О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2021 года № 97-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26306
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2022-2024 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 081 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 690 683 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 25 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 345 749 тысяч тенге;
2) затраты - 7 144 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 586 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -85 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 85 829 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;
погашение займов - 17 586 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 856 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 07.10.2022 № 158-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Установить на 2022 год объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 484 353 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 319 919 тысяч тенге, в том числе:

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26306 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 081 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 690 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 256 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 345 749 мың теңге;
2) шығындар – 7 144 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 387 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 586 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 85 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 85 829 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 586 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 856 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша – 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 100%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 07.10.2022 № 158-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 1 484 353 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін субвенция көлемдері 2022 жылға 312 919 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Аккистауский сельский округ 73 617 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 50 787 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 45 367 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 51 506 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 37 262 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 26 552 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 27 828 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 529 433 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 156 848 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 73 447 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 102 410 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 86 515 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 44 727 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 30 430 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 35 056 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 68 000 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 22 973 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 369 757 тысяч тенге, в том числе:
20 497 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
73 973 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
59 603 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
13 697 тысяч тенге - на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
143 004 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
58 193 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

Аққыстау ауылдық округі 73 617 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 50 787 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 45 367 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 51 506 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 37 262 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 26 552 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 27 828 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 529 433 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 156 848 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 73 447 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 102 410 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 86 515 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 44 727 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 30 430 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 35 056 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. 2022 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 68 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 22 973 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 369 757 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 20 497 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 73 973 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 59 603 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 13 697 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 143 004 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 983 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).

9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 439 623 тысяч тенге, в том числе:
439 623 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 450 473 тысяч тенге, в том числе:
4 756 тысяч тенге – на услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения);
29 760 тысяч тенге – на целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам;
45 915 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне ;
2 000 тысяч тенге – на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь;
7 386 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
12 387 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения);
114 170 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
7 527 тысяч тенге– на поддержку культурно-досуговой работы;
210 641 тысяч тенге - на повышение зарплаты для акимов района и админстративных госслужащих по новой системе оплаты труда;
4 762 тысяч тенге – на озеленение насельнных пунктов по предвыборной программе партии "AMANAT";
948 тысяч тенге –на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках госпрограммы "Енбек";
10 221 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 885 926 тысяч тенге, в том числе:
70 727 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
18 537 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
15 676 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;

9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 439 623 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 439 623 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 450 473 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 756 мың теңге;
төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерге – 29 760 мың теңге;
жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге – 45 915 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 7386 мың теңге;
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 12 387 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 114 170 мың теңге;
мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 7 527 мың теңге;
еңбекақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша аудан әкімдері мен мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің еңбекақысын арттыруға – 210 641 мың теңге;
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 4 762 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға – 948 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 10 221 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 885 926 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 70 727 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 18 537 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 15 676 мың теңге;

198 348 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
582 638 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 182-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

спорт нысандарын дамытуға – 198 348 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 582 638 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 182-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Мусин) жүктелсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
14. Кассовые расходы по программе 801 050 "Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан" в сумме 4 574 851 тенге 95 тиын перенести на программу 801 020 "Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях".
Сноска. Решение дополнено пунктом 14 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 11.04.2022 № 125-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев

13. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
14. 801 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту" бағдарламасы бойынша жұмсалған 4 574 851 теңге 95 тиын кассалық шығындары 801 020 "Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру" бағдарламасына ауыстырылсын.
Ескерту. Шешім 14 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 11.04.2022 № 125-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев

12 756
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 756
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
578 809
01
Социальное обеспечение
37 361
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
37 361
010
Государственная адресная социальная помощь
37 361
02
Социальная помощь
520 508
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
520 508
004
Программа занятости
253 289
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 600
007
Оказание жилищной помощи
5
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
667
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71 861
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56 090
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
46 584
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 004
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 408
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20 940
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
18 940
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 381
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

12 756
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 756
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
578 809
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
37 361
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
37 361
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37 361
02
Әлеуметтiк көмек
520 508
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
520 508
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
253 289
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 600
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
667
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71 861
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
56 090
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
46 584
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
37 004
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 408
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20 940
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
18 940
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 381
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

149 375
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149 375
02
Финансовая деятельность
3 116
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 116
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
616
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 500
09
Прочие государственные услуги общего характера
483 199
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
122 584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
24 822
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 762
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 813
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47 813
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
31 826
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31 826
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
249 527
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
55 704
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
193 823
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
31 449
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
31 449
2
Оборона
17 538
01
Военные нужды
13 538
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 538
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 538
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

149 375
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149 375
02
Қаржылық қызмет
3 116
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 116
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
616
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 500
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
483 199
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
122 584
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 822
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 762
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 813
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 813
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31 826
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 826
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
249 527
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 704
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
193 823
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
31 449
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 449
2
Қорғаныс
17 538
01
Әскери мұқтаждар
13 538
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 538
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 538
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар