О внесении изменений и дополнений в решение Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VІ "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 25 июня 2021 года № 50-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2021 года № 23256
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата VІ созыва "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 9 декабря 2020 года № 497-VІ (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4838) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
"1) доходы – 470 479 222 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 144 688 053 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 285 087 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 322 493 082 тысяч тенге;
2) затраты – 473 080 685 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 908 758 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 479 763 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 571 005 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 427 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 10 573 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 520 648 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 520 648 тысяч тенге:
поступление займов – 14 142 238 тысяч тенге;
погашение займов – 12 192 202 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 570 612 тысяч тенге.".
в пункте 6:
цифры "2 899 152" заменить цифрами "2 242 392";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в областном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 41 739 223 тысяч тенге, в том числе:
349 766 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
194 531 тысяч тенге - на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
1 818 792 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;

Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 маусымдағы № 50-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 шілдеде № 23256 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы №497-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4838 тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 470 479 222 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер – 144 688 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 285 087 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 322 493 082 мың теңге;
2) шығындар – 473 080 685 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 10 908 758 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 21 479 763 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 571 005 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 427 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 10 573 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 520 648 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 520 648 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 142 238 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 192 202 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 570 612 мың теңге.".
6-тармақта:
"2 899 152" деген сандар "2 242 392" деген сандармен ауыстырылсын.
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте 41 739 223 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 349 766 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге - 194 531 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге - 1 818 792 мың теңге;

429 229 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
1 471 981 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
256 804 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
25 025 тысяч тенге - на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
1 300 383 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
766 942 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
2 462 304 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
2 328 136 тысяч тенге - на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
36 194 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
4 851 791 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
11 793 768 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
2 889 тысяч тенге - на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
221 387 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
415 788 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
14 556 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
1 557 991 тысяч тенге - на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
839 573 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
164 811 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
9 156 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;

ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 429 229 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 1 471 981 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 256 804 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге - 25 025 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 1 300 383 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 766 942 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 2 462 304 мың теңге;
орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға - 2 328 136 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 36 194 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 4 851 791 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 11 793 768 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге - 2 889 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 221 387 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 415 788 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 14 556 мың теңге;
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға - 1 557 991 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 839 573 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 164 811 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 9 156 мың теңге;

400 412 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
213 556 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
78 586 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения;
119 927 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом;
20 246 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
656 948 тысяч тенге - на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
1 486 454 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
585 507 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
723 256 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 172 000 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
4 489 693 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей, субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
282 888 тысяч тенге - на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
27 822 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
50 000 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
120 249 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.".
дополнить пунктами 15, 16 , 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 следующего содержания:
"15. Учесть в областном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 33 177 181 тысяч тенге, в том числе:
4 517 608 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 400 412 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға - 213 556 мың теңге;
денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 78 586 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 119 927 мың теңге;
салауатты өмір салтын насихаттауға - 20 246 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 656 948 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 486 454 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 585 507 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 723 256 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 172 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге, кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге - 4 489 693 мың теңге;
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге - 282 888 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 27 822 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге - 50 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге - 120 249 мың теңге.".
келесі мазмұндағы 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23 тармақтармен толықтырылсын:
"15. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 33 177 181 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 4 517 608 мың теңге;

1 321 460 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
3 174 344 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
4 741 033 тысяч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
9 777 282 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2 279 822 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
300 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
1 391 460 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
3 239 721 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
16. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление кредита в сумме – 1 000 000 тысяч тенге для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы.

газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 321 460 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге - 3 174 344 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға - 4 741 033 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 9 777 282 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 2 279 822 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 300 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 1 391 460 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 3 239 721 мың теңге.
16. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте 2020 – 2021 жылдарға арналған жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін – 1 000 000 мың теңге сомасында бюджеттiк кредит түсімі көзделгенi ескерiлсiн.

17. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление кредита в сумме – 481 935 тысяч тенге на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
18. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 002 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 12 647 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

17. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 481 935 мың теңге сомасында бюджеттiк кредит түсімі көзделгенi ескерiлсiн.
18. 06 1 256 002 "Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 647 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

19. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 013 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 45 405 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

19. 06 1 256 013 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 45 405 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

20. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 014 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах" в сумме 12 399 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
21. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 015 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 9 497 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

20. 06 1 256 014 "Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 399 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.
21. 06 1 256 015 "Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 9 497 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

22. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет внутренних займов" программы 05 2 271 038 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения" в сумме 378 000 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
23. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 07 1 271 011 "Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья" в сумме 3 564 750 000 тенге перенести на подпрограмму 005 "За счет внутренних займов"."

22. 05 2 271 038 "Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасы 005 "Ішкі қарыздар есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 378 000 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.
23. 07 1 271 011 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 3 564 750 000 теңге кассалық шығындары 005 "Ішкі қарыздар есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын."

102
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
656948
271
Управление строительства области
780184
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
780184
3
Специализированная медицинская помощь
1694580
253
Управление здравоохранения области
1694580
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1694580
4
Поликлиники
16887
253
Управление здравоохранения области
16887
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
16887
5
Другие виды медицинской помощи
50704
253
Управление здравоохранения области
50704
029
Областные базы спецмедснабжения
50704
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2739690
253
Управление здравоохранения области
2739690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
137824
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
119927
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
110161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
34000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2305239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6534464
1
Социальное обеспечение
1580510
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1294930
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
211340
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
562507
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
171451
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

102
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
656948
271
Облыстың құрылыс басқармасы
780184
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
780184
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1694580
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1694580
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1694580
4
Емханалар
16887
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16887
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
16887
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
50704
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
50704
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
50704
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2739690
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2739690
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137824
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
119927
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
110161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
34000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2305239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6534464
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1580510
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1294930
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
211340
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
562507
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
171451
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

238265
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44871
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
832035
1
Топливо и энергетика
30413
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
30413
007
Развитие теплоэнергетической системы
30413
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
801622
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
801622
071
Развитие газотранспортной системы
801622
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6443437
1
Сельское хозяйство
4786844
255
Управление сельского хозяйства области
3752194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
80570
002
Поддержка семеноводства
6000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4500
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
201866
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4029
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
500
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
50036
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1818792
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1140952
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
429229
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6663
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
9057
719
Управление ветеринарии области
1034650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
150614
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
28972
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек

238265
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
44871
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
832035
1
Отын және энергетика
30413
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
30413
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
30413
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
801622
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
801622
071
Газ көлігі жүйесін дамыту
801622
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6443437
1
Ауыл шаруашылығы
4786844
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3752194
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80570
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
6000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4500
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
201866
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4029
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
500
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
50036
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1818792
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1140952
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
429229
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
6663
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
9057
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1034650
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150614
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
28972
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру

55553
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
74743
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
74743
12
Транспорт и коммуникации
16595339
1
Автомобильный транспорт
5704540
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5704540
002
Развитие транспортной инфраструктуры
4234608
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
190000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1279932
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
10890799
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10890799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
147282
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
200000
011
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3532051
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7010966
13
Прочие
19126334
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5819276
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
5819276
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
93000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4412693
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1236583
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
77000
9
Прочие
13307058
253
Управление здравоохранения области
1068139
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1068139
257
Управление финансов области
2242392
012
Резерв местного исполнительного органа области
2242392
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
630970
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

55553
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
74743
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74743
12
Көлiк және коммуникация
16595339
1
Автомобиль көлiгi
5704540
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5704540
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4234608
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
190000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1279932
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
10890799
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10890799
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147282
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеуқаржыландыру
200000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3532051
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7010966
13
Басқалар
19126334
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5819276
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
5819276
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
93000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4412693
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1236583
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
77000
9
Басқалар
13307058
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1068139
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1068139
257
Облыстың қаржы басқармасы
2242392
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
2242392
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
630970
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу