2022 - 2024 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 4/14 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26022 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 410 631 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 128 107 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 168 939 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 144 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 112 441 мың теңге;
2) шығындар – 6 643 287 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 053 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 837 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 272 709 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 272 709 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 02.11.2022 № 1/29 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 4 384 368 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2022 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 489 302 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 36 939 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 836 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 31 651 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 28 157 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 34 193 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 34 337 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 34 330 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 819 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 125 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 71 134 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 96 196 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 29 585 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 404 659 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:

О бюджете района Тереңкөл на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 4/14. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26022.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 410 631 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 128 107 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 168 939 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 144 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 112 441 тысяча тенге;
2) затраты – 6 643 287 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 053 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91 890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 837 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 272 709 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 272 709 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 02.11.2022 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 4 384 368 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 489 302 тысячи тенге:
Байконысский сельский округ 36 939 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 34 836 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 31 651 тысяча тенге;
Верненский сельский округ 28 157 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 34 193 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 34 337 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 34 330 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 29 819 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 28 125 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 71 134 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ 96 196 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ 29 585 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 404 659 тысяч тенге:

Байқоныс ауылдық округі 30 832 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 399 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 27 608 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 24 861 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 31 455 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 32 056 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 29 814 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 27 416 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 25 248 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 62 729 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 54 374 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 27 867 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 407 524 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 30 994 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 480 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 27 639 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 24 876 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 31 718 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 32 357 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 29 987 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 27 520 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 25 198 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 63 131 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 55 675 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 27 949 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 9 550 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 02.11.2022 № 1/29 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
255 177 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
6 362 мың теңге – Байқоныс ауылындағы әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге;
1 660 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
17 642 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
54 329 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
15 355 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
903 мың теңге – ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуіне;

Байконысский сельский округ 30 832 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 30 399 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 27 608 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 24 861 тысяча тенге;
Воскресенский сельский округ 31 455 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 32 056 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 29 814 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 27 416 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 25 248 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 62 729 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 54 374 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ 27 867 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 407 524 тысячи тенге:
Байконысский сельский округ 30 994 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 30 480 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 27 639 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 24 876 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 31 718 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 32 357 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 29 987 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 27 520 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 25 198 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 63 131 тысяча тенге;
Теренкольский сельский округ 55 675 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ 27 949 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2022 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 9 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 02.11.2022 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
255 177 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
6 362 тысячи тенге – на капитальный ремонт административного здания в селе Байконыс;
1 660 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
17 642 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
54 329 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
15 355 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
903 тысячи тенге – на функционирование автомобильных дорог сельских населенных пунктов;

59 043 мың теңге – елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
100 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
1 456 мың теңге – ауылдық елді мекендердің мәдениет объектілеріне жөндеу жүргізуге;
871 мың теңге – ауылдық елді мекендердің күрделі шығыстарына;
4 035 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
400 мың теңге – мемлекеттің органның күрделі шығыстарына.

59 043 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов улиц населенных пунктов;
100 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
1 456 тысяч тенге – на проведение ремонта объектов культуры сельских населенных пунктов;
871 тысяча тенге – на капитальные расходы сельских населенных пунктов;
4 035 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
400 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.