О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 479 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 6 декабря 2021 года № 87. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2021 года № 25757
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О районном бюджете на 2021-2023 годы" Махамбетского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 479 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4860) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы -12 090 315 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 986 457 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 532 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 232 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 050 094 тысяч тенге;
2) затраты – 12 297 662 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 225 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 253 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 028 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -220 572 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 220 572 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 23 950 тысяч тенге;
погашение займов – 13 028 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 209 650 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть в районном бюджете на 2021год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 6 229 838 тысячи тенге, в том числе:
31 476 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
18 081 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
41 900 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
84 928 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
31 630 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культурных управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры;

Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 479 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 желтоқсандағы № 87 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 желтоқсанда № 25757 болып тіркелді
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 479 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4860) болып тіркелген шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер -12 090 315 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 986 457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 232 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 050 094 мың теңге;
2) шығындар – 12 297 662 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –13 225 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 028 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -220 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220 572 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 028 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 209 650 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен –6 229 838 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 31 476 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 18 081мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 41 900 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 84 928 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31 630 мың теңге;

1 542 004 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
305 074 тысяч тенге – на внедрение новой системы оплаты труда для административных государственных служащих и повышение заработной платы политических государственных служащих;
138 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог;
193 422 тысяч тенге - на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
28 500 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
6 000 тысяч тенге - на субсидирование пассажирских перевозок;
634 479 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3 174 344 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 286 546 тысяч тенге, в том числе:
24 383 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
13 501 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культурных управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры;
124 487 тысяч тенге - на внедрение новой системы оплаты труда для административных государственных служащих;
63 142 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
4 948 тысяч тенге – на текущие затраты организаций культуры;
22 466 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
898 тысяч тенге –на благоустройства и озеленение населенных пунктов;
10 775 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов;
2 856 тысяч тенге – на установку и обслуживание программного продукта "Парус –бюджетное планирование";
10 400 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;

"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға –1 542 004 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 305 074 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 138 000 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 193 422 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 28 500 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға – 6 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 634 479 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 3 174 344 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 286 546 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік ұйымдардың стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 24 383 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 13 501 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге –124 487 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 63 142 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына - 4 948 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 22 466 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 898 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 10 775 мың теңге;
"Парус – бюджеттік жоспарлау" бағдарламалық өнімін орнатуға және қызмет көрсетуге – 2 856 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына – 10 400 мың теңге;

4 116 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
4 574 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 26 253 тысяч тенге.".
пункт 6 исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 4 116 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 4 574 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін - 26 253 мың теңге бюджеттік кредит көзделгені ескерілсін.".
6-тармақ алынып тасталсын.
2. Шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

105971
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
39692
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35025
003
Капитальные расходы государственного органа
4667
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
83635
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
58941
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
311
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24383
02
Оборона
19191
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7193
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7193
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
350
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11648
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11648
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
24983
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
24983
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
24983
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
469786
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
37776
010
Государственная адресная социальная помощь
37776
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
9000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
423010
004
Программа занятости
189502
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

105971
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
39692
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35025
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4667
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
83635
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58941
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
311
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24383
02
Қорғаныс
19191
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7193
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7193
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
350
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11648
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11648
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
24983
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
24983
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
24983
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
469786
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
37776
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37776
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
423010
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
189502
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

8197
007
Оказание жилищной помощи
1
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1793
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75773
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
25245
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41921
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62134
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
363
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
18081
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5263437
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1725410
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1598
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
79400
007
Снос аварийного и ветхого жилья
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1108
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1642004
011
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
055
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1300
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
3538027
013
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
300278
014
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
46515
015
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8407
016
Развитие коммунального хозяйства
3174344
017
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
018
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2
019
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
021
Обеспечение санитарии населенных пунктов
023
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8481
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

8197
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1793
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75773
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
25245
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
41921
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62134
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
363
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18081
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
5263437
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1725410
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1598
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
79400
007
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
009
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1108
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1642004
011
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
055
Коммуналдық тұрғын й қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1300
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатп алу
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3538027
013
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
300278
014
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
46515
015
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
8407
016
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3174344
017
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
018
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2
019
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
021
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
023
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
8481
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

260068
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
056
Развитие объектов культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
60780
003
Поддержка культурно-досуговой работы
51010
009
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
5000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2770
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
2296
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
910
057
Развитие объектов спорта
910
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
76862
006
Функционирование районных (городских) библиотек
76862
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28359
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16921
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
73940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
36086
014
Капитальные расходы государственного органа
17000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2405
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18449
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
024
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

260068
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
056
Мәдениет объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
60780
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
51010
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
5000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2770
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2296
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
910
057
Спорт объектілерін дамыту
910
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
76862
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
76862
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45280
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28359
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16921
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
73940
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36086
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
2405
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18449
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
024
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары