысяч тенге;
Қызылтауский сельский округ – 30454 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 33956 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 42327 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 35177 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 101031 тысяч тенге.
7. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2023 год, в общей сумме 546495 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 91916 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 37665 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 25749 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 32577 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 30312 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 34032 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 26576 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 33249 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 30990 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 34521 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 36165 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 42185 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 90558 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 165/23 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округтері мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 246294 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
- 47971 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының,
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
- 7700 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарындағы және мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақысына қосымша ақыларды белгілеуге;
- 190623 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 165/23 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 560697 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 99231 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 36924 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 25898 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 31945 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 29802 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 33327 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 27658 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 32967 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 30454 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 33956 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 42327 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 35177 мың теңге;
Майқайың кенті – 101031 мың теңге.
7. 2023 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 546495 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 91916 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 37665 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 25749 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 32577 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 30312 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 34032 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 26576 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 33249 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 30990 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 34521 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 36165 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 42185 мың теңге;
Майқайың кенті – 90558 мың теңге.