Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 желтоқсандағы 2021 года № 108. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26161.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12577161,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1550401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14694,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46370 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10965696,4 тысяч тенге;
2) затраты – 12853465,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54635 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14283 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -330938,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 330938,8 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 41285,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 303306,3 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.02.2022 № 136 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.04.2022 № 161 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.05.2022 № 189 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.07.2022 № 204 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 16.09.2022 № 210 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 246 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26161 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12577161,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1550401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14694,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46370 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10965696,4 мың теңге;
2) шығындар – 12853465,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54635 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14283 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -330938,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 330938,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41285,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 303306,3 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.02.2022 № 136 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.03.2022 № 144 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен; 14.04.2022 № 161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2022 № 189 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2022 № 204 (01.01.2022 қолданысқа енгізіледі) ; 16.09.2022 № 210 (01.01.2022 қолданысқа енгізіледі) шешімдермен; 25.11.2022 № 246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдері есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;

3) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
4) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села;
5) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
6) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
7) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
8) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
9) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год в сумме 4414778 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 266193 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу - 17583 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу - 12334 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу - 13972 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу - 12305 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу - 13586 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу - 11807 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу - 12929 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу - 18939 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу - 18876 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу - 11557 тысяч тенге;
Летовочному сельскому округу - 21233 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу - 12691 тысяч тенге;
Рощинскому сельскому округу - 8462 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу - 10981 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу - 10967 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу - 18706 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу - 23455 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу - 15810 тысяч тенге.

3) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
5) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан;
6) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
7) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
8) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
9) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық емес түсімдері есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 4414778 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 266193 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне - 17583 мың теңге;
Алабота ауылдық округіне - 12334 мың теңге;
Амандық ауылдық округіне - 13972 мың теңге;
Большеизюм ауылдық округіне - 12305 мың теңге;
Донецк ауылдық округіне - 13586 мың теңге;
Драгомиров ауылдық округіне - 11807 мың теңге;
Зеленогай ауылдық округіне - 12929 мың теңге;
Келлер ауылдық округіне - 18939 мың теңге;
Киров ауылдық округіне - 18876 мың теңге;
Краснополян ауылдық округіне - 11557 мың теңге;
Летовочный ауылдық округіне - 21233 мың теңге;
Мироновка ауылдық округіне - 12691 мың теңге;
Рощинск ауылдық округіне - 8462 мың теңге;
Теңдік ауылдық округіне - 10981 мың теңге;
Тихоокеан ауылдық округіне - 10967 мың теңге;
Чермошнян ауылдық округіне - 18706 мың теңге;
Чкалов ауылдық округіне - 23455 мың теңге;
Яснополян ауылдық округіне - 15810 мың теңге.

6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2022 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.02.2022 № 136 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2022 год поступления целевых трансфертов из республиканского бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"".
8. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2022 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"".
9. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2022 год поступления целевых трансфертов из районного бюджета в бюджеты сельских округов и города Тайынша. Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"".
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год в сумме 21690 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.

6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2022 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.02.2022 № 136 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.03.2022 № 144 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің және Тайынша қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 21690 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарды, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделсін.

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года
№ 108
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.02.2022 № 136 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.04.2022 № 161 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.05.2022 № 189 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.07.2022 № 204 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 16.09.2022 № 210 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 246 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

12. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.02.2022 № 136 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.03.2022 № 144 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен; 14.04.2022 № 161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2022 № 189 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2022 № 204 (01.01.2022 қолданысқа енгізіледі) ; 16.09.2022 № 210 (01.01.2022 қолданысқа енгізіледі) шешімдермен; 25.11.2022 № 246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

467613,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
232897
003
Капитальные расходы государственного органа
4777
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
229939,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
91295
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
84467
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1968
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
25
015
Капитальные расходы государственного органа
350
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4485
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
721236,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44964,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
366914,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
309357,1
02
Оборона
16924
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16924
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13945
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1779
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4975,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4975,6
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4975,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
734640,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
734640,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51554
002
Программа занятости
225059,6
005
Государственная адресная социальная помощь
39650,8
006
Оказание жилищной помощи
745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

467613,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
232897
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4777
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
229939,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
91295
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84467
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1968
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
25
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4485
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
721236,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44964,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
366914,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
309357,1
02
Қорғаныс
16924
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16924
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13945
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1779
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4975,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4975,6
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4975,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
734640,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
734640,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51554
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
225059,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39650,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

58790
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205707,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87928
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63231
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
90
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3790636,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3790636,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8733
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85155
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
47040
013
Развитие коммунального хозяйства
318,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2380
025
Освещение улиц в населенных пунктах
300000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
341453,6
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
297
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19012,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2986246,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
436582,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
53952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22800,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19199,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8952
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
302630,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

58790
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
205707,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87928
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63231
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
90
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3790636,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3790636,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8733
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85155
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
47040
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
318,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2380
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
300000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
341453,6
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
297
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19012,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2986246,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
436582,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
53952
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22800,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19199,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8952
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
302630,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер