Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 58/390. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2021 года № 6999.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 16 319 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 134 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 14 923 тысяч тенге;
2) затраты - 16 476,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 157,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 157,7 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 157,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 21.04.2021 № 6/45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/114 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 157,7 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/45 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Булакского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.

2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/390 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 13 қаңтарда № 6999 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 16 319 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 14 923 мың теңге;
2) шығындар - 16 476,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 157,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 157,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 157,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/114 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Бұлақ ауылдық округі бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 157,7 мың теңге сомада 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Бұлақ ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.

3. Предусмотреть объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Булакского сельского округа на 2021 год в сумме 11 632 тысяч тенге, на 2022 год в сумме 10 851 тысяч тенге, на 2023 год в сумме 10 946 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета, в том числе:
на ликвидацию несанкционированных свалок в селах сельского округа;
на текущее содержание дорог.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 29.11.2021 № 13/114 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 29.11.2021 № 13/114 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
К. Абулгазин
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1 к решению
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области

3. Аудандық бюджеттен Бұлақ ауылдық округінің бюджетіне 2021 жылға 11 632 мың теңге сома, 2022 жылға 10 851 мың теңге сома, 2023 жылға 10 946 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.
4. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
ауылдық округтің ауылдарында рұқсат етілмеген қоқыстарды жоюға;
жолдардың ағымдағы күтулеріне.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы ағымдағы трансферттерін бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 13/114 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер еңгізілді) шешімімен.
5-1). 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 13/114 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер еңгізілді) шешімімен.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты сессиясының төрағасы К. Абулгазин
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының