О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2021 года № 4/24-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 апреля 2021 года № 8690
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 декабря 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 525 681 215,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 959 325,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 252 514,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 481 469 375,9 тысяч тенге;
2) затраты – 537 742 723,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 674 553,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 820 551,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 145 998,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 529 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 529 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 265 061,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 265 061,3 тысяч тенге:
поступление займов – 29 661 457,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16 278 510,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 882 114,9 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Распределение целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2021 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 4/24-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 28 сәуірде № 8690 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 7989, 2020 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 525 681 215,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 959 325,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 252 514,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 481 469 375,9 мың теңге;
2) шығындар – 537 742 723,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 674 553,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 820 551,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 145 998,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 529 000,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 529 000,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 15 265 061,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 265 061,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 29 661 457,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 278 510,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 882 114,9 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

588 650,0
05
Здравоохранение
29 874 217,7
2
Охрана здоровья населения
22 307 599,6
253
Управление здравоохранения области
1 700 452,0
006
Услуги по охране материнства и детства
590 577,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
37 343,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
93 320,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
2 502,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
976 710,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
20 607 147,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
20 607 147,6
3
Специализированная медицинская помощь
2 915 479,0
253
Управление здравоохранения области
2 915 479,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 915 479,0
5
Другие виды медицинской помощи
113 280,0
253
Управление здравоохранения области
113 280,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
113 280,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 537 859,1
253
Управление здравоохранения области
4 537 859,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
180 102,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
140 558,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
44 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
89 969,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 082 770,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 838 403,5
1
Социальное обеспечение
7 945 019,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 892 999,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 995 203,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
358 492,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

588 650,0
05
Денсаулық сақтау
29 874 217,7
2
Халықтың денсаулығын қорғау
22 307 599,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 700 452,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
590 577,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
37 343,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
93 320,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
2 502,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық
976 710,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
20 607 147,6
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
20 607 147,6
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 915 479,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 915 479,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 915 479,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
113 280,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
113 280,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
113 280,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 537 859,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 537 859,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 102,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
140 558,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
44 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
89 969,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 082 770,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 838 403,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 945 019,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 892 999,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 995 203,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
358 492,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

9 648,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 262,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
56 584,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
10 141,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 782 234,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 807 606,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
250 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 815 136,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
1 292,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 689 109,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
515 500,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
195 995,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
32 077,0
719
Управление ветеринарии области
2 849 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
89 410,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
21 777,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
68 711,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 000,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных

9 648,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 262,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
56 584,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
10 141,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 782 234,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 807 606,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
250 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 815 136,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 292,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 689 109,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
515 500,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
195 995,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
32 077,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 849 940,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 410,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
21 777,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
68 711,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 000,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу

323 705,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
1 291,8
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
14 768 101,0
III. Чистое бюджетное кредитование
2 674 553,0
Бюджетные кредиты
22 820 551,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 025 608,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
10 025 608,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
661 740,0
006
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
661 740,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 026 753,0
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
3 026 753,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области"
6 337 115,0
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
6 337 115,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 467 217,0
1
Жилищное хозяйство
8 467 217,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 467 217,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
8 467 217,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 377 726,0
1
Сельское хозяйство
1 400 000,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 400 000,0
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 400 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 977 726,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 977 726,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 977 726,0
13
Прочие
950 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
950 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области

323 705,8
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
1 291,8
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
14 768 101,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
10,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
2 674 553,0
Бюджеттік кредиттер
22 820 551,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 025 608,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
10 025 608,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
661 740,0
006
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
661 740,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 026 753,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
3 026 753,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 337 115,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
6 337 115,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 467 217,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 467 217,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 467 217,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
8 467 217,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 377 726,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 400 000,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 400 000,0
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
1 400 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 977 726,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 977 726,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 977 726,0
13
Басқалар
950 000,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
950 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы