Об утверждении бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 430. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7029.
Сноска. Вводится в действие с 01. 01. 2021 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 37065 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4341 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 32724 тысяч тенге;
2) затраты – 37425,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 360,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 360,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 73 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сҰл;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сҰл;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сҰл.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 430 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7029 болып тіркелді.
Ескерту. 01. 01. 2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5 - тармағымен .
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37065 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32724 мың теңге;
2) шығындар – 37425,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -360,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 360,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 73 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Большеизюм ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдардың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдары салығы:
тұрғылықты жері ауылдардың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдардың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан.

3. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского округа в сумме 19048 тысяч тенге.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского округа на 2021 год в сумме 12708 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
5-1. Предусмотреть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 73 (вводится в действие с 01.01.2021).
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
Маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2021 года № 430
Бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 год

3. 2021 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне 19048 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 12708 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
5-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 73 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 430 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің бюджеті