Об утверждении бюджета Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2021 года № 6966.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 81373,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11168 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70205,1 тысяч тенге;
2) затраты – 87901,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6528,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –6528,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6528,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 27 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата Тайыншинского района СевероКазахстанской области от 15.11.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Келлеровского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 434 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 6966 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81373,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 11168 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70205,1 мың теңге;
2) шығындар – 87901,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6528,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6528,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6528,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 27 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Келлер ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений в сумме 810 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа на уличное освещение населенных пунктов в сумме 12909 тысяч тенге, оснащение культурно-оздоровительных центров при доме культуры в сумме 2971 тысяч тенге, повышение заработной платы государственным служащим в сумме 5109 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 20625 тысяч тенге.
5-1. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа на бурение скважины и установку водяных емкостей в селе Келлеровка в сумме 8275 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 27 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа на 2021 год в сумме 23864 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.

2) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 810 мың теңге сомасында мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне елдi мекендердің көшелерін жарықтандыруға 12909 мың теңге сомасында, мәдениет үйінің жанынан мәдени-сауықтыру орталықтарды жабдықтауға 2971 мың теңге сомасында, мемлекеттік қызметшілердің жалақысын арттыруға 5109 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне 20625 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5-1. 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне Келлеровка ауылында ұңғыманы бұрғылауға және су сыйымдылықтарын орнатуға 8275 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 27 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 23864 мың теңге сомасында белгіленсін.
6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 27 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
Маслихат Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 27 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының мәслихаты

от 8 января 2021 года
№ 434
Бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 27 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата Тайыншинского района СевероКазахстанской области от 15.11.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 434 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 27 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы