О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 16-115-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26202. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/122-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25905, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 563 685 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 808 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 322 683 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 603 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 428 312 тысяч тенге;
2) затраты – 34 713 884 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 128 977 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 183 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54 803 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -279 176 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 279 176 тысяч тенге:
поступление займов – 183 780 тысяч тенге;
погашение займов – 54 803 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 199 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 30-213-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 39,5 процента, в областной бюджет 60,5 процента;
по социальному налогу в бюджет района 42,1 процента, в областной бюджет 57,9 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 27-194-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2022 год в сумме – 23 501 865 тысяч тенге.

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-115-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26202 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/122-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25905 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыағаш ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 34 563 685 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 808 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 322 683 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 603 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 428 312 мың теңге;
2) шығындар – 34 713 884 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 128 977 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 183 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54 803 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -279 176 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 279 176 мың теңге;
қарыздар түсімі – 183 780 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 54 803 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 199 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 30-213-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 39,5 пайыз, облыстық бюджетке 60,5 пайыз;
әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 42,1 пайыз, облыстық бюджетке 57,9 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 27-194-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 23 501 865 мың теңге болып белгіленсін.

4. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов в общей сумме 102 003,0 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти 12 421,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжар 8 743,0 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза 10 789,0 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес 1 916,0 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек 659,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжар 11 029,0 тысяч тенге;
сельский округ Кабланбек 3 812,0 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил 13 994,0 тысяч тенге;
сельский округ Жилга 8 760,0 тысяч тенге;
поселок Коктерек 10 709,0 тысяч тенге;

4. 2022 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 102 003,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 12 421,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 8 743,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 10 789,0 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 1 916,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 659,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 11 029,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 3 812,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 13 994,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 8 760,0 мың теңге;
Көктерек кенті 10 709,0 мың теңге;

сельский округ Жарты тобе 5 286,0 тысяч тенге;
сельский округ Алимтау 13 885,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 86 360 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2022 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.

Жарты төбе ауылдық округі 5 286,0 мың теңге;
Әлімтау ауылдық округі 13 885,0 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 86 360 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 16-115-VII
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 30-213-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Таскулов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 16-115-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 30-213-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы