О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 12/75. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26051
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/122-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25905, маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 годов следующих объемах:
1) доходы – 15 888 646 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 038 741 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 344 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 837 561 тысяч тенге;
2) затраты – 15 928 568 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 238 705 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 330 804 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 099 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -278 627 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 278 627 тысяч тенге:
поступление займов – 330 804 тысяч тенге;
погашение займов – 92 099 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39 922 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 26/148 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога: - Социальный налог в областной бюджет 62,3 процент, в бюджет района 37,7 процент.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 21.09.2022 № 21/136 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 10 590 911 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 20 800 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12/75 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26051 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/122-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25905 тіркелген шешіміне сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 888 646 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 038 741 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 344 мың теңге;
трансферттер түсімі –14 837 561 мың теңге;
2) шығындар – 15 928 568 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 238 705 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 330 804 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 099, 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -278 627 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 278 627 мың теңге:
қарыздар түсімі – 330 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 099,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 922 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 26/148 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға әлеуметтік салық облыстық бюджетке 62,3 пайыз, жергілікті бюджетке 37,7 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 21.09.2022 № 21/136 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 10 590 911 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 20 800 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (баңдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 535 051 тысяч тенге, в том числе:
Агыбетский сельский округ
38 872 тысяч тенге;
Алгабаский сельский округ
79 921 тысяч тенге;
Алмалинский сельский округ
44 032 тысяч тенге;
Акбастауский сельский округ
45 158 тысяч тенге;
Боралдайский сельский округ
43 527 тысяч тенге;
Бөгенский сельский округ
70 827 тысяч тенге;
Борлысайский сельский округ
45 741 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ
48 361 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ

6. 2021 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 535 051 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 38 872 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 79 921 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 44 032 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 45 158 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 43 527 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 70 827 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 45 741 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 48 361 мың теңге;