Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26061.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 244 719,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 621 942 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 15 326,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 745 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6 588 705,4 тысяч тенге;
2) затраты - 7 474 162,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 701 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 113 342,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 52 641,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 290 144,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 290 144,2 тысяч тенге:
поступление займов - 113 342,2 тысяч тенге;
погашение займов - 48 253,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 225 055,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 02.02.2022 № 15/153 (вводится в действие с 01.01.2022); от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.05.2022 № 19/227 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.07.2022 № 21/239 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2022 № 15 /153 (вводится в действие с 01.01.2022);

2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26061 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 244 719,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 621 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 15 326,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 18 745 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 6 588 705,4 мың теңге;
2) шығындар - 7 474 162,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 60 701 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 113 342,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 52 641,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 290 144,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 290 144,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 113 342,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 48 253,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 225 055,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 15/153 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.05.2022 № 19/227 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.07.2022 № 21/239 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 15/153 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из республиканского бюджета, из Национального фонда Республики Казахстан, из областного бюджета, возврат сумм неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-3. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджеты сельских округов (возврат поставщиками 2% за непредвиденные работы и затраты), согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2022 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

1-2. Аудан бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасұқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен республикалық бюджеттен, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан 2021 қаржылық жылда бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару, облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттер сомасын 5 қосымшаға сәйкес қайтару.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-3. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары тұрған бюджетке облыстық бюджеттен бөлінген, ауылдық округтер бюджеттеріне (жеткізушілердің күтпеген жұмыстар мен шығындардан 2% қайтрулары) түскен қолданылмаған трансферттер сомасын қайтару бойынша шығындар 6 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
ауыл, ауылдық округ аумағында орналасқан, осы салықпен салық салынатын объектілер бойынша жеке тұлғалардың мүліктеріне салынатын салықты қоспағандағы, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) мен дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджетке аударылатын, консулдық алым мен мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. 2022 жылға аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салық түсімдерінің аударылуы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдердің есебінен құрылатындығы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруында орналасқан ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді есепке алмағандағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар:
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен келесі түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы тағайындалуындағы жер учаскелерін қоспағандағы жер учаскелерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалға алу құқығын сатудан төлем.

6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 3 650 246 тысяч тенге, на 2023 год – 3 670 410 тысяч тенге, на 2024 год – 3 691 716 тысяч тенге.
8. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 277 699 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 12 215 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 14 286 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 11 737 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 16 209 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 13 872 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 19 059 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 23 809 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 13 599 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 13 499 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 15 921 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 17 912 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 12 225 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 13 277 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 15 279 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 17 778 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 47 022 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 280,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 2 932 615 тысяч тенге.
11. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на протезно-ортопедические средства;
на сурдотехнические средства;
на тифлотехнические средства;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
на санаторно-курортное лечение;
3) на развитие продуктивной занятости, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
общественная работа;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей;

6. Аудандық бюджеттің түсімдері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2022 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемдері – 3 650 246 мың теңге, 2023 жылға – 3 670 410 мың теңге, 2024 жылға – 3 691 716 мың теңге сомада қарастырылсын.
8. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемдері 277 699 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 12 215 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 14 286 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 11 737 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 16 209 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 13 872 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 19 059 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 23 809 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 13 599 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 13 499 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 15 921 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 17 912 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 12 225 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 13 277 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 15 279 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 17 778 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 47 022 мың теңге.
9. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыс бюджетінің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге арналған 280,5 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің залалын өтеуге арналған шығындар 2 932 615 мың теңге сомада қарастырылсын.
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
протездік-ортопедиялық құралдарына;
сурдо техникалық құралдарына;
тифло техникалық құралдарына;
арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
санаторлық-курорттық емдеулерге;
3) өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға, соның ішінде:
еңбекақы төлемін бөлшектеп жәрдемақылау;
қоныс аударуға жәрдемақы ұсыну;
жастар тәжірибесі;
үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындардың орнын толықтыруға;
қоғамдық жұмыс;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш);

4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
7) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
8) на оказание услуг специалистами жестового языка.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2022 № 21/239 (вводится в действие с 01.01.2022) ; с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Чириковка Заречного сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Булак Булакского сельского округа.
2) В рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, в том числе:
на строительство сетей водоснабжения в селе Булак.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).

4) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық типтегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша орналасу ұйымдары, тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін арттыруға;
5) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
6) мәдениет және архивтік мекемелердің мемлекеттік ұйымдарының басқару және негізгі персоналына мәдениет және архивтік мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайларына лауазымдық жалақыларына үстемақы белгілеуге.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
7) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
8) ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.07.2022 № 21/239 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Покровка ауылының мәдениет үйі (клуб) ғимаратының күрделі жөндеуіне;
Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеуіне;
Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде:
Бұлақ ауылында сумен жабдықтау желісін салуға.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

12-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) на развитие продуктивной занятости, в том числе:
молодежная практика;
общественная работа;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей, 400 месячных расчетных показателей);
серебряный возраст;
первое рабочее место;
2) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе:
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-110 "Подъезд к селу Карагаш" Есильского района;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-96 "Подъезд к селу Тау-Агаш" Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
5) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Булак Булакского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Николаевка Николаевского сельского округа;
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2022 № 21/239 (вводится в действие с 01.01.2022) ; с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).
13. Учесть в бюджете района на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) В рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы" на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Явленка, улица Коваленко, 27А;
на капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района;

12-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кепілденген трансферттері есебінен нысаналы трансферттердің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға, соның ішінде:
жастар тәжірибесі;
қоғамдық жұмыс;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш, 400 айлық есептік көрсеткіш);
күміс жас;
бірінші жұмыс орны;
2) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық типтегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша орналасу ұйымдары, тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін арттыруға;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
4) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, соның ішінде:
Есіл ауданының "Қарағаш ауылына кіреберіс" KTES-110 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
Есіл ауданының "Тауағаш ауылына кіреберіс" KTES-96 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кепілденген трансферттері есебінен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.07.2022 № 21/239 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" № 990 Қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде
Явленка ауылы, Коваленко көшесі, 27А мекенжайында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
Есіл ауданының Покровка ауылындағы мәдениет үйі (клуб) ғимаратының күрделі жөндеуіне;

2) на санаторно-курортное лечение;
3) на протезно-ортопедические средства;
4) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов из областного бюджета на 2022 год;
5) на зимнее содержание дорог районного значения Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
6) На строительство внешних сетей электроснабжения цеха по переработке сельскохозяйственной продукции для КХ "Айан" в селе Амангельдинское;
7) В рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, в том числе.
8) На текущий ремонт РЧВ с подключением к разводящим сетям и установкой водонапорной башни в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
9) На текущий ремонт РЧВ с подключением к разводящим сетям и установкой водонапорной башни в селе Ильинка Ильинского сельского округа;
10) На текущий ремонт водопровода в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
11) На текущий ремонт системы водоснабжения в селе Мадениет Петровского сельского округа.
12) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул.
13) на устройство гидроизоляции РЧВ в селе Чириковка Заречного сельского округа;
14) на текущий ремонт насосной станции и тепляка в селе Чириковка Заречного сельского округа;
15) на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникация и взаимодействие со СМИ;
16) приобретение спортивной формы;
17) на текущий ремонт системы водоснабжения с подключением к разводящим сетям в селе Ильинка Ильинского сельского округа;
18) на обеспечение жильем отдельных категорий граждан.
19) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 93 "Подъезд к селу Бирлик";
20) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 83 "Подъезд к селу Жаркайын";
21) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 106 "Подъезд к селу Бескудук.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2022 № 15/153 (вводится в действие с 01.01.2022); от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.07.2022 № 21/239 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).

2) санаторлық-курорттық емдеулерге;
3) протездік-ортопедиялық құралдарына;
4) 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
5) Есіл ауданының аудандық маңыздағы жолдарын қысқы ұстауға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6) Амангелді ауылында "Айан" ШҚ үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу бойынша электрмен жабдықтау цехының сыртқы желілерінің құрылысына;
7) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде:
Бұлақ ауылында сумен жабдықтау желісін салуға.
8) Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында сусорғы мұнарасын орнатуға және су тарату желілеріне қосыла отыра ТСР ағымдағы жөндеуіне;
9) Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында сусорғы мұнарасын орнатуға және су тарату желілеріне қосыла отыра ТСР ағымдағы жөндеуіне;
10) Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында су құбырының ағымдағы жөндеуіне;
11) Петровка ауылдық округінің Мәдениет ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуіне.
12) Торанғұл ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
13) Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылында ТСР гидрооқшаулағыш құрылғысына;
14) Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылында сорғы станциясы мен жылыжайдың ағымдағы жөндеуіне;
15) "Коммуникация және БАҚ-мен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға;
16) спорттық форманы сатып алу;
17) Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында су тарату желілеріне қосылумен сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуіне;
18) бөлек санаттағы азаматтарды үймен қамтамасыз ету.
19) "Бірлік ауылына кіреберіс" KTES-93 аудандық маңызы бар автомобиль жолының ағымдағы жөндеуіне;
20) "Жарқайың ауылына кіреберіс" KTES-83 аудандық маңызы бар автомобиль жолының ағымдағы жөндеуіне;
21) "Бесқұдық ауылына кіреберіс" KTES-106 аудандық маңызы бар автомобиль жолының орта жөндеуіне.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 15/153 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.07.2022 № 21/239 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

14. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
15. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2022 год в сумме 5 591 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2022 № 15/153 (вводится в действие с 01.01.2022); от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Cекретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

14. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Республикалық бюджеттен аталған кредиттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
15. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Аудандық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 5 591 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 15/153 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 24 декабря 2021 года
№ 14/129
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2022 № 15/153 (вводится в действие с 01.01.2022); от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.05.2022 № 19/227 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.07.2022 № 21/239 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/251 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/264 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/129 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 15/153 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.05.2022 № 19/227 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.07.2022 № 21/239 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/251 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/264 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

2) Затраты
7 474 162,3
01
Государственные услуги общего характера
832 112,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
44 773
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 597
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
211 626,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
211 008
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
618,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
160 655,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 288,7
015
Капитальные расходы государственного органа
575,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 639,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 037
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
114,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
415 057,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
58 779,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
356 278,3
02
Оборона
39 599
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39 599
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 702
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27 337
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 882,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 882,2
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 882,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
686 816,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
686 816,7
002
Программа занятости
254 912,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2) Шығындар
7 474 162,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
832 112,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
44 773
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 597
005
Мәслихат депутаттары қызметтерінің тиімділігін арттыру
2 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
211 626,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
211 008
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
618,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
160 655,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 288,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
575,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 639,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 037
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
114,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
415 057,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 779,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
356 278,3
02
Қорғаныс
39 599
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39 599
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 702
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
27 337
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 882,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 882,2
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 882,2
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
686 816,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
686 816,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
254 912,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

88 467
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
23 736
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
61 831
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29 491,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
23 292,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122 546,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 594,1
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 594,1
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
54 260
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
49 430
003
Капитальные расходы государственного органа
4 830
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 692
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 692
12
Транспорт и коммуникации
872 558,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
872 558,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
198 543,6
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
655 839,4
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
18 175,9
13
Прочие
281 765,2
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
20 162,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20 162,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 591
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 591
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256 011,4
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 778,5
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

88 467
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 736
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
61 831
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29 491,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 292,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122 546,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 594,1
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 594,1
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
54 260
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 430
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 830
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 692
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 692
12
Көлік және коммуникация
872 558,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
872 558,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
198 543,6
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
655 839,4
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
18 175,9
13
Басқалар
281 765,2
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
20 162,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 162,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 591
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 591
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256 011,4
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 778,5
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

92 975
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
33 365
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
59 610
02
Оборона
15 022
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 022
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 804
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 714
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 504
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 028
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 028
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 028
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
338 104
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338 104
002
Программа занятости
106 275
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 841
005
Государственная адресная социальная помощь
10 045
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 124
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
81 948
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц и инвалидностью
16 182
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 658
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 171
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 504
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 485
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 485
025
Освещение улиц в населенных пунктах
3 485
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

92 975
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 365
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
59 610
02
Қорғаныс
15 022
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 022
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 804
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 714
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 504
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 028
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 028
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 028
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
338 104
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338 104
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106 275
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 841
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 045
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 124
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
81 948
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар мұқтаж тұлғаларды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін, жеке көмекшілерді ұсыну
16 182
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 356
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 658
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 171
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 504
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 485
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 485
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 485
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
1 588
Итого:
148 574,2
Приложение 5
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской
области
от 24 декабря 2021 года
№ 14/129
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов сложившихся на 1 января 2022 года, возврат целевых трансфертов республиканского, областного, районного бюджетов, бюджетных кредитов неиспользованных в 2021 году
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.04.2022 № 18/206 (вводится в действие с 01.01.2022)
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Поступление трансфертов
1 170
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
1 170
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
1 170
в том числе:
из областного бюджета:

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 588
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10 000
Барлығы:
148 574,2
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/129 шешіміне
5 қосымша
2022 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан пайдаланылмаған (толығымен пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару, республикалық, облыстық, аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттерін, 2021 жылда пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.04.2022 № 18/206 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
4
Трансферттер түсімі
1 170
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
1 170
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, аулдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
1 170
соның ішінде:
Облыстық бюджеттен: