О бюджете Аягозского района на 2022-2024 годы
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/180-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26288
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аягозский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 16857486,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13311464,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40230,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12746,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3493046,1 тысяч тенге;
2) затраты – 18043191,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7326,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41351,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34025,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1193031,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1193031,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 829953,5 тысяч тенге;
погашение займов – 34025,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 397103,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 29.11.2022 № 19/353-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/180-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26288 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16857486,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13311464,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40230,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12746,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3493046,1 мың теңге;
2) шығындар – 18043191,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7326,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41351,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34025,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1193031,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1193031,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 829953,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34025,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 397103,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 19/353-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступления от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года №12/91-VІI "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25825).

2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы №12/91-VIІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №25825 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 2022 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді коспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға алынсын.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2022 год в сумме 42082,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2022 № 18/327-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Аягозского районного маслихата К. Досиханов
Приложение 1 к решению
ягозского районного маслихата

3. 2022 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 42082,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 22.10.2022 № 18/327-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешiм 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аягөз аудандық мәслихат хатшысы К. Досиханов
Аягөз аудандық мәслихатының

3081,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3081,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1758781,4
1
Социальное обеспечение
541173,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
541173,0
005
Государственная адресная социальная помощь
541173,0
2
Социальная помощь
1060986,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1060986,2
002
Программа занятости
386421,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46622,5
006
Оказание жилищной помощи
3359,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108288,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7243,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125797,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
153796,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
162620,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66838,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156622,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156622,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53839,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5562,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
90287,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6934,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0,0

3081,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3081,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1758781,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
541173,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
541173,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
541173,0
2
Әлеуметтiк көмек
1060986,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1060986,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
386421,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46622,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3359,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108288,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7243,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
125797,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
153796,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
162620,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66838,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156622,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156622,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53839,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5562,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
90287,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6934,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0,0