О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2020 года № 517 "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы"
Решение внеочередной Х cессии маслихата города Алматы VII созыва от 27 августа 2021 года № 82. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 31 августа 2021 года № 24162. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы" от 14 декабря 2020 года № 517 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1673) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 876 552 754 тысячи тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 675 344 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 734 111 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 764 764 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 165 709 720 тысячи тенге;
2) затраты – 951 495 728,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 705 052 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 37 540 835 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 37 909 804 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -132 188 861,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 132 188 861,4 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 9 966 102 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 6 492 576 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 20 960 466 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 233 262 315,4 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 52 334 230 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 38 668 492,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 159 008 367 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 36 395 308 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс Х сессиясының 2021 жылғы 27 тамыздағы № 82 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 тамызда № 24162 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1673 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 876 552 754 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 675 344 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 734 111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 764 764 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 165 709 720 мың теңге;
2) шығындар – 951 495 728,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 705 052 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 37 540 835 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 37 909 804 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -132 188 861,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 132 188 861,4 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 9 966 102 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 6 492 576 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 20 960 466 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 233 262 315,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 52 334 230 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 38 668 492,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 159 008 367 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 36 395 308 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 761 103 тысячи тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 13 433 539 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 4 219 402 тысячи тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 113 214 487 тысячи тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 84 349 821 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 19 761 103 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 13 433 539 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 4 219 402 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 113 214 487 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 84 349 821 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

11 149 129,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
414 648,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
495 545,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 700 545,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
627 590,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
607 783,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
188 641,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
335 730,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 626,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 772 021,0
05
Здравоохранение
52 334 230,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
6 280 231,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
517 227,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
5 763 004,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 765 381,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 607 936,0
006
Услуги по охране материнства и детства
294 180,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
28 038,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 835 227,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
3 623 367,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 623 367,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 118 884,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

11 149 129,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
414 648,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
495 545,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 700 545,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
627 590,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
607 783,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
188 641,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
335 730,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 626,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 772 021,0
05
Денсаулық сақтау
52 334 230,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
6 280 231,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
517 227,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
5 763 004,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 765 381,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 607 936,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
294 180,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
28 038,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
6 835 227,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
3 623 367,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 623 367,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 118 884,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

1 118 884,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
39 254,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
39 254,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
32 507 113,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
329 982,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 767,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 324,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
136 612,0
030
Капитальные расходы государственного органа
22 735,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
28 676 251,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
3 260 673,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
21 769,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
38 668 492,6
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
627 298,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
627 298,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
8 417 549,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
976 987,0
006
Государственная адресная социальная помощь
4 315 447,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 520 003,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
557 018,6
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 044 915,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
3 179,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 050 627,0

1 118 884,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
39 254,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
39 254,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
32 507 113,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 982,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 767,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 324,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
136 612,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
22 735,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
28 676 251,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
3 260 673,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
21 769,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
38 668 492,6
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
627 298,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
627 298,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
8 417 549,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
976 987,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 315 447,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 520 003,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
557 018,6
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 044 915,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
3 179,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 050 627,0

016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
878 617,0
037
Социальная реабилитация
172 010,0
123
Аппарат акима района в городе
923 841,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
923 841,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
5 000 000,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
5 000 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
14 605 570,0
003
Программа занятости
7 070 295,0
007
Оказание жилищной помощи
77 900,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 832 920,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 049 781,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 422 784,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
251 188,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
434 260,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
466 442,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
40 539,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40 539,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000,0
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
7 853 068,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 300 982,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
47 208,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 643 370,0
026
Капитальные расходы государственного органа
1 182 839,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
123 729,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 342 168,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
878 617,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
172 010,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
923 841,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
923 841,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
5 000 000,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
5 000 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
14 605 570,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 070 295,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
77 900,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 832 920,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 049 781,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 422 784,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
251 188,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
434 260,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
466 442,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
40 539,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 539,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000,0
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
7 853 068,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 300 982,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
47 208,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 643 370,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 182 839,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
123 729,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 342 168,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

135 364,0
002
Регулирование туристской деятельности
1 758 465,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 062,0
304
Управление креативных индустрий города республиканского значения, столицы
441 367,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере креативной индустрии
65 780,0
002
Капитальные расходы государственного органа
18 819,0
003
Проведение городских мероприятий по поддержке креативной индустрии города
356 768,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
1 338 404,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области общественного развития на местном уровне
919 328,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
417 586,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 490,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
399 283,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
192 807,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
206 476,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
19 761 103,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
19 761 103,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
19 761 103,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 433 539,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
2 187 853,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 500,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
157 359,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
6 282,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
17 920,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
163 448,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
601,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 125,0
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
53 932,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
916,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

135 364,0
002
Туристік қызметті реттеу
1 758 465,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 062,0
304
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың креативтік индустриялар басқармасы
441 367,0
001
Жергілікті деңгейде креативті индустрия саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 780,0
002
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 819,0
003
Қаланың креативті индустриясын қолдау бойынша қалалық іс-шаралар өткізу
356 768,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
1 338 404,0
001
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
919 328,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
417 586,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 490,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
399 283,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 807,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
206 476,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
19 761 103,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
19 761 103,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
19 761 103,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 433 539,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 187 853,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 500,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
157 359,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
6 282,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
17 920,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
163 448,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
601,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
11 125,0
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
53 932,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
916,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

575 914,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
218 428,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
926 133,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
51 295,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
631 310,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
631 310,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
8 241 964,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
214 545,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
3 089 673,0
005
Развитие объектов экосистемы
4 472 744,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
461 052,0
012
Капитальные расходы государственного органа
3 950,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
372 412,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
372 412,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
4 219 402,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 295 902,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
1 235 902,0
003
Капитальные расходы государственного органа
60 000,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
2 580 205,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
553 698,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
2 026 507,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
343 295,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
343 295,0
12
Транспорт и коммуникации
101 068 031,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
52 509 326,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
29 599 643,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
22 909 683,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы

575 914,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
218 428,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
926 133,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
51 295,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
631 310,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
631 310,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
8 241 964,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214 545,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
3 089 673,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
4 472 744,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
461 052,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 950,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
372 412,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
372 412,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
4 219 402,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 295 902,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 235 902,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
60 000,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
2 580 205,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
553 698,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
2 026 507,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
343 295,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
343 295,0
12
Көлiк және коммуникация
101 068 031,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
52 509 326,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
29 599 643,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22 909 683,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы

48 558 705,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
1 582 219,0
003
Капитальные расходы государственного органа
336 856,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 688 666,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
38 461 448,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
3 489 516,0
13
Прочие
57 079 137,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
736 401,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
736 401,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
14 571,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
14 571,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
24 361 728,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 463 728,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 526 903,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 224 744,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 353,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 424 859,0
031
Строительство комплекса административных зданий
3 424 859,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 961 213,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 961 213,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
6 401 548,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 401 548,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы

48 558 705,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 582 219,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
336 856,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 688 666,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
38 461 448,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
3 489 516,0
13
Басқалар
57 079 137,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
736 401,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
736 401,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
14 571,0
020
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
14 571,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
24 361 728,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 463 728,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
20 526 903,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 224 744,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
101 353,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
3 424 859,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
3 424 859,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 961 213,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 961 213,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
6 401 548,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 401 548,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы

4 030 824,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 030 824,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
13 014 344,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
400 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
12 614 344,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 254 227,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 254 227,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 500 619,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 043 917,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
456 702,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
378 803,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
378 803,0
14
Обслуживание долга
7 137 341,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
7 137 341,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 133 035,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 306,0
15
Трансферты
211 057 318,4
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
211 057 318,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 030 014,4
007
Бюджетные изъятия
190 108 501,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 485 000,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
433 803,0
III. Чистое бюджетное кредитование
19 705 052,0
Бюджетные кредиты
20 855 336,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
17 348 000,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
17 348 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов

4 030 824,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 030 824,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
13 014 344,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
400 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
12 614 344,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 254 227,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 254 227,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 500 619,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 043 917,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
456 702,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
378 803,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
378 803,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 137 341,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
7 137 341,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 133 035,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 306,0
15
Трансферттер
211 057 318,4
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
211 057 318,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 030 014,4
007
Бюджеттік алып коюлар
190 108 501,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 485 000,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
433 803,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
19 705 052,0
Бюджеттік кредиттері
20 855 336,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17 348 000,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
17 348 000,0
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру