О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2020 года № 517 "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы"
Решение ХIII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 14 декабря 2021 года № 98. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2021 года № 25768. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2020 года № 517 "О бюджете города Алматы на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1673) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 915 854 181 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 714 932 939 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 570 690 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 429 764 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 164 920 788 тысяч тенге;
2) затраты – 940 641 554,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 533 753 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 638 225 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 925 225 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -66 959 351,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 66 959 351,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 9 438 749 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 6 069 231 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 20 660 710 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 236 491 871,4 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 50 132 636 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 34 325 838,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 153 000 935 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 35 441 544 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХIII сессиясының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 98 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 желтоқсанда № 25768 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 517 "Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1673 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 915 854 181 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 714 932 939 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 570 690 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 429 764 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 164 920 788 мың теңге;
2) шығындар – 940 641 554,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 533 753 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 638 225 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 925 225 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66 959 351,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 66 959 351,4 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 9 438 749 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 6 069 231 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 20 660 710 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 236 491 871,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 50 132 636 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 34 325 838,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 153 000 935 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 35 441 544 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 544 695 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 13 526 838 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 3 990 391 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 113 008 009 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 70 244 722 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 19 544 695 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 13 526 838 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 3 990 391 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 113 008 009 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 70 244 722 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

10 366 201,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
551 155,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
513 545,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 573 156,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
489 487,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
588 323,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
189 297,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
333 230,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 386,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 124 622,0
05
Здравоохранение
50 132 636,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
6 847 413,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
462 989,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
6 384 424,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 656 762,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 544 999,0
006
Услуги по охране материнства и детства
248 498,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
28 038,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 835 227,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 993 294,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 993 294,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
910 207,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

10 366 201,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
551 155,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
513 545,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 573 156,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
489 487,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
588 323,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
189 297,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
333 230,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 386,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 124 622,0
05
Денсаулық сақтау
50 132 636,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
6 847 413,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
462 989,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
6 384 424,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 656 762,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 544 999,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
248 498,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
28 038,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
6 835 227,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 993 294,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 993 294,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
910 207,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

910 207,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
29 021,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
29 021,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
30 695 939,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
345 990,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 767,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 201,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
136 612,0
030
Капитальные расходы государственного органа
22 735,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
28 663 337,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
1 444 528,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
21 769,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
34 325 838,6
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
573 029,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
573 029,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
6 715 281,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
974 578,0
006
Государственная адресная социальная помощь
2 598 009,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 574 886,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
536 257,6
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 028 911,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
2 640,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 068 440,0

910 207,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
29 021,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
29 021,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
30 695 939,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
345 990,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 767,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 201,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
136 612,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
22 735,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
28 663 337,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
1 444 528,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
21 769,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
34 325 838,6
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
573 029,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
573 029,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
6 715 281,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
974 578,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 598 009,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 574 886,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
536 257,6
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 028 911,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
2 640,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 068 440,0

016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
881 342,0
037
Социальная реабилитация
187 098,0
123
Аппарат акима района в городе
917 674,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
917 674,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
3 659 670,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 659 670,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
14 978 590,0
003
Программа занятости
7 273 757,0
007
Оказание жилищной помощи
38 548,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 566 459,0
009
Социальная поддержка инвалидов
983 606,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 004 640,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
246 147,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
398 991,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
466 442,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
60 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
60 000,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
40 539,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40 539,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000,0
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
6 162 615,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 642 803,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 208,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 627 508,0
026
Капитальные расходы государственного органа
792 839,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
881 342,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
187 098,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
917 674,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
917 674,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
3 659 670,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
3 659 670,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
14 978 590,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 273 757,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
38 548,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 566 459,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
983 606,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 004 640,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
246 147,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
398 991,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
466 442,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
60 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
60 000,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
40 539,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 539,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000,0
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
6 162 615,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 642 803,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 208,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 627 508,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
792 839,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

250 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
204 332,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
956 133,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
631 310,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
631 310,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
7 679 637,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
237 669,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
2 429 193,0
005
Развитие объектов экосистемы
4 556 264,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
452 561,0
012
Капитальные расходы государственного органа
3 950,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
379 634,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
379 634,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 990 391,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 445 550,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
1 445 550,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
2 184 768,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
565 185,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 619 583,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
360 073,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
360 073,0
12
Транспорт и коммуникации
100 349 335,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
46 604 607,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
25 799 305,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 805 302,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
53 744 728,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
1 558 238,0
003
Капитальные расходы государственного органа

250 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
204 332,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
956 133,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
631 310,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
631 310,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
7 679 637,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 669,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
2 429 193,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
4 556 264,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
452 561,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 950,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
379 634,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 634,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 990 391,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 445 550,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 445 550,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
2 184 768,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 185,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 619 583,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
360 073,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
360 073,0
12
Көлiк және коммуникация
100 349 335,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
46 604 607,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 799 305,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 805 302,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
53 744 728,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 558 238,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

229 488,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 503 840,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
45 357 785,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
2 095 377,0
13
Прочие
59 470 835,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
664 880,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
664 880,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
12 323,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
12 323,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
25 310 375,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 463 728,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 926 903,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 874 744,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 095 074,0
031
Строительство комплекса административных зданий
3 095 074,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 961 213,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 961 213,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
6 401 548,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 401 548,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 030 824,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 030 824,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
14 909 441,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

229 488,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 503 840,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
45 357 785,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
2 095 377,0
13
Басқалар
59 470 835,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
664 880,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
664 880,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
12 323,0
020
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
12 323,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
25 310 375,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 463 728,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
20 926 903,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 874 744,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
3 095 074,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
3 095 074,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 961 213,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 961 213,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
6 401 548,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 401 548,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 030 824,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 030 824,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
14 909 441,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

85 290,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
14 824 151,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 254 227,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 254 227,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 459 246,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 099 744,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
359 502,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
371 684,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
371 684,0
14
Обслуживание долга
7 346 032,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
7 346 032,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 341 728,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 304,0
15
Трансферты
211 199 913,4
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
211 199 913,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 172 609,4
007
Бюджетные изъятия
190 108 501,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 485 000,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
433 803,0
III. Чистое бюджетное кредитование
20 533 753,0
Бюджетные кредиты
21 855 336,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
17 348 000,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
17 348 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
17 348 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
3 000 000,0
13
Прочие
1 507 336,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы

85 290,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
14 824 151,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 254 227,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 254 227,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 459 246,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 099 744,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
359 502,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
371 684,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
371 684,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 346 032,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
7 346 032,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 341 728,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 304,0
15
Трансферттер
211 199 913,4
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
211 199 913,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 172 609,4
007
Бюджеттік алып коюлар
190 108 501,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 485 000,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
433 803,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
20 533 753,0
Бюджеттік кредиттері
21 855 336,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17 348 000,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
17 348 000,0
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
17 348 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
3 000 000,0
13
Басқалар
1 507 336,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы