О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 24 декабря 2020 года №59-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 5 ноября 2021 года № 9-3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2021 года № 25169
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года №59-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6643) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 801 106 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 371 836 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 319 184 тысячи тенге;
2) затраты – 13 923 493 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 99 426 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 267 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 486 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 221 813 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 221 813 тысяч тенге:
поступление займов – 723 854 тысячи тенге;
погашение займов – 169 447 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 667 406 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи статьи 691114 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы":
1) учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 126 996 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 28 508 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 9 200 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 13 902 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 2 295 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 6 113 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 19 643 тысячи тенге;
на молодежную практику – 45 943 тысячи тенге;
на гранты на реализацию новых бизнес - идей (200 месячный расчетный показатель) – 49 589 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы №59-2 "2021-2023 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 9-3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 қарашада № 25169 болып тіркелді
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы №59-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6643 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 801 106 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 371 836 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 319 184 мың теңге;
2) шығындар – 13 923 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 99 426 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 267 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 168 486 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 221 813 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 221 813 мың теңге:
қарыздар түсімі – 723 854 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 169 447 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 667 406 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 6, 9, 11, 14–баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 4 126 996 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 28 508 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 9 200 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 13 902 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 2 295 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 6 113 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 19 643 мың теңге;
жастар практикасына – 45 943 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға (200 айлық есептік көрсеткіш) – 49 589 мың теңге;

на общественную работу - 86 401 тысяча тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 36 635 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 84 710 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 267 497 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Дарьинское, района Бәйтерек (дом №1, 2) – 195 552 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Янайкино района Бәйтерек – 387 402 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Январцево района Бәйтерек – 362 683 тысячи тенге;
на сурдотехнические средства – 1 287 тысяч тенге;
на кресло-коляски – 78 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 2 967 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 8 400 тысяч тенге;
на кредитование для проведения капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 28 289 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Рубежинское района Бәйтерек – 300 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Дарьинское района Бәйтерек – 200 000 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Дарьинское, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 56 834 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 48 366 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания сельского клуба в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 77 405 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания сельского клуба в селе Махамбет, района Бәйтерек – 81 967 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Переметное-Вечный, район Бәйтерек, 0-24 километр – 125 411 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Переметное-Белес" 0-12,9 километр, района Бәйтерек – 365 276 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автодороги к селе Трекино района Бәйтерек, 0-2 километр – 38 035 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селе Макарово" 12,2 километр, района Бәйтерек – 281 670 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селе Чирово" 0-13,9 километр, района Бәйтерек – 319 460 тысяч тенге;

қоғамдық жұмысқа – 86 401 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 36 635 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 84 710 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 267 497 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылындағы екі қабатты 12 пәтерлі екі тұрғын үй құрылысы (№ 1, 2 үй) – 195 552 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Янайкин ауылында су құбырының құрылысы – 387 402 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Январцев ауылында су құбырының құрылысы – 362 683 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар – 1 287 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 78 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 2 967 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 8 400 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беруге – 28 289 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Рубежин ауылында су құбырының құрылысы– 300 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылында су құбырының құрылысы – 200 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылындағы екі қабатты 12 пәтерлі екі тұрғын үй құрылысы (инфрақұрылым және абаттандыру) – 56 834 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 48 366 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Егіндібұлақ ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын күрделі жөндеу – 77 405 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Махамбет ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын күрделі жөндеу – 81 967 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Переметный-Вечный автожолын орташа жөндеу 0-24 шақырым – 125 411 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Переметный-Белес" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-12,9 шақырым орташа жөндеу – 365 276 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Трекин ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеу, 0-2 шақырым – 38 035 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Макаров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 12,2 шақырым орташа жөндеу – 281 670 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Чиров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-13,9 шақырым орташа жөндеу – 319 460 мың теңге;

на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селе Чувашинское, района Бәйтерек – 188 121 тысяча тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селе Железново, района Бәйтерек – 75 426 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездного пути к селе Погодаево района Бәйтерек – 158 019 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селе Январцево района Бәйтерек – 173 912 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 262 406 тысяч тенге:
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в селе Асан в Мичуринском сельском округе района Бәйтерек – 290 000 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Мичурино района Байтерек – 138 068 тысяч тенге;
на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 25 186 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 6 043 тысячи тенге;
на установку и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity в районе Бәйтерек – 150 874 тысячи тенге.
на эксплуатацию и техническое обслуживание отвода газопровода к ГТЭС-200 в районе Байтерек – 22 468 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи – 1 000 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 3 951 тысяча тенге;
на кресло-коляски – 1 655 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 186 127 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 000 тысячи тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей больных аутизмом – 87 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Переметное-Вечный, район Бәйтерек 0-24 километр – 243 497 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 292 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского клуба в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 7 712 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания сельского клуба в селе Махамбет, района Бәйтерек – 8 157 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Дарьинское, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 5 663 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Янайкино района Бәйтерек – 88 065 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Январцево района Бәйтерек – 81 561 тысяча тенге;";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.".

Бәйтерек ауданы Чувашин ауылына кіреберіс жолды орташа және күрделі жөндеу – 188 121 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Железнов ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 75 426 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Погодаев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 158 019 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Январцев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 173 912 мың теңге;
2) 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 1 262 406 мың теңге ескерілсін:
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Асан ауылындағы автомобиль жолдарды күрделі және орташа жөндеу – 290 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 138 068 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 25 186 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 6 043 мың теңге;
Бәйтерек ауданында SuncarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнатуға және сервистік қызмет көрсетуге – 150 874 мың теңге.
Бәйтерек ауданындағы ГТЭС-200-ге газ құбырын бұруды пайдалануға және техникалық қызмет көрсетуге – 22 468 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 1 000 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 3 951 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 1 655 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 186 127 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 000 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға арналған АВА терапиясының негіздеріне оқытуға – 87 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Переметный-Вечный автожолын орташа жөндеу 0-24 шақырым – 243 497 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 292 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Егіндібұлақ ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын күрделі жөндеу – 7 712 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Махамбет ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын күрделі жөндеу – 8 157 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылындағы екі қабатты 12 пәтерлі екі тұрғын үй құрылысы (инфрақұрылым және абаттандыру) – 5 663 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Янайкин ауылында су құбырының құрылысы – 88 065 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Январцев ауылында су құбырының құрылысы – 81 561 мың теңге;";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".

1 236
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
116 732
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 036
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
196 602
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
74 279
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 769
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72 020
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 117
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 113
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 790
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 868 068
1
Жилищное хозяйство
398 425
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 900
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 611
081
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
28 289
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
362 525
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
260 599
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
101 926
2
Коммунальное хозяйство
1 457 943
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 468
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
22 468
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

1 236
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
116 732
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 036
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
196 602
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
74 279
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 769
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72 020
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 020
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 117
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 113
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 790
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 868 068
1
Тұрғын үй шаруашылығы
398 425
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 900
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7 611
081
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
28 289
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
362 525
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
260 599
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
101 926
2
Коммуналдық шаруашылық
1 457 943
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 468
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
22 468
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1 422
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
1 422
6
Земельные отношения
25 808
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 808
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 708
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 100
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
81 253
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
81 253
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
81 253
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 333
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 333
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 333
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
20 433
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14 900
12
Транспорт и коммуникации
2 612 184
1
Автомобильный транспорт
2 607 651
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 607 651
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
170 928
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
467 896
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 968 827
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 533
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 533
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 533
13
Прочие
378 115
9
Прочие
378 115
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
175 241
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
175 241
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 422
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 422
6
Жер қатынастары
25 808
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 808
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 708
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 100
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
81 253
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
81 253
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
81 253
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 333
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 333
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 333
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 433
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 900
12
Көлiк және коммуникация
2 612 184
1
Автомобиль көлiгi
2 607 651
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 607 651
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
170 928
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
467 896
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 968 827
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 533
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 533
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 533
13
Басқалар
378 115
9
Басқалар
378 115
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
175 241
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
175 241
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі