О Глубоковском районном бюджете на 2022- 2024 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26245. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 649 610,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 216 937,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 568,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66 358,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 285 747,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 401 005,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 303 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 853 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 744 091,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –- 744 091,5 тысяча тенге;
поступление займов – 368 917 тысяч тенге;
погашение займов – 78 853 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 454 027,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25825).

2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26245 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 649 610,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 216 937,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 568,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66 358,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 285 747,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 401 005,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7 303 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 853 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -744 091,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 744 091,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 368 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 454 027,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25825 болып тіркелген) белгіленген, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, 2022 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 287 461,5 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 1 049 059,5 тысяч тенге, из них за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 491 738,5 тысяч тенге и за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 292 022 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 238 402 тысячи тенге, из них за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 238 402 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 68917 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.04.2022 № 18/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 2 041 840 тысяч тенге;
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 65 920 тысяч тенге;
внедрением единой системы облачного электронного документооборота 11 930 тысяч тенге;
необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" 150000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 995 305,6 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 671 406,2 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 323 899,4 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.

3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 287 461,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 049 059,5 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 491 738,5 мың теңге сомасында және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 292 022 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 238 402 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 238 402 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 68917 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.04.2022 № 18/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2 041 840 мың теңге;
ветеринария саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 65 920 мың теңге;
бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге байланысты 11 930 мың теңге;
"2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі 150 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 995 305,6 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 671 406,2 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 323 899,4 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов, в сумме 236385 тысяч тенге, в том числе:
поселок Алтайский - 13634 тысячи тенге;
поселок Белоусовка - 7405 тысяч тенге;
Березовский сельский округ - 17537 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ - 6783 тысячи тенге;
Быструшинский сельский округ - 15704 тысячи тенге;
Веселовский сельский округ - 16798 тысяч тенге;
поселок Верхнеберезовский - 17775 тысяч тенге;
поселок Глубокое – 16715 тысяч тенге;
Иртышский сельский округ - 7737 тысяч тенге;
Кожоховский сельский округ - 14593 тысячи тенге;
Красноярский сельский округ - 12083 тысячи тенге;
Малоубинский сельский округ - 15665 тысяч тенге;
Опытнопольский сельский округ - 7106 тысяч тенге;
Секисовский сельский округ - 16774 тысячи тенге;
Ушановский сельский округ - 14179 тысяч тенге;
Тарханский сельский округ - 15073 тысячи тенге;
Черемшанский сельский округ - 20824 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 145 560,8 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 126 168,2 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдерi 236385 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алтайский кенті - 13634 мың теңге;
Белоусовка кенті - 7405 мың теңге;
Березовка ауылдық округі - 17537 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі - 6783 мың теңге;
Быструха ауылдық округі - 15704 мың теңге;
Веселовка ауылдық округі - 16798 мың теңге;
Верхнеберезовский кенті - 17775 мың теңге;
Глубокое кенті - 16715 мың теңге;
Ертіс ауылдық округі - 7737 мың теңге;
Кожохово ауылдық округі - 14593 мың теңге;
Краснояр ауылдық округі - 12083 мың теңге;
Малоубинка ауылдық округі - 15665 мың теңге;
Опытное поле ауылдық округі - 7106 мың теңге;
Секисовка ауылдық округі - 16774 мың теңге;
Ушаново ауылдық округі - 14179 мың теңге;
Тархан ауылдық округі - 15073 мың теңге;
Черемшанка ауылдық округі - 20824 мың теңге.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық оругтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 145560,8 мың теңге сомасында көзделсін.
2022 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 126 168,2 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
9-1. В связи с неисполнением утвержденного объема поступлений доходов в районный бюджет в процессе его исполнения утвердить секвестр расходов районного бюджета в объеме 83 696,1 тысяч тенге.
Распределение сумм секвестра в 2022 году определить постановлением Глубоковского районного акимата.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. Аудандық бюджетке кірістер түсімдерінің бекітілген көлемін орындамауына байланысты оны орындау барысында аудандық бюджет шығыстарының секвестрі 83 696,1 мың теңге көлемінде жасалсын.
Секвестр сомасын бөлу 2022 жылы Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен белгіленсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского
районного маслихата
от 27 декабря 2021 года
№ 14/2-VII
Глубоковский районный бюджет на 2022 год

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының хатшысы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 14/2-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Глубокое аудандық бюджеті

3350,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
891239,9
1
Социальное обеспечение
81735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81735
005
Государственная адресная социальная помощь
81735
2
Социальная помощь
676719,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
676719,1
002
Программа занятости
272294
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66144
006
Оказание жилищной помощи
143,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75922,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5741,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
184165
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11893
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60416
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132785,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132785,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64402,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4194
021
Капитальные расходы государственного органа
1101,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
63088
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
923229,3
1
Жилищное хозяйство
744409,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
430000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
430000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
314409,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
310000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

3350,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
891239,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81735
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81735
2
Әлеуметтiк көмек
676719,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
676719,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
272294
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66144
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
143,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75922,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5741,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
184165
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11893
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60416
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132785,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132785,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64402,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4194
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1101,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63088
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
923229,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
744409,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
430000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
430000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
314409,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
310000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру