Об утверждении бюджета Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 58/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7037
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 527,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 368 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 46 827,7 тысяч тенге;
2) затраты – 50 261,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 733,7 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733,7 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 733,7 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 9.07.2021 № 6/5 (вводится в действие с 01.01.2021); от 08.12.2021 № 9/18 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.

2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7037 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі- осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 12, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 527,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 368 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 46 827,7 мың теңге;
2) шығындар – 50 261,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -733,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 733,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 9.07.2021 № 6/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 08.12.2021 № 9/18 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
штрафов, налагаемые акимом сельского округа за административные правонарушения;
добровольных сборов физических и юридических лиц;
доходов от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
доходов от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
других доходов от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
других неналоговых поступления в бюджет сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продаж основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа.
5. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2021 год в сумме 22 671 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) на освещение улиц населенных пунктов в селах Новорыбинка, Миролюбово, Сенжарка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
2) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 08.12.2021 № 9/18 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в бюджете сельского округа на 2021 год целевые трансферты из районного бюджета:
1) на освещение улиц населенных пунктов;
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов сельского округа;
4) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы";

3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ауылдық округ әкімі әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан ауылдық округ бюджетіне түсетін түсімдер болып табылады деп белгіленсін.
5. 2021 жылға арналған ауылдық округтің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін 22 671 мың теңге сомасында субвенция бюджетте ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
7. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Новорыбинка, Миролюбово, Сенжарка ауылдарында елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
2) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын көтеруге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 08.12.2021 № 9/18 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) ауылдық округтің елді мекендерін абаттандыру мен көгалдандыруға;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;

5) на текущий ремонт здания акимата сельского округа.
6) на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа;
7) на оплату труда методистов по спорту в селах Новорыбинка, Кладбинка Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяются решением акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о бюджете сельского округа на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 08.12.2021 № 9/18 (вводится в действие с 01.01.2021).

5) ауылдық округ әкімдігінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге.
6) ауылдық округі жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
7) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка, Новорыбинка ауылдарында спорт бойынша әдіскерлеріне еңбекақы төлеуге.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің 2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтің бюджеті туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 08.12.2021 № 9/18 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8-1. Предусмотреть расходы бюджета Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года и возврата целевых трансфертов республиканского бюджета, неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 9.07.2021 № 6/5 (вводится в действие с 01.01.2021).

8-1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округ бюджетінің шығыстары 2021 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 9.07.2021 № 6/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.