О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2020 года № 517 "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы"
Решение внеочередной ХII cессии маслихата города Алматы VII созыва от 17 ноября 2021 года № 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2021 года № 25371. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2020 года № 517 "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1673) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 905 473 439 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 705 960 412 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 598 098 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 359 764 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 164 555 165 тысяч тенге;
2) затраты – 942 233 327,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 561 238 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 638 225 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 925 225 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -78 959 351,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 78 959 351,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 9 997 224 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 6 069 231 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 20 556 873 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 233 925 154,4 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 50 805 407 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 34 911 167,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 155 361 232 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 35 226 501 тысяча тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХII сессиясының 2021 жылғы 17 қарашадағы № 96 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2021 жылғы 25 қарашада № 25371 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1673 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 905 473 439 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 705 960 412 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 598 098 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 359 764 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 164 555 165 мың теңге;
2) шығындар – 942 233 327,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 561 238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 638 225 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 925 225 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -78 959 351,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 78 959 351,4 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 9 997 224 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 6 069 231 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 20 556 873 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 233 925 154,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 50 805 407 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 34 911 167,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 155 361 232 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 35 226 501 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 919 565 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 13 526 838 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 3 930 541 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 113 608 783 тысячи тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 70 244 244 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь маслихата города Алматы С. Канкуров
Приложение
к решению маслихата
города Алматы

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 19 919 565 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 13 526 838 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 3 930 541 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 113 608 783 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 70 244 244 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының хатшысы С. Канкуров
Алматы қаласы
мәслихатының

6 497 692,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
83 572,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
83 572,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
69 845,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
69 845,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
10 447 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
551 155,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
513 545,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 573 156,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
489 487,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
576 542,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
189 297,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
333 230,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 386,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 217 622,0
05
Здравоохранение
50 805 407,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
6 455 651,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
517 227,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
5 938 424,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 719 699,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 607 936,0
006
Услуги по охране материнства и детства
248 498,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
28 038,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 835 227,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы

6 497 692,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
83 572,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
83 572,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
69 845,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
69 845,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
10 447 420,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
551 155,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
513 545,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 573 156,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
489 487,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
576 542,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
189 297,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
333 230,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 386,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 217 622,0
05
Денсаулық сақтау
50 805 407,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
6 455 651,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
517 227,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
5 938 424,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 719 699,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 607 936,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
248 498,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
28 038,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
6 835 227,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы

3 663 530,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 663 530,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 118 884,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
1 118 884,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
29 021,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
29 021,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
30 818 622,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
345 990,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 767,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 201,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
136 612,0
030
Капитальные расходы государственного органа
22 735,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
28 786 020,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
1 444 528,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
21 769,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
34 911 167,6
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
573 029,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
573 029,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
6 840 642,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
994 124,0
006
Государственная адресная социальная помощь
2 649 429,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 574 886,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
556 889,6

3 663 530,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 663 530,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 118 884,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
1 118 884,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
29 021,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
29 021,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
30 818 622,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
345 990,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 767,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 201,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
136 612,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
22 735,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
28 786 020,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
1 444 528,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
21 769,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
34 911 167,6
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
573 029,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
573 029,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
6 840 642,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
994 124,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 649 429,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 574 886,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
556 889,6

022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 062 674,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
2 640,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 063 800,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
876 702,0
037
Социальная реабилитация
187 098,0
123
Аппарат акима района в городе
917 674,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
917 674,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
3 659 670,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 659 670,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
15 141 073,0
003
Программа занятости
7 324 160,0
007
Оказание жилищной помощи
38 948,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 566 459,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 054 976,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 004 640,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
251 188,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
434 260,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
466 442,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
60 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
60 000,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
40 539,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40 539,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000,0
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы

022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 062 674,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
2 640,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 063 800,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
876 702,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
187 098,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
917 674,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
917 674,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
3 659 670,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
3 659 670,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
15 141 073,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 324 160,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
38 948,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 566 459,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 054 976,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 004 640,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
251 188,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
434 260,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
466 442,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
60 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
60 000,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
40 539,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 539,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000,0
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы

6 464 740,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 642 803,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 208,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 629 333,0
026
Капитальные расходы государственного органа
792 839,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
125 529,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 237 256,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
300 300,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
302 472,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
412 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
138 013 232,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
47 720 104,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
37 025 953,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 694 151,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
544 913,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
544 913,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
2 572 912,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне
1 253 525,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 090 360,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
229 027,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
120 889,0
031
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
120 889,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
26 372 037,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
26 372 037,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
232 353,0
013
Развитие благоустройства города

6 464 740,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 642 803,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 208,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 629 333,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
792 839,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
125 529,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 237 256,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
300 300,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
302 472,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
412 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
138 013 232,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
47 720 104,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
37 025 953,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 694 151,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
544 913,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
544 913,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
2 572 912,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 253 525,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 090 360,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
229 027,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
120 889,0
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
120 889,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
26 372 037,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
26 372 037,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
232 353,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту

17 920,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
163 448,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 125,0
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
53 932,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
556,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
250 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
204 332,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
956 133,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
631 310,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
631 310,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
7 679 637,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
237 669,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
2 429 193,0
005
Развитие объектов экосистемы
4 556 264,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
452 561,0
012
Капитальные расходы государственного органа
3 950,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
379 634,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
379 634,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 930 541,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 385 700,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
1 325 700,0
003
Капитальные расходы государственного органа
60 000,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
2 184 768,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
565 185,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 619 583,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы

17 920,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
163 448,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
11 125,0
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
53 932,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
556,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
250 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
204 332,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
956 133,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
631 310,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
631 310,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
7 679 637,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 669,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
2 429 193,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
4 556 264,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
452 561,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 950,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
379 634,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 634,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 930 541,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 385 700,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 325 700,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
60 000,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
2 184 768,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 185,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 619 583,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы

360 073,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
360 073,0
12
Транспорт и коммуникации
100 950 109,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
47 083 381,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
25 889 305,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
21 194 076,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
53 866 728,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
1 610 238,0
003
Капитальные расходы государственного органа
229 488,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 573 840,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
45 357 785,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
2 095 377,0
13
Прочие
59 470 357,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
664 880,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
664 880,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
14 571,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
14 571,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
25 310 375,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 463 728,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 926 903,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 874 744,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 092 348,0
031
Строительство комплекса административных зданий
3 092 348,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 961 213,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 961 213,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы

360 073,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
360 073,0
12
Көлiк және коммуникация
100 950 109,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
47 083 381,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 889 305,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
21 194 076,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
53 866 728,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 610 238,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
229 488,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 573 840,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
45 357 785,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
2 095 377,0
13
Басқалар
59 470 357,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
664 880,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
664 880,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
14 571,0
020
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
14 571,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
25 310 375,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 463 728,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
20 926 903,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 874 744,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
3 092 348,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
3 092 348,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 961 213,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 961 213,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы

6 401 548,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 401 548,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 030 824,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 030 824,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
14 909 441,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
85 290,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
14 824 151,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 254 227,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 254 227,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 459 246,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 099 744,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
359 502,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
371 684,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
371 684,0
14
Обслуживание долга
6 873 809,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
6 873 809,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
6 869 505,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 304,0
15
Трансферты
211 057 318,4
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
211 057 318,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 030 014,4
007
Бюджетные изъятия
190 108 501,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 485 000,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
433 803,0
III. Чистое бюджетное кредитование
20 561 238,0
Бюджетные кредиты
21 855 336,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство

6 401 548,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 401 548,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 030 824,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 030 824,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
14 909 441,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
85 290,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
14 824 151,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 254 227,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 254 227,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 459 246,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 099 744,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
359 502,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
371 684,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
371 684,0
14
Борышқа қызмет көрсету
6 873 809,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
6 873 809,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
6 869 505,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 304,0
15
Трансферттер
211 057 318,4
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
211 057 318,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 030 014,4
007
Бюджеттік алып коюлар
190 108 501,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 485 000,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
433 803,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
20 561 238,0
Бюджеттік кредиттері
21 855 336,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық