Об утверждении бюджета города Мамлютка Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 5 января 2021 года № 82/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2021 года № 6887.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Мамлютка Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы –581221,9 тысяча тенге:
налоговые поступления – 22129 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2134 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 556958,9 тысячи тенге;
2) затраты – 583899,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2677,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2677,4 тысяч тенге;
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2677,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 5/5 (вводится в действие с 01.01.2021); от 04.10.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.12.2021 № 14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета города районного значения на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 5 қаңтардағы № 82/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 6887 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 9-1-бабына, 75-бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 581221,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2134 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 556958,9 мың теңге;
2) шығындар – 583899,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2677,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –2677,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2677,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 5/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.10.2021 № 12/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2021 № 14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған ауылдық округтің бюджеттік кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығы:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;
5) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории города районного значения;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.
3. Неналоговыми поступлениями в бюджеты города районного значения являются:
1) штрафы, налагаемые акимами городов районного значения за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности города районного значения (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима города районного значения;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности города районного значения (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности города районного значения (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения.
4. Поступлениями в бюджеты города районного значения от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города районного значения.
5.Учесть в бюджете города Мамлютка на 2021 год целевые текущие трансферты выделяемые из районного бюджета в сумме 91643 тысяч тенге.
5-1. Учесть в бюджете объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет города Мамлютка Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2021 год, в сумме 36658,9 тысяч тенге.

2) аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
аудандық маңызы бар қаланың аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.
3. Аудандық маңызы бар қала бюджеттік кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қалалардың әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
3) аудандық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
4) аудандық маңызы бар қала бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық маңызы бар қала бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан аудандық маңызы бар қала бюджеттеріне түсетін түсімдер болып табылады.
5. Мамлютка қаласының 2021 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 91643 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
5-1. 2021 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 36658,9 мың теңге сомада ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 5/5 (вводится в действие с 01.01.2021); в новой редакции от 04.10.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.12.2021 № 14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-2. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года в сумме 2677,4 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 5/5 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет города районного значения на 2021 год, в сумме 41769 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
А. Кошанов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1 к решению
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 5/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 04.10.2021 № 12/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2021 № 14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 2021 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 2677,4 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 5/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған аудандық маңызы бар қала бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 41769 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Кошанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының хатшысы
Р. Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының