Об Успенском районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2021 года № 64/11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25986. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 633 547 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 726 797 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 672 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 892 919 тысяч тенге;
2) затраты – 5 724 822 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 051 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91 891 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 840 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -150 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150 326 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 134/24 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2022 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 3 040 780 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 271 865 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 61 465 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 35 754 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 44 644 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 30 461 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 35 502 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 32 587 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 31 452 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 281 371 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 52 958 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 42 459 тысяч тенге;

2022 - 2024 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 64/11 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 25986 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 633 547 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 726 797 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 672 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 892 919 мың теңге;
2) шығындар – 5 724 822 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 051 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 891 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 840 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -150 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 150 326 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 134/24 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 3 040 780 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2022 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 271 865 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 61 465 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 35 754 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 44 644 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 30 461 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 35 502 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 32 587 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 31 452 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 281 371 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 52 958 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 42 459 мың теңге;

Ольгинский сельский округ – 45 194 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 33 884 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 38 207 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 35 053 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 33 616 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 274 003 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 48 176 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 42 153 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 44 972 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 33 166 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 37 887 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 34 454 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 33 195 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
41 838 тысяч тенге – на оплату труда административным государственным служащим;
359 тысяч тенге – на оплату командировочных расходов и служебных разъездов внутри страны;
36 246 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
54 696 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
191 176 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
10 465 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
400 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах.

Ольгин ауылдық округі – 45 194 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 33 884 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 38 207 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 35 053 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 33 616 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 274 003 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 48 176 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 42 153 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 44 972 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 33 166 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 37 887 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 34 454 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 33 195 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
41 838 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге;
359 мың теңге - ел ішіндегі іссапар шығыстары мен қызметтік сапарларды төлеуге;
36 246 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
54 696 мың теңге – аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
191 176 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
10 465 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
400 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 134/24 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2022 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2022 № 134/24 (вводится в действие с 01.01.2022).

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 134/24 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 0 теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.12.2022 № 134/24 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

11 339
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 339
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 081
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 081
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
381
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18 700
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 301
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 301
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 301
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 301
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
633 537
1
2
3
4
5
6
1
Социальное обеспечение
53 720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 720
005
Государственная адресная социальная помощь
53 720
2
Социальная помощь
535 381
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
535 381
002
Программа занятости
253 493
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 923
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 672
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136 468
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32 854
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 284
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 436
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

11 339
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 339
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 081
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 081
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
381
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 700
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 301
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
11 301
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
11 301
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 301
1
2
3
4
5
6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
633 537
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53 720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 720
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53 720
2
Әлеуметтiк көмек
535 381
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
535 381
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
253 493
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 923
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 672
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136 468
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
32 854
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 284
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 436
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 436
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер