Об утверждении бюджета Тимирязевского сельского округа Тимирязевского района на 2021-2023 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 51/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2021 года № 6971.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, пунктом 2-7статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тимирязевского сельского округа Тимирязевского района на 2021-2023 годы согласно приложению 1, в том числе соответственно на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 296 246,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 18102 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 278 144,5 тысяч тенге;
2) затраты – 297840,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1593,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1593,9 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1593,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в селе;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящие через территорию сельского округа.

2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Тимирязев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 51/15 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 6971 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Тимирязев ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінші 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 296246,5 мың теңге, оның ішінде:
Салықтық түсімдер бойынша – 18102 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 278144,5 мың теңге;
2) шығындар – 297840,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 0 мың теңге,
қаржылық активтерін сатып алудан – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 1593,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1593,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге.
Қолданыстағы бюджеттік қаражат қалдықтары- 1593,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған ауылдық округтің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
мына көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың, аумағында орналасқан заңды;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
доходов от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
других неналоговых поступлений в бюджет сельского округа.
4. Учесть в бюджете сельского округа трансферты из областного бюджета на повышение заработной платы государственных служащих 2300,0 тыс тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в сельском бюджете на 2021 год на реализацию мероприятий по проекту "Ауыл-Ел бесігі" в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года №990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы" трансферты в сумме 262782,5 тысяч тенге в следующих размерах:
233 343 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Тимирязево;
7 852,5 тысяч тенге – на установку трех игровых площадок в селе Тимирязево;
21587 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения.
Дополнить пунктом 5-1 следующего содержания.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).

3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістерден:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге трансферттер 2300,0 мың теңге ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен 2025 жылға дейінгі өңірлерді дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараларды жүзеге асыру ескерілсін. 2019 жылғы 27 желтоқсандағы №990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 262 782,5 мың теңге сомасындағы трансферттер келесі сомаларда:
233 343 мың теңге - Тимирязево ауылындағы жарықтандырылған және жаяу жүргінші жолдары бар ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
7 852,5 мың теңге - Тимирязево ауылында үш ойын алаңын орнатуға;
21587 мың теңге - көшелерді жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5-1. Согласно приложению к настоящему решению предусмотреть распределение расходов бюджета на 2021 год за счет свободных остатков, сложивщихся на начало финансового года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов в 2020 году согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).

"5-1. Осы шешімге қосымшаға сәйкес 4 -қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған бюджет шығыстарын қаржы жылының басындағы бос қалдықтар есебінен бөлу және 2020 жылы мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтару қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии районного маслихата С. Мустафин
Секретарь районного маслихата С. Мустафин
Приложение 1 к решению
Тимирязевского районного маслихата
от 8 января 2021 года
№ 51/15
Бюджет Тимирязевского сельского округа на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы С. Мустафин
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Мустафин
Тимирязев аудандық мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 51/15 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Тимирязев ауылдық округінiң бюджетi
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кішісыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 8 января 2021 года
№ 51/15
Расходы бюджета Тимирязевского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов вышестоящих бюджетов, неиспользованных в 2020 году
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.09.2021 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Тимирязев аудандық мәслихатының
2021 жылғы "08" қаңтардағы
№ 51/15 шешіміне
4-қосымша
Тимирязев ауылдық округі бюджетінің қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы пайдаланылмаған жоғары тұрған бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен шығыстары
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 6/8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)