О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 25 декабря 2020 года № 61/437-VI "О бюджете города Семей на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 5 мая 2021 года № 9/54-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 мая 2021 года № 8793
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2021 года № 4/24-VII "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8690), маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей от 25 декабря 2020 года № 61/437-VI "О бюджете города Семей на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8100, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 января 2021 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 091 378,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 24 199 432,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 891,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 272 109,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 522 946,8 тысяч тенге;
2) затраты – 56 860 826,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -146 039,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 35 004,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 181 043,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 623 408,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 623 408,6 тысяч тенге:

"Семей қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 61/437-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 5 мамырдағы № 9/54-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 мамырда № 8793 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 4/24-VIІ (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 8690 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Семей қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 61/437-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8100 болып тіркелген, 2021 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 091 378,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 24 199 432,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 891,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 272 109,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 522 946,8 мың теңге;
2) шығындар – 56 860 826,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -146 039,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 35 004,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 181 043,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 623 408,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 623 408,6 мың теңге:

поступление займов – 9 279 337,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 951 454,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 295 525,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии городского маслихата Н. Альменева
Секретарь городского маслихата Б. Акжалов
Приложение к решению
от 5 мая 2021 года № 9/54-VII
Приложение 1 к решению

қарыздар түсімі – 9 279 337,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 951 454,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 295 525,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы Н. Альменева
Қалалық мәслихаттың хатшысы Б. Ақжалов
2021 жылғы 5 мамырдағы
№ 9/54-VII шешiмге қосымша

358 037,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
358 037,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 800 349,7
004
Программа занятости
778 309,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 029,0
007
Оказание жилищной помощи
32 911,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
86 110,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
607 739,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
119 436,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
231 185,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
329 259,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
495 992,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
96 377,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
319 219,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
319 219,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
19 782,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
223 837,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
75 600,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 019 828,1
1
Жилищное хозяйство
11 689 358,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11 492 284,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 903 423,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 588 860,8
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
197 073,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
130 976,6
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда

358 037,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
358 037,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 800 349,7
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
778 309,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 029,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 911,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
86 110,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
607 739,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
119 436,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
231 185,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
329 259,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
495 992,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
96 377,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
319 219,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
319 219,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
19 782,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
223 837,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
75 600,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 019 828,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 689 358,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 492 284,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 903 423,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 588 860,8
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
197 073,7
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
130 976,6
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру