О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 15-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26270.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 5 444 566 тысяч тенге:
налоговые поступления – 447 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 990 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 974 400 тысяч тенге;
2) затраты – 5 572 039 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 485 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 96 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 958 тысяч тенге:
поступление займов – 96 485 тысяч тенге;
погашение займов – 49 878 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 351 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.11.2022 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в районный бюджет на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 11, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 302 539 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 246 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческого и основного персонала государственных организаций культуры – 40 052 тысячи тенге;

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26270 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 444 566 мың теңге:
салықтық түсімдер – 447 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 990 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 510 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 974 400 мың теңге;
2) шығындар – 5 572 039 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 485 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 958 мың теңге:
қарыздар түсімі – 96 485 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 878 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 177 351 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 32-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 11, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 302 539 мың теңге ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 246 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 40 052 мың теңге;

на гарантированный социальный пакет детям – 3 181 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 799 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 866 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 633 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 092 тысячи тенге;
на молодежную практику – 2 320 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 10 508 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 148 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 529 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства – 55 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 132 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 40 432 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 272 тысячи тенге;
на общественные работы – 7 930 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов– 2 232 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 627 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 96 485 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.11.2022 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 120 000 тысяч тенге:
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Утемисова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагуловой, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Д.Хамитова, М.Маметова, Г.Муратбаева, Амангельды в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Кунакай, Д.Бесчасова, М.Жукова, Казимова в с.Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на строительство электроснабжения нового микрорайона "Атамекен", согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство газоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынrырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство водоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;

кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 3 181 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 799 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 866 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 633 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 092 мың теңге;
жастар практикасына – 2 320 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 10 508 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 148 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 529 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға – 55 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 1 132 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 40 432 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 3 272 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 7 930 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 232 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 627 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 0 теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 96 485мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 32-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 120 000 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Өтемісов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Д.Хамитов, М.Мәметова, Ғ.Мұратбаев, Амангелді көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Кунакай, Д.Бесчасов, М.Жуков, Казимов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын электрмен жабдықтау құрылысына – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын газбен жабдықтау құрылысына– 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын сумен жабдықтау құрылысына – 0 теңге.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.07.2022 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстана в общей сумме 833 384 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 234 тысячи тенге;
на общественные работы – 40 000 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 5 328 тысяч тенге;
на молодежную практику – 71 373 тысячи тенге;
на серебряный возраст – 9 074 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 15 928 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 402 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 148 711 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 119 382 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, Қ.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 129 385 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 105-110 (5 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 137 567 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 12,6-17 км (4,4 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 8 500 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 17-32 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 31 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 32-47 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 2 500 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 0-10 км "Подъезда в село Алмазное" Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.07.2022 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.11.2022 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 461 404 тысяч тенге:

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.07.2022 № 25-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдендірілген берілген трансферт есебінен қарастырылған жалпы сомасы 833 384 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 234 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 40 000 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 5 328 мың теңге;
жастар практикасына – 71 373 мың теңге;
күміс жасқа – 9 074 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 15 928 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 402 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 148 711 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 119 382 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 129 385 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар 105-110 (5 км) автомобиль жолын орташа жөндеуге – 137 567 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 12,6-17 км (4,4 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 8 500 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 17-32 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 31 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 32-47 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 2 500 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 0-10 км "Алмазное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 30 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.07.2022 № 25-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 32-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 461 404 мың теңге ескерілсін:

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 1 856 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 9 189 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 096 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 116 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 136 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 130 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 1 196 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 187 364 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколении" – 0 тенге
на содержание и текущий ремонт автодороги районного значения "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" – 18 218 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района ЗКО – 41 658 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 198 445 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.11.2022 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;
4) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.04.2022 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Установить на 2022 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 3 353 495 тысяч тенге.
9. Установить на 2022 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 224 286 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 26 699 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 21 956 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 29 458 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 19 957 тысяч тенге;

еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 1 856 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 9 189 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 096 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 116 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 136 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 130 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 196 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 187 364 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 0 теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 18 218 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 41 658 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысына – 198 445 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 32-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға арналған кірістерді бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
4) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 19.04.2022 № 20-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 3 353 495 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауылдық бюджеттерге 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 224 286 мың теңге көлемінде белгіленсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 26 699 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 21 956 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 29 458 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 19 957 мың теңге;

Ардакский сельский округ – 26 009 тысяч тенге;
Ашысайский сельский округ – 27 635 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 26 488 тысяч тенге;
Чингирлауский сельский округ – 46 084 тысячи тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 9 400 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 2 000 тысяч тенге;

Ардақ ауылдық округі – 26 009 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 27 635 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 26 488 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 46 084 мың теңге.
10. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 9 400 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 2 000 мың теңге;

резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 7 400 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2022 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 587 271 тысяча тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С. Казиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от24 декабря 2021 года №15-2
Районный бюджет на 2022 год

шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 7 400 мың теңге.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2022 жылдың 31 желтоқсанына 587 271 мың теңгені құрайды.
12. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С. Казиев
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 15-2
шешіміне 1- қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеті

36 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
36 289
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 032
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40 032
02
Оборона
32 835
1
Военные нужды
5 812
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 812
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 812
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
27 023
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 023
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 705
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20 318
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
204 748
1
Социальное обеспечение
1 758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 758
005
Государственная адресная социальная помощь
1 758
2
Социальная помощь
165 180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 180
002
Программа занятости
44 214
006
Оказание жилищной помощи
15 115
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 006
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
860
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36 580
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 099
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 306
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 810
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

36 289
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 289
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 032
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 032
02
Қорғаныс
32 835
1
Әскери мұқтаждар
5 812
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 812
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 812
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
27 023
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 023
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 705
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20 318
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
204 748
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 758
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 758
2
Әлеуметтiк көмек
165 180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 180
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
44 214
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 115
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 006
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
860
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36 580
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 099
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 306
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 810
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 810
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер