О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Казталовкого районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 12-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26098.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 391 801 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 431 823 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 930 148 тысяч тенге;
2) затраты – 11 589 085 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 084 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 114 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 783 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -247 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247 368 тысяч тенге;
поступление займов – 114 863 тысячи тенге;
погашение займов – 64 783 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 288 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в районный бюджет на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 609 357 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 80 198 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 82 740 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 49 589 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26098 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 391 801 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 431 823 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 980 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 930 148 мың теңге;
2) шығындар – 11 589 085 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 084 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 114 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 783 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 247 368 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247 368 мың теңге;
қарыздар түсімі – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 783 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 288 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 24-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 609 357 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 80 198 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 82 740 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 49 589 мың теңге;

на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 477 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 13 063 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 765 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 4 835 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 38 931 тысяча тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 44 108 тысяч тенге;
на общественные работы – 53 722 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 37 073 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 77 538 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 114 863 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 1 167 538 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 315 468 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 591 тысяча тенге;
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 11 027 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2 571 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 196 тысяч;
на сурдотехнические средства – 635 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 382 тысячи тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 021 тысяча тенге;
на проект "Контракт поколений" – 143 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 920 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанкуль-Караоба общей протяженностью 0-15 километров – 285 668 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Бостандык общей протяженностью 0-9,2 километра – 175 674 тысячи тенге;

Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 9 477 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 13 063 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 765 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 4 835 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 38 931 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 44 108 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 53 722 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 37 073 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 77 538 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 114 863 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 167 538 мың теңге:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 315 468 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 591 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 11 027 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 2 571 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 196 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 635 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 382 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 021 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 143 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 920 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 285 668 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 175 674 мың теңге;

на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Ажбай общей протяженностью 0-3,2 километра – 62 413 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Коныс общей протяженностью 0-1 километра – 17 528 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Нурсай 0-1,4 километра – 27 078 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Талдыкудук – 55 395 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Коныс – 48 883 тысячи тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 49 634 тысячи тенге;
реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 48 612 тысяч тенге;
на строительства сетей газоснабжения социальных объектов в селах Комекши, Коктерек, Оразгали и Жулдыз – 100 тысяч тенге;
на строительства сетей газоснабжения социальных объектов в селах Талдыкудык, Кишиталдыкудык и Бейстерек – 100 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 56 499 тысяч тенге;
3) гарантированный трансферт из Национального Фонда Республики Казахстан – 2 453 444 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 88 692 тысячи тенге;
на молодежную практику – 79 393 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 20 828 тысяч тенге;
на общественные работы – 134 969 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 8 225 тысяч тенге;
на серебрянный возраст – 8 104 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 40 980 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 0-15 километров – 292 563 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 15-28 километров – 20 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 28-41 километров – 20 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Бостандык 0-9,2 километров – 179 886 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Ажбай 0-3,2 километров – 65 430 тысяч тенге;

аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 62 413 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 17 528 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 27 078 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырын салуға – 55 395 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысына – 48 883 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 49 634 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғыртуға (С.Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 48 612 мың теңге;
Көмекші, Көктерек, Оразғали және Жұлдыз ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысына – 100 мың теңге;
Талдықұдық, Кішіталдықұдық және Бейстерек ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысына – 100 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңартуға – 56 499 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің сомасы – 2 453 444 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 88 692 мың теңге;
жастар практикасына – 79 393 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 20 828 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 134 969 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 8 225 мың теңге;
күміс жасқа – 8 104 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 40 980 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 292 563 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 15-28 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 20 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 28-41 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 20 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 179 886 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 65 430 мың теңге;

на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Коныс 0-1 километров – 15 719 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Нурсай 0-1,4 километров – 27 922 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной KL-KT-14 автомобильной дороги районного значения к селу Жанатан общей протяженностью 0-10 километра – 80 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 329 515 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 95 263 тысячи тенге;
на строительство блочно-модульной станции для водоснабжения сел Жанатан, Беспишен, Ордабай, Жас, Абиш, Сатыбалды и Оразгали – 945 955 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
5) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районный бюджет– 0%.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2022 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 416 857 тысяч тенге, в том числе:
Акпатерский сельский округ – 22 496 тысяч тенге;
Брикский сельский округ – 19 664 тысячи тенге;

аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 15 719 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 27 922 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-10 километр KL-KT-14 "Жаңатаң ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге – 80 000 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңартуға – 329 515 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғыртуға (Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 95 263 мың теңге;
Жаңатан, Беспішен, Ордабай, Жас, Әбіш, Сатыбалды және Оразғали ауылдарына су беру үшін модульдік-блок станцияның құрылысына – 945 955 мың теңге.
Ескерту.4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 24-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бюджетке – 86,6%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бюджетке – 86,6%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бюджетке – 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 86,6%;
5) әлеуметтік салық аудандық бюджетке – 86,6%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық бюджетке – 0%.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.04.2022 № 16-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2022 жылға аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 416 857 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақпәтер ауылдық округі – 22 496 мың теңге;
Бірік ауылдық округі – 19 664 мың теңге;

Болашакский сельский округ – 24 219 тысяч тенге;
Бостандыкский сельский округ – 23 826 тысяч тенге;
Жалпакталский сельский округ – 42 594 тысячи тенге;
Жанажолский сельский округ – 22 322 тысячи тенге;
Казталовский сельский округ – 48 037 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ – 27 074 тысячи тенге;
Кайындинский сельский округ – 19 905 тысяч тенге;
Қарасуский сельский округ – 23 587 тысяч тенге;
Караобинский сельский округ – 24 878 тысяч тенге;
Караузенский сельский округ – 25 439 тысяч тенге;
Кушанкольский сельский округ – 24 833 тысячи тенге;
Талдыапанский сельский округ – 21 055 тысяч тенге;
Талдыкудукский сельский округ – 23 634 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ – 23 294 тысячи тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме – 454 812 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 25 693 тысячи тенге.

Болашақ ауылдық округі – 24 219 мың теңге;
Бостандық ауылдық округі – 23 826 мың теңге;
Жалпақтал ауылдық округі – 42 594 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 22 322 мың теңге;
Казталов ауылдық округі – 48 037 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 27 074 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округі – 19 905 мың теңге.
Қарасу ауылдық округі – 23 587 мың теңге;
Қараоба ауылдық округі – 24 878 мың теңге;
Қараөзен ауылдық округі – 25 439 мың теңге;
Қошанкөл ауылдық округі – 24 833 мың теңге.
Талдыапан ауылдық округі – 21 055 мың теңге;
Талдықұдық ауылдық округі – 23 634 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі – 23 294 мың теңге.
8. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 454 812 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 24-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 25 693 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 12-1
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 24-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 24-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

81717
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21070
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22464
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22464
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38183
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38183
02
Оборона
11434
1
Военные нужды
8134
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8134
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8134
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3300
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3300
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
432084
1
Социальное обеспечение
94277
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94277
005
Государственная адресная социальная помощь
94277
2
Социальная помощь
300002
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300002
002
Программа занятости
61043
006
Оказание жилищной помощи
609
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112021
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1323
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53495
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20391
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

81717
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21070
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21070
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22464
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22464
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38183
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38183
02
Қорғаныс
11434
1
Әскери мұқтаждар
8134
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8134
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8134
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3300
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3300
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
432084
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
94277
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94277
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
94277
2
Әлеуметтiк көмек
300002
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300002
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
61043
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
609
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112021
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1323
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53495
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
20391
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

860880
1
Деятельность в области культуры
407107
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
407107
003
Поддержка культурно-досуговой работы
407107
2
Спорт
227753
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
227753
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
227753
3
Информационное пространство
154774
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21532
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21532
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
133242
006
Функционирование районных (городских) библиотек
132242
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
71246
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
52100
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26521
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25579
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
19146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19146
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
73656
6
Земельные отношения
22571
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22571
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19571
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
51085
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51085
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
51085
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18627
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18627
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18627
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

860880
1
Мәдениет саласындағы қызмет
407107
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
407107
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
407107
2
Спорт
227753
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
227753
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
227753
3
Ақпараттық кеңiстiк
154774
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21532
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21532
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
133242
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
132242
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
71246
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
52100
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26521
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25579
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
19146
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19146
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
73656
6
Жер қатынастары
22571
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22571
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19571
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
51085
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51085
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
51085
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18627
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18627
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18627
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер