Об утверждении бюджета Тамановского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 46-15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2021 года № 7072.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тамановского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 2 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 129 327,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 125 327,5 тысяч тенге;
2) затраты – 130 963,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 635,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1635,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 635,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-23 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.08.2021 № 8-15 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.11.2021 № 9-20 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.

2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Таман ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 46-15 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 7072 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Таман ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129 327,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 125 327,5 мың теңге;
2) шығындар – 130 963,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 635,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 635,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 635,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2021 № 8-15 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2021 № 9-20 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 8 907,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Тамановского сельского округа на 2021 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на организацию водоснабжения населенных пунктов сельского округа;
2) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы".
3) на текущий ремонт уличного освещения села Пулеметовка.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-23 (вводится в действие с 01.01.2021).
4-1. Учесть в бюджете Тамановского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2021 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-23 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в бюджете Тамановского сельского округа на 2021 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения сел Таманское и Майбалык;
2) на капитальный ремонт Дома культуры отделения № 1 села Таманское.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-23 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть в бюджете Тамановского сельского округа на 2021 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на капитальный ремонт Дома культуры отделения № 1 села Таманское.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.08.2021 № 8-15 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихат
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

3. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 8 907,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған Таман ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық округтің елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
3) Пулеметовка ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. Таман ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған Таман ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Таман және Майбалық ауылдарындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) Таман ауылының №1 бөлімшесінің Мәдениет үйін күрделі жөндеуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2021 жылға арналған Таман ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Таман ауылының №1 бөлімшесінің Мәдениет үйін күрделі жөндеуге нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.08.2021 № 8-15 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы
Г. Сагандыкова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданының мәслихаты

от 8 января 2021 года
№ 46-15
Бюджет Тамановского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-23 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.08.2021 № 8-15 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.11.2021 № 9-20 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы

2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 46-15 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Таман ауылдық округінің 2021 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2021 № 8-15 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2021 № 9-20 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер