Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 11/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26059
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 768 465,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 251 561,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 753,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 107 205 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 387 945,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8 262 649,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 140 735 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 229 725 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 88 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -628 854,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 628 854,6 тысяч тенге:
поступление займов – 229 725 тысяч тенге;
погашение займов – 73 104,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 472 234,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2022 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 06.05.2022 № 14/1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 15.08.2022 № 15/2 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 28.11.2022 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;

2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26059 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 768 465,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 251 561,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 753,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 107 205 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 387 945,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 262 649,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 140 735 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 229 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -628 854,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 628 854,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 229 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 104,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 472 234,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 04.03.2022 № 12/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 06.05.2022 № 14/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2022 № 15/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 28.11.2022 № 18/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы орналасқан осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;

3) единого земельного налога;
4) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 4 344 174 тысяч тенге.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2022 год в сумме 504 288 тысяч тенге, в том числе: Архангельский – 23 346 тысяч тенге; Асановский – 21 218 тысяч тенге; Березовский – 34 226 тысяч тенге; Бескольский – 18 552 тысяч тенге; Бугровской – 20 314 тысяч тенге; Вагулинский – 38 521 тысяч тенге; Виноградовский – 20 378 тысяч тенге; Куйбышевский – 40 817 тысяч тенге; Кызылжарский – 23 598 тысяч тенге; Лесной – 21 812 тысяч тенге; Налобинский – 21 188 тысяч тенге; Новоникольский – 24 778 тысяч тенге; Петерфельдский – 28 972 тысяч тенге; Прибрежный – 22 022 тысяч тенге; Рассветский – 30 663 тысяч тенге; Рощинский – 32 005 тысяч тенге; Светлопольский – 19 439 тысяч тенге; Соколовский – 33 247 тысяч тенге; Якорьский – 29 192 тысяч тенге.
8. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2022-2024 годы.

3) бірыңғай жер салығынан;
4) акциздер мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынынан;
5) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
6) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
7) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 4 344 174 мың теңге жалпы сомадағы субвенциялар көлемі 2022 жылға ескерілсін.
7. 2022 жылы 504 288 мың теңге сомада ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар белгіленсін, оның ішінде Архангельск – 23 346 мың теңге; Асаново – 21 218 мың теңге; Березов – 34 226 мың теңге; Бескөл – 18 552 мың теңге; Бугровое – 20 314 мың теңге; Вагулино – 38 521 мың теңге; Виноградов – 20 378 мың теңге; Куйбышев – 40 817 мың теңге; Қызылжар – 23 598 мың теңге; Лесной – 21 812 мың теңге; Налобино – 21 188 мың теңге; Новоникольск – 24 778 мың теңге; Петерфельд – 28 972 мың теңге; Прибрежный – 22 022 мың теңге; Рассвет – 30 663 мың теңге; Рощино – 32 005 мың теңге; Светлопольск – 19 439 мың теңге; Соколов – 33 247 мың теңге; Якорь – 29 192 мың теңге.
8. 2022 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

9. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2022-2024 годы.
10. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2022-2024 годы.

9. 2022 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2022 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 502 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2022 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 06.05.2022 № 14/1 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 28.11.2022 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кызылжарского районного
маслихата Северо-Казахстанской области
Ж. Елеусизов
Приложение 1
к решению Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области

2022 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 8 502 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 04.03.2022 № 12/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 06.05.2022 № 14/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 28.11.2022 № 18/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар
аудандық мәслихатының хатшысы
Ж. Елеусизов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының

9 391
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 758,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
874 566,7
1
Социальное обеспечение
81 477,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 477,5
005
Государственная адресная социальная помощь
80 932,5
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
545
2
Социальная помощь
751 069,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
751 069,2
002
Программа занятости
303 342,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 378
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
246 942
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
80 038,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72 395,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 020
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 620
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
769 794,4
1
Жилищное хозяйство
51 168
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 168
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
27 158
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
24 000
2
Коммунальное хозяйство
701 017,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9 391
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 758,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
874 566,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81 477,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 477,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
80 932,5
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
545
2
Әлеуметтiк көмек
751 069,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
751 069,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
303 342,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 378
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
246 942
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
80 038,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
72 395,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 020
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 020
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 620
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
769 794,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
51 168
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 168
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
27 158
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
24 000
2
Коммуналдық шаруашылық
701 017,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

249
9
Прочие государственные услуги общего характера
194 404
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 842
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 642
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 200
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
138 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37 664
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100 898
02
Оборона
22 678
1
Военные нужды
10 353
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 353
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 353
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12 325
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 325
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 565
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 760
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
394 054
1
Социальное обеспечение
15 047
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 047
005
Государственная адресная социальная помощь
15 047
2
Социальная помощь
337 526
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
337 526
002
Программа занятости
96 986
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 366
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
730
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116 252
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40 874
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

249
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
194 404
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 842
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 642
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 200
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
138 562
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 664
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100 898
02
Қорғаныс
22 678
1
Әскери мұқтаждар
10 353
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 353
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 353
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 325
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 325
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 565
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 760
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
394 054
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 047
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 047
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 047
2
Әлеуметтiк көмек
337 526
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
337 526
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
96 986
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 366
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
730
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116 252
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 874
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету