О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 6-49-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2021-2023 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 9 апреля 2021 года 7-4-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 апреля 2021 года № 7281
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 6-49-1 ( зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6868) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 329 765,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 917 873,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 185,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 388 607,2 тысяч тенге;
2) затраты 6 400 069,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 506 383,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 560 887,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54 504,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -576 688,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 576 688,3 тысяч тенге:
поступление займов –560 887,8 тысяч тенге;
погашение займов – 54 504,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 304,5 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Учесть в районном бюджете на 2021 год расходы за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов.
Распределение сумм кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2021-2023 годы".";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель IV сессии
Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Кожахметов
Секретарь
Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата

"2021-2023 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-49-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 9 сәуірдегі № 7-4-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 сәуірде № 7281 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-49-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6868 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 329 765,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 917 873,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 185,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 388 607,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 400 069,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 506 383,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 560 887,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54 504,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -576 688,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 576 688,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 560 887,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 54 504,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 304,5 мың теңге.";
13- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2021 жылға арналған облыстық бюджеттің ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен шығындар ескерілсін.
Кредиттер сомасын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 7- қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық мәслихаты
IV сессиясының төрағасы
А. Кожахметов
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық мәслихатының
хатшысы
Г. Абулкаирова
Айыртау аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша

84 089,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55 181,0
021
Капитальные расходы государственного органа
29 600,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 248,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
425 532,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88 600,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
20 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
23 600,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
336 932,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
300,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 417,0
005
Развитие коммунального хозяйства
10 915,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
321 300,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
318 544,4
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 495,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10 736,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 150,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 609,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
90 000,0
008
Развитие объектов спорта
90 000,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
208 049,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном
уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
20 857,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 543,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
10 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек

84 089,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
55 181,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 600,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 248,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
425 532,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88 600,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
20 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
45 000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
23 600,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
336 932,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
300,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 417,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
10 915,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
321 300,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
318 544,4
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 495,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 736,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 150,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 609,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
90 000,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
90 000,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
208 049,4
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
20 857,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 543,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi