О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 693 "Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации о закупках у отечественных товаропроизводителей, включенных в интегрированную с веб-порталом государственных закупок базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, предусмотренную Предпринимательским кодексом Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2022 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2022 года № 26723
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 693 "Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации о закупках у отечественных товаропроизводителей, включенных в интегрированную с веб-порталом государственных закупок базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, предусмотренную Предпринимательским кодексом Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12734) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядка формирования отчетности государственных закупок";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядок формирования отчетности государственных закупок.";
Правила сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации о закупках у отечественных товаропроизводителей, включенных в интегрированную с веб-порталом государственных закупок базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, предусмотренную Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу (далее – Правила);
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің мемлекеттік сатып алу веб-порталымен интеграцияланған дерекқорына енгізілген отандық тауар өндірушілерден сатып алу туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 693 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 1 ақпандағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 ақпанда № 26723 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің мемлекеттік сатып алу веб-порталымен интеграцияланған дерекқорына енгізілген отандық тауар өндірушілерден сатып алу туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 693 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12734 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу есептілігін жинау, қорыту және талдау қағидаларын, оның ішінде мемлекеттік сатып алу есептілігін қалыптастыру тәртібін бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алу есептілігін жинау, қорыту және талдау қағидалары, оның ішінде мемлекеттік сатып алу есептілігін қалыптастыру тәртібі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің мемлекеттік сатып алу веб-порталымен интеграцияланған дерекқорына енгізілген отандық тауар өндірушілерден сатып алу туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (бұдан әрі – Қағидалар);
Қағидаларға 1-қосымшаға осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 6 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 7 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 8 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 9 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 9
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
приложение 10 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 11 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 11
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
приложение 12 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 13 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 13
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
приложение 14 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 15 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 15
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
приложение 16 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
приложение 17 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложение 18 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 19 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 19
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
приложение 20 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
приложение 21 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 22 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 22
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
";
текст в правом верхнем углу приложения 23 к Правилам изложить в следующей редакции:
"
Приложение 23
к Правилам сбора, обобщения и
анализа отчетности
государственных закупок, в том
числе порядок формирования
отчетности государственных закупок
Форма
".

Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 7-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 8-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 9-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
9-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 10-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 11-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
11-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 13-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
13-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 14-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 15-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
15-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 16-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 17-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 18-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 19-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
19-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 20-қосымша осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 21-қосымша осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 22-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
22-қосымша
Нысан
";
Қағидаларға 23-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік сатып алу
есептілігін жинау, қорыту және
талдау қағидаларына, оның
ішінде мемлекеттік сатып алу
есептілігін қалыптастыру
тәртібіне
23-қосымша
Нысан
".

2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 февраля 2022 года № 112
Правила сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядка формирования отчетности государственных закупок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядка формирования отчетности государственных закупок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
2. Правила определяют порядок сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядок формирования отчетности государственных закупок, уполномоченным органом в сфере государственных закупок посредством веб-портала государственных закупок.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) веб-портал государственных закупок – информационная система государственного органа, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам государственных закупок;
2) уполномоченный орган в сфере государственных закупок (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере государственных закупок;
3) субъекты системы государственных закупок – потенциальный поставщик, поставщик, заказчик, организатор государственных закупок, единый организатор государственных закупок, единый оператор в сфере государственных закупок, уполномоченный орган, эксперт;
4) единый оператор в сфере государственных закупок – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере государственных закупок, единственным собственником акций (долей участия в уставном капитале) которого является государство.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 1 ақпандағы
№ 112 Бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алу есептілігін жинау, қорыту және талдау қағидалары, оның ішінде мемлекеттік сатып алу есептілігін қалыптастыру тәртібі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік сатып алу есептілігін жинау, қорыту және талдау қағидалары, оның ішінде мемлекеттік сатып алу есептілігін қалыптастыру тәртібі (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік сатып алу есептілігін жинау, қорыту және талдау тәртібін, оның ішінде мемлекеттік сатып алу есептілігін қалыптастыру тәртібін айқындайды.
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк сатып алу веб-порталы – мемлекеттiк сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне қол жеткiзудiң бірыңғай нүктесiн ұсынатын мемлекеттiк органның ақпараттық жүйесі;
2) мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – мемлекеттiк сатып алу саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
3) мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері – әлеуетті өнім беруші, өнім беруші, тапсырыс беруші, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператор, уәкілетті орган, сарапшы;
4) мемлекеттiк сатып алу саласындағы бірыңғай оператор – мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган айқындаған, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жалғыз меншiк иесi мемлекет болып табылатын заңды тұлға.