О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 44-2 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7 июля 2021 года № 4-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2021 года № 23565
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 44-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6861) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5559551,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 658226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11543 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4877782,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5721294,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 183741 тысяч тенге:
бюджетные кредиты -203491 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19750 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 345484,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 345484,2 тысяч тенге:
поступление займов – 203491 тысяч тенге;
погашение займов – 19750 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 161743,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть целевые текущие трансферты из районного бюджета четвертому уровню бюджета в сумме 270627,4 тысяч тенге согласно приложению 5.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 25937 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";

"2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 44-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 7 шілдедегі № 4-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 шілдеде № 23565 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 44-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6861 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 5559551,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 658226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11543 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4877782,3 мың теңге;
2) шығындар – 5721294,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 183741 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 203491 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –19750 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 345484,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 345484,2 мың теңге:
қарыздар түсімі -203491 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19750 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 161743,2 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттің төртінші деңгейдегі аудандық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер 270627,4 мың теңге сомада 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 25937 мың теңге сомада бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.";

приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель IV сессии маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области С. Муканов
Секретарь маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области Е. Жакенов
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 7 июля 2021 года № 4-1
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2020 года № 44-2
Бюджет Аккайынского района на 2021 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма,
тысяч тенге

көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының IV сессиясының торағасы С. Муканов
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының хатшысы Е. Жакенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2021 жылғы 7 шілдедегі
№ 4-1 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 44-2 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы,
мың теңге

1037910,5
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
915686,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28667
003
Капитальные расходы государственного органа
1329
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
885690,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
122223,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30104,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
90119,3
015
Капитальные расходы государственного органа
2000
02
Оборона
11059
1
Военные нужды
6769
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6769
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6769
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4290
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4290
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1840
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
728237,6
1
Социальное обеспечение
107321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107321
005
Государственная адресная социальная помощь
107321
2
Социальная помощь
620916,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
620916,6
002
Программа занятости
263470,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6155
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28043
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
946
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195482
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1037910,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
915686,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1329
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
885690,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
122223,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30104,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
90119,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2000
02
Қорғаныс
11059
1
Әскери мұқтаждар
6769
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6769
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6769
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4290
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4290
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2450
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1840
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
728237,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
107321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107321
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
107321
2
Әлеуметтiк көмек
620916,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
620916,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
263470,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6155
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28043
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
946
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
195482
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету