О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2022 года № 26825
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885) следующее изменение:
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденный приложением 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 февраля 2022 года
№ ҚР ДСМ-11
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 августа 2021 года
№ ҚР ДСМ – 75
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)

"Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 4 ақпандағы № ҚР ДСМ-11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 ақпанда № 26825 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрыққа қосымшада бекітілген Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбе осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметі ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 4 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-11 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 5 тамыздағы
№ ҚР ДСМ – 75 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі

1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Код МКБ-10
Наименование заболевания (состояния)
Категория граждан
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма) или медицинских изделий или специализированных лечебных продуктов
Код анатомо-терапевтическо-химической (АТХ) классификации
Болезни системы кровообращения
1
I20- I25
Ишемическая болезнь сердца
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Больные после стентирования коронарных сосудов, аортокоронарного шунтирования, инфаркта миокарда. Стенокардия напряжения III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, аэрозоль подъязычный, спрей подъязычный дозированный, таблетка подъязычная
C01DA02
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
2
I10- I15
Артериальная гипертензия
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
2-4 степени риска; симптоматическая артериальная гипертензия при хронических заболеваниях почек
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Метопролол, таблетка
C07AB02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
При неэффективности базовой терапии
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3
I47, I48
Аритмии
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Фибрилляция предсердий (пароксизмальная, персистирующая, постоянная), в том числе после выполнения радиочастотной аблации (РЧА)
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дабигатрана этексилат, капсулы
B01AE07
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4
I50, I42
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
II-IV функциональные классы по NYHA, в том числе дилатационная кардиомиопатия и другие причины хронической сердечной недостаточности, не связанные с артериальной гипертензией и ишемической болезнью сердца
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
АХЖ-10 коды
Аурудың (жай-күйінің) атауы
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетілімдер (дәрежесі, сатысы, ауырлық ағымы)
Дәрілік заттардың немесе медициналық бұйымдардың немесе арнайы емдік өнімдердің атауы (дәрілік түрі)
Анатомиялық-терапиялық-химиялық жіктемесінің коды (АТХ)
Қан айналым жүйесінің аурулары
1
I20- I25
Жүректің ишемиялық ауруы
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Коронарлық тамырларды стенттеуден, аортокоронарлық шунттеуден, миокард инфарктісінен кейінгі науқастар. Кернеу стенокардиясы ІІІ-ІV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, тіл астына себілетін аэрозоль, тіл астына себілетін дозаланған спрей, тіл астына салынатын таблетка
C01DA02
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
2
I10- I15
Артериялық гипертензия
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Қауіптің 2-4 дәрежесі; созылмалы бүйрек аурулары кезіндегі симптоматикалық артериялық гипертензия
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Метопролол, таблетка
C07AB02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Базалық терапияның тиімсіз болуы кезінде
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3
I47, I48
Аритмиялар
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Жүрекшелер фибрилляциясы (пароксизмалды, персистирленген, тұрақты), оның ішінде радиожиілік аблациясы (РЖА) орындалғаннан кейін
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дабигатрана этексилат, капсулалар
B01AE07
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4
I50, I42
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
ІІ-ІV диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар NYHA бойынша функциялық кластар, оның ішінде дилатациялық кардиомиопатия және артериялық гипертензиямен және жүректің ишемиялық ауруларымен байланысты емес созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігінің басқа да себептері
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка

C09CA06
5
I05-I09,
I34-I39
Поражения клапанов сердца (больные с протезированными клапанами сердца)
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Варфарин, таблетка
B01AA03
6
I27.0
Первичная легочная гипертензия
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Илопрост, раствор для ингаляций
B01AC11
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Болезни органов дыхания
7
J45
Бронхиальная астма
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, аэрозоль для ингаляций, раствор для небулайзера
R03AC02
Сальметерол и Флутиказон, аэрозоль для ингаляций дозированный, порошок для ингаляций
R03AK06
Формотерол и Будесонид, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA01
Будесонид, порошок, суспензия для ингаляций
R03BA02
Флутиказон, аэрозоль для ингаляций
R03BA05
Циклезонид, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA08
8
J44
Хроническая обструктивная болезнь легких
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
В стадии обострения и ремиссии
Индакатерол, порошок для ингаляций
R03AC18
Сальметерол и Флутиказон, аэрозоль для ингаляций, порошок для ингаляций
R03AK06
Формотерол и Будесонид, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Фенотерол и Ипратропия бромид, раствор для ингаляций, аэрозоль для ингаляций
R03AL01
Тиотропия бромид, раствор для ингаляций, капсула с порошком для ингаляций в комплекте с ингалятором
R03BB04
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
9
J84
Интерстициальные болезни легких
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Нинтеданиб, капсула
L01XE31
Пирфенидон, капсула/ таблетка
L04AX05
Инфекционные и паразитарные болезни
10
U07.1 U07.2
Коронавирусная инфекция COVID 19
Взрослые, за исключением получателей пенсионных выплат
Легкая, средняя, степени тяжести без факторов риска (клиника ОРВИ)
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Пневмония, вероятный случай у пациентов средней степени тяжести с факторами риска тромбоэмболии
Дабигатран, капсула
B01AE07
Ривароксабан, таблетка
B01AF01
Апиксабан, таблетка
B01AF02
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Болезни кожи и подкожной клетчатки
11
L13, Q81
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Хлоргексидин*, раствор

C09CA06
5
I05-I09, I34-I39
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы (жүрек қақпақшалары протезделген науқастар)
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Варфарин, таблетка
B01AA03
6
I27.0
Бастапқы өкпе гипертензиясы
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Илопрост, инъекцияға арналған ерітінді
B01AC11
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Тыныс алу ағзаларының аурулары
7
J45
Бронх демікпесі
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, ингаляцияға арналған аэрозоль, небулайзерге арналған ерітінді
R03AC02
Сальметерол және Флутиказона, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Формотерола және Будесонид, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған аэрозоль дозаланған
R03AK07
Беклометазон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA01
Будесонид, ұнтақ, ингаляцияға арналған суспензия
R03BA02
Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03BA05
Циклезонид, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA08
8
J44
Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Асқыну сатысы және ремиссиялар
Индакатерол, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AC18
Сальметерол және Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Формотерол және Будесонид, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған аэрозоль дозаланған
R03AK07
Фенотерола және Ипратропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03AL01
Тиотропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған ұнтағы бар капсула ингаляторымен жиынтықта
R03BB04
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
9
J84
Өкпенің интерстициалдық басқа аурулары
Динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық санаттар
Нинтеданиб, капсула
L01XE31
Пирфенидон, капсула/таблетка
L04AX05
Инфекциялық және паразитарлық аурулар
10
U07.1 U07.2
COVІD 19 коронавирустық инфекциясы
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда ересектер
Қауіп факторларынысыз жеңіл, орташа түрі (ЖРВИ клиникасы)
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Пневмония, тромбоэмболия қауіп факторы бар пациентте қауіп факторлары бар ықтимал жағдайы
Дабигатран, капсула
B01AE07
Ривароксабан, таблетка
B01AF01
Апиксабан, таблетка
B01AF02
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
11
L13, Q81
Буллалы эпидермолиз
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Хлоргексидин*, ерітінді

D08AC02
12
L10
Пузырчатка
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Болезни органов пищеварения
13
B18.2, К74
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
14
B18.0, В18.1
Вирусный гепатит В с дельта и без дельта агента
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Пегинтерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB11
15
K50
Болезнь Крона
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, гранулы, суппозитория, суспензия ректальная
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
Устекинумаб, раствор для инъекций, концентрат для приготовления раствора для инфузий
L04AC05
16
K51
Язвенный колит
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, гранулы, суппозитория, суспензия ректальная
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AВ06
17
K25- K26
Язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
В период обострения. Антибактериальные препараты назначаются при выявлении H.​Pylori
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, порошок для приготовления оральной суспензии
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
18
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей, включая миелодисплатические синдромы, включая некоторые заболевания крови, в том числе апластическую анемию и имунную тромбоцитопению
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Элтромбопаг, таблетка

D08AC02
12
L10
Күлдіреуік
Динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Ас қорыту ағзаларының аурулары
13
B18.2, К74
Созылмалы С вирусты гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
14
B18.0, В18.1
Дельта агентімен және дельта агентсіз В вирустық гепатиті
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Пегинтерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB11
15
K50
Крон ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Месалазин, таблетка, түйіршіктер, суппозиторийлер, ректалді суспензия
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базалық иммундық-супрессивті терапияның тиімсіз болуы кезінде
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB04
Устекинумаб, инъекцияға арналған ерітінді, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AC05
16
K51
Ойық жаралы колит
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Месалазин, таблетка, түйіршіктер, суппозиторийлер, ректальді суспензия
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базистік иммуносупрессивті терапия тиімсіздігі кезінде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AВ06
17
K25- K26
Асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы кезеңінде
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Асқыну кезеңінде. Бактерияға қарсы препараттар Н. Pylorі анықталған кезде тағайындалады
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, ауыз суспензиясын дайындауға арналған ұнтақ
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Қан, қан ұю ағзаларының аурулары және иммундық механизмді тартатын жекелеген бұзылулар
18
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Миелодисплатикалық синдромдарды қоса алғанда, лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің қатерлі ісіктері, қанның кейбір ауруларын қоса алғанда, оның ішінде апластикалық анемия мен имунды тромбоцитопения
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Диагноз анықталған кезінде барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Элтромбопаг, таблетка

B02BX05
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L01BC01
Винбластин, лиофилизат для приготовления раствора, раствор для инъекций
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Третиноин*, капсула
L01XX14
Интерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB05
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Талидомид, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Клодроновая кислота, таблетка
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
19
D66- D68
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Фактор свертывания крови VIII (плазменный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инъекций
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII (рекомбинантный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/порошок лиофилизированный для инъекций
B02BD02
Антиингибиторный коагулянтный комплекс, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
B02BD03
Фактор свертывания крови IX (плазменный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/ лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор свертывания крови IX (рекомбинантный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор Виллебранда и фактор свертывания крови VIII в комбинации, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий/лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD06
Эптаког альфа (активированный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD08
Эмицизумаб, раствор для инъекций
В02ВХ06
20
D80- D89
Аутоиммунные заболевания и иммунодефицитные состояния
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Иммуноглобулин нормальный человеческий (для внесосудистого введения), раствор для инъекций для подкожного введения

B02BX05
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L01BC01
Винбластин, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Третиноин*, капсула
L01XX14
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L03AB05
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
Талидомид, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Клодрон қышқылы, таблетка
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
19
D66- D68
Қан ұю факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
VІІІ қан ұю факторы (плазмалық), лиофилизат / вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ / инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD02
VІІІ қан ұю факторы (рекомбинанттық), лиофилизат/вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ / инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD02
Тежегішке қарсы коагулянттық кешен, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD03
ІX қан ұю факторы (плазмалық), көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/ лиофилизат / инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD04
ІX қан ұю факторы (рекомбинантты), вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/лиофилизат / инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD04
Виллебранд факторы және VІІІ қан ұю факторы комбинациясында, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат / вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD06
Эптаког альфа (белсендірілген), вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD08
Эмицизумаб, инъекцияға арналған ерітінді
В02ВХ06
20
D80- D89
Аутоиммундық аурулар және иммундық- тапшылықтың жай-күйі
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Иммуноглобулин адами қалыпты (тамырдан тыс енгізуге арналған), тері астына енгізуге арналған инъекцияға арналған ерітінді

J06BA01
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
21
E10-Е11
Диабет сахарный
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени сахарного диабета 2 типа. Без осложнений, выбор терапии обосновывается врачом ВОП и/или эндокринологом, достижение целевого уровня гликированного гемоглобина, в комплексе с диабетическим образованием и изменением образа жизни.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
Все стадии и степени сахарного диабета 2 типа. При наличии ожирения и факторов риска сердечно-сосудистых осложнений (дополнительная терапия) по назначению эндокринолога.
Лираглутид, раствор для подкожного введения
A10BJ02
Дулаглутид, раствор для подкожного введения
A10BJ05
Ликсисенатид, раствор для инъекций
A10BJ03
Дапаглифлозин, таблетка
A10BK01
Канаглифлозин, таблетка
A10BK02
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
Все стадии и степени сахарного диабета I и II типа
Инсулин лизпро, раствор для инъекций
A10AB04
Инсулин аспарт, раствор для инъекций
A10AB05
Инсулин глулизин, раствор для инъекций
A10AB06
Инсулин растворимый человеческий, генно-инженерный, раствор для инъекций
A10AB01
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия
A10AC01
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия
A10AD01
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD04
Инсулин аспарт двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD05
Инсулин гларгин, раствор для инъекций
A10AE04
Инсулин детемир, раствор для инъекций
A10AE05
22
E23.2
Несахарный диабет
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Десмопрессин, лиофилизат оральный; таблетка
H01BA02
23
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Верифицированный диагноз. Гипотиреоз Верифицированный диагноз Гипертиреоз Верифицированный диагноз Гипопаратиреоз
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
24
E22 (исключая Е22.8), D35.2
Гормонально активные опухоли гипофиза. Акромегалия
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Верифицированный диагноз данными обследования
Бромокриптин, таблетка

J06BA01
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
21
E10-Е11
Қант диабеті
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
2 типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі. Асқынуларсыз, терапияны таңдау ЖПД және/немесе эндокринологтың таңдауына негізделеді, диабеттің қалыптасуымен және өмір салтын өзгертумен кешенде жүргізілетін глюкозаланған гемоглобиннің нысаналы деңгейіне қол жеткізу.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
2 типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі. Семіздік және жүрек-тамыр ауруларының қауіп факторлары болған жағдайда (қосымша ем) эндокринологтың тағайындауымен
Лираглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BJ02
Дулаглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BJ05
Ликсисенатид, инъекцияға арналған ерітінді
A10BJ03
Дапаглифлозин, таблетка
A10BK01
Канаглифлозин, таблетка
A10BK02
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
І және ІІ типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі
Инсулин лизпро, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB04
Инсулин аспарт, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB05
Инсулин глулизин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB06
Адамнан алынған еритін гендік-инженерлік инсулин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB01
Адамнан алынған, тәулік бойы әсер ететін (орташа) гендік-инженерлік инсулин изофан, суспензия
A10AC01
Адамнан алынған екі фазалы гендік-инженерлік инсулин, суспензия
A10AD01
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин лизпро (қысқа және орташа әсер ететін инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD04
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин аспарт (әсері қысқа және орташа инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD05
Инсулин гларгин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE04
Инсулин детемир, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE05
22
E23.2
Қанттық емес диабет
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Десмопрессин, ішуге арналған лиофилизат, таблетка
H01BA02
23
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Гипотиреоз верификацияланған диагноз. Гипертиреоз верификацияланған диагноз. Гипопаратиреоз верификацияланған диагноз.
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
24
E22 (қоспағанда Е22.8), D35.2
Гипофиздің гормональді белсенді ісіктері. Акромегалия
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Тексеру деректерімен верификацияланған диагноз
Бромокриптин, таблетка

G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, микросферы для приготовления суспензии для иньекций, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
H01CB02
Ланреотид, раствор для подкожных инъекций, лиофилизат для приготовления суспензии
H01CB03
25
Е23.0
Гипофизарный нанизм, синдром Шерешевского- Тернера
Все категории
Верифицированный диагноз данными обследованиями
Соматропин, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора, раствор для инъекций
H01AC01
26
Е22.8, E30.1
Раннее (преждевременное, ускоренное) половое развитие центрального генеза
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Верифицированный диагноз данными обследований
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензий для инъекций
L02AE04
27
E83.0
Гепато-церебральная дистрофия
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Тяжелое течение
Пеницилламин, таблетка/капсула
М01СС01
28
E75.2
Другие сфинголипидозы
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Болезнь Гоше (1 и 3 тип, вне зависимости от степени тяжести)
Имиглюцераза, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
A16AB02
Болезнь Фабри (Все стадии и степени тяжести)
Агалзидаза альфа , концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB03
Агалзидаза бета, лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
A16AB04
29
E76.0 E76.1, E76.2, E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
1 типа (синдром Гурлера)
Ларонидаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типа
Идурсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB09
Идурсульфаза бета, концентрат для приготовления раствора для инфузий
А16АВ16
Мукополисахаридоз 6-типа
Галсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА тип
Элосульфаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB12
30
Е84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Мультиферменты (липаза, протеаза и т.д.), капсула
A09AA02
Тобрамицин, порошок для ингаляций в капсулах, раствор для ингаляций
J01GB01
Колистиметат натрия, порошок для приготовления раствора для инъекций или инфузий
J01XB01
Дорназа альфа, раствор для ингаляций
R05CB13
Дети
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
31
M08
Ювенильный артрит
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка

G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB02
Ланреотид, теріастылық инъекцияға арналған ерітінді, суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB03
25
Е23.0
Гипофиздік нанизм, Шерешевского - Тернера синдромы
Барлық санаттар
Тексерулер деректерімен верификацияланған диагноз
Соматропин, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
H01AC01
26
Е22.8, E30.1
Орталық генездің ерте (алдын ала, жіті) жыныстық дамуы
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Тексерулер деректерімен верификацияланған диагноз
Трипторелин, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
27
E83.0
Гепато–церебральді дистрофия
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Ауыр ағымы
Пеницилламин, таблетка/капсула
М01СС01
28
E75.2
Басқа сфинголипидоздар
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Гоше ауруы (Ауырлық дәрежесіне байланыссыз, 1 және 3 типі)
Имиглюцераза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
A16AB02
Фабри ауруы (Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі)
Агалзидаз альфасы, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB03
Агалзидаза бета, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған лиофилизат
A16AB04
29
E76.0 E76.1, E76.2, E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
1 типі (Гурлер синдромы)
Ларонидаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типі
Идурсульфаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB09
Идурсульфаза бета, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
А16АВ16
Мукополисахаридоз 6 типі
Галсульфаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB08
Мукополисахаридоз ІVА типі
Элосульфаза альфа, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB12
30
Е84
Кисталы фиброз (Муковисцидоз)
Барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне тәуелсіз барлық түрлері
Мультиферменттер (липаза, протеаза және т.б.), капсула
A09AA02
Тобрамицин, капсуладағы ингаляцияларға арналған ұнтақ, ингаляцияларға арналған ерітінді
J01GB01
Натрий колистиметаты, инъекция немесе инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01XB01
Дорназа альфа, ингаляцияға арналған ерітінді
R05CB13
Балалар
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Сүйек-бұлшықет жүйесінің және дәнекер тіндердің аурулары
31
M08
Ювенилді артрит
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка

H02AB04
При неэффективности терапии первой линии
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04АВ01
32
M05-М06
Ревматоидный артрит
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
H02AB04
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий
L01XC02
При средней или высокой степени активности у взрослых пациентов в случаях неэффективности и непереносимости предыдущей терапии болезнь-модифицирующими антиревматическими препаратами и антагонистами фактора некроза опухолей, непереносимой токсичности по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Тоцилизумаб, раствор для подкожных инъекций
L04AС07
33
M32
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Гидроксихлорохин, таблетка
P01BA02
34
М33-М33.9
Дерматополимиозит
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
35
М34-М34.9
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Для лечения тяжелого феномена Рейно с дигитальными язвами
Бозентан, таблетка
C02KX01
36
М35.2
Болезнь Бехчета
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Триамцинолон, мазь
D07AB09
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
37
М45
Анкилозирующий спондилит
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Индометацин, таблетка
М01АВ01
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций

H02AB04
Бірінші желілік терапияның тиімсіз болуы кезінде
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04АВ01
32
M05-М06
Ревматоидтық артрит
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
H02AB04
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапияның тиімсіз болуы кезінде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB06
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
L01XC02
Алдынғы терапияның тиімсіз және төзбеушілігі жағдайында ересек пациенттерде белсенділіктің орташа немесе жоғары дәрежесі ревматизмге қарсы препараттармен және ісік некрозы факторының антагонистерімен емдеу тиімсіз немесе төзбеушілік жағдайында, ауыр төзбейтін уыттылық жағдайындағы ауру, бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Тоцилизумаб, тері астына инъекцияға арналған ерітінді
L04AС07
33
M32
Жүйелі қызыл жегі
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Гидроксихлорохин, таблетка
P01BA02
34
М33-М33.9
Дерматополимиозит
Динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
35
М34-М34.9
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Дигитальді жарасы бар ауыр Рейно феноменін емдеу үшін
Бозентан, таблетка
C02KX01
36
М35.2
Бехчет ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық санаттар
Триамцинолон, жақпамай
D07AB09
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
37
М45
Анкилоздаушы спондилит
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Индометацин, таблетка
М01АВ01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапия тиімсіз болған кезде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді

L04AB06
Пациентам, ранее получавшим препарат
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
Болезни нервной системы
38
G80
Церебральный паралич
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
При наличии эпилептиформных припадков
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
39
G35
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все формы течения
Интерферон бета 1а, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного введения, раствор для инъекций
L03AB07
Интерферон бета 1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
L03AB08
Глатирамера ацетат, раствор для подкожного введения
L03AX13
Пэгинтерферон бета-1а, раствор для инъекций для подкожных инъекций
L03АВ13
Натализумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
L04AA23
Терифлуномид, таблетка
L04AA31
Окрелизумаб, концентрат для приготовления раствора
L04AA36
40
G40
Эпилепсия
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, таблетка жевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, раствор для перорального применения
N03AX14
41
G70.2
Миастения
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Неостигмин, раствор для инъекций
N07AA01
Пиридостигмина бромид, таблетка
N07AA02
42
G71.0
Мышечная дистрофия Дюшенна
Все категории
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
в возрасте 2-х лет и старше с подтвержденной нонсенс-мутацией в гене DMD
Аталурен, гранулы для пероральной суспензии
M09AX03
Психические расстройства и расстройства поведения
43
F00-F99
Психические заболевания
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, масляный раствор для инъекций
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, порошок для приготовления суспензий для внутримышечного введения пролонгированного действия, раствор для приема внутрь
N05AX08
Палиперидон, таблетка, суспензия для инъекций внутримышечного введения пролонгированного действия

L04AB06
Бұрын препаратты қабылдаған пациенттерге
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB04
Нерв жүйесінің аурулары
38
G80
Церебральді салдану
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Эпилепсия тәрізді ұстамалар болған жағдайда
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
39
G35
Шашыраңқы беріш
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық ағым түрлері
Интерферон бета 1а, бұлшық етке енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB07
Интерферон бета 1 b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L03AB08
Глатирамер ацетаты, теріастына енгізуге арналған ерітінді
L03AX13
Пэгинтерферон бета-1а, теріасты инъекцияларына арналған ерітінді
L03АВ13
Натализумаб, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA23
Терифлуномид, таблетка
L04AA31
Окрелизумаб, ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA36
40
G40
Эпилепсия
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, шайнайтын таблетка
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, ішу арқылы қолдануға арналған ерітінді
N03AX14
41
G70.2
Миастения
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Неостигмин, инъекцияға арналған ерітінді
N07AA01
Пиридостигмин бромиді, таблетка
N07AA02
42
G71.0
Дюшенн бұлшықет дистрофиясы
Барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
2 жаста және асқан уақытта анықталған DMD геніндегі нонсенс-мутациясында
Аталурен, ауыз арқылы қабылдауға арналған түйіршіктер
M09AX03
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлықтың бұзылуы
43
F00-F99
Психикалық аурулар
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, инъекцияға арналған майлы ерітінді
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, ұзақ әсер ететін, бұлшықет ішіне енгізуге үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған ерітінді
N05AX08
Палиперидон, таблетка, бұлшықет ішіне енгізу үшін инъекцияға арналған әсері ұзақ суспензия

N05AX13
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни
44
А15-А19 Z20.1 R76.1 Y58.0
Туберкулез
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Интенсивная и поддерживающая фазы
Пиридоксин, раствор для инъекций
A11HA02
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, порошок для приготовления раствора для внуримышечного введения
J01GA01
Канамицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB04
Амикацин, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Линезолид, таблетка
J01XX08
Аминосалициловая кислота и ее производные, таблетка, гранулы, порошок дозированный для приготовления раствора для приема внутрь
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, раствор для инъекций
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, раствор для инъекций, таблетка
J04AK02
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
Рифампицин и Изониазид, таблетка
J04AM02
Рифампицин, Пиразинамид, Этамбутол и Изониазид, таблетка
J04AM06
45
В20-В24, Z20.6, Z20.1, Z29.2, Z29.8
ВИЧ-инфекция, для до и постконтактной профилактики ВИЧ -инфекции, ВИЧ-ассоциированных заболеваний
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все степени и стадии согласно схеме антиретровирусной терапии, в том числе для профилактики беременных женщин и детей, рожденных от ВИЧ инфицированных матерей, для проведения до и постконтактной профилактики ВИЧ-инфекции, ВИЧ-ассоциированных заболеваний.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Дети принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет. Пациенты из очага Туркестанской области и г. Шымкент с ВИЧ-инфекцией принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Зидовудин, капсула, раствор для приема внутрь
J05AF01
Ламивудин, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AF05
Абакавир, таблетка; раствор для приема внутрь
J05AF06
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Невирапин, таблетка, пероральная суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин и Ламивудин, таблетка
J05AR01
Ламивудин и Абакавир, таблетка
J05AR02
Тенофовира дизопроксил и Эмтрицитабин, таблетка
J05AR03
Зидовудин, Ламивудин и Абакавир, таблетка

N05AX13
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар
44
А15-А19 Z20.1 R76.1 Y58.0
Туберкулез
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Қарқынды және қолдау фазалары
Пиридоксин, инъекцияға арналған ерітінді
A11HA02
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GA01
Канамицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB04
Амикацин, инъекцияға арналған ерітінді, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Линезолид, таблетка
J01XX08
Аминосалицил қышқылы және оның туындылары, таблетка, түйіршіктер, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған дозаланған ұнтақ
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, инъекцияға арналған ерітінді
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка
J04AK02
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
Рифампицин және Изониазид, таблетка
J04AM02
Рифампицин, Пиразинамид, Этамбутол және Изониазид, таблетка
J04AM06
45
В20-В24,Z20.6, Z20.1, Z29.2, Z29.8
АИТВ инфекциясы, дейінгі және постконтакты АИТВ инфекциясының, АИТВ қауымдастырылған ауруларынның алдын алу үшін
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Антиретровирустық емдеу кестесі бойынша барлық дәрежесі мен сатысы, соның ішінде жүкті әйелдердің және АИТВ инфециясын жұқтырған анадан туған балалардың профилактикасы үшін. дейінгі және постконтакты АИТВ инфекциясының, АИТВ қауымдастырылған ауруларынның алдын алуды жүргізу үшін.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Балалар 18 жасқа толғанға дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды.АИТВ-инфекциясы бар Түркістан облысы мен Шымкент қаласының зақымдану ошағындағы пациенттер өмір бойы бір бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды
Зидовудин, капсула, ішуге арналған ерітінді
J05AF01
Ламивудин, таблетка, ішуге арналған ерітінді
J05AF05
Абакавир, таблетка; ішуге арналған ерітінді
J05AF06
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Невирапин, таблетка, пероральді суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин және Ламивудин, таблетка
J05AR01
Ламивудин және Абакавир, таблетка
J05AR02
Тенофовира дизопроксил және Эмтрицитабин, таблетка
J05AR03
Зидовудин, Ламивудин және Абакавир, таблетка

J05AR04
Эмтрицитабин, Тенофовира дизопроксил и Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Эмтрицитабин, Тенофовира дизопроксил и Рилпивирин, таблетка
J05AR08
Лопинавир и Ритонавир, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AR10
Ламивудин, Абакавир и Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир и Кобицистат, таблетка
J05AR14
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Новообразования
46
С00-С97, D00- D48 (за искл D35.2)
Онкологические заболевания
Взрослые, состощие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Злокачественные новообразования независимо от стадии, чувствительные к таргетной терапии
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Ципротерон, таблетка, раствор для инъекций
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Трастузумаб, раствор для инъекций; раствор для инфузий
L01XC03
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Лейпрорелин, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения, порошок лиофилизированный для приготовления суспензии для инъекций
L02AE02
Гозерелин, имплантат пролонгированного действия для подкожного введения
L02AE03
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, раствор для внутримышечного введения
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Энзалутамид, капсулы
L02BB04
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, раствор для инъекций
L03AA02
Интерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB04
Интерферон альфа 2b, раствор для инъекций
L03AB05
БЦЖ вакцина, порошок для приготовления суспензии для интравизикального введения в комплекте с растворителем
L03AX03
Клодроновая кислота, таблетка
M05BA02
Золедроновая кислота, концентрат/порошок лиофилизированный/лиофилизат для приготовления раствора инфузий, раствор для инфузий
M05BA08
Паллиативная помощь
47
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Взрослые, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии при наличии симптоматики
Омепразол, капсула

J05AR04
Эмтрицитабин, Тенофовир дизопроксил және Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Эмтрицитабин, Тенофовир дизопроксил және Рилпивирин, таблетка
J05AR08
Лопинавир және Ритонавир, таблетка, ішуге арналған ерітінді
J05AR10
Ламивудин, Абакавир және Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир және Кобицистат, таблетка
J05AR14
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Жаңа өспелер
46
С00-С97, D00- D48 (D35.2 қоспағанда)
Онкологиялық аурулар
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Таргеттік терапияның сезімтал сатысына қарамастан қатерлі жаңа өспелер
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета,инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Ципротерон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Трастузумаб, инъекцияға арналған ерітінді; инфузияға арналған ерітінді
L01XC03
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Лейпрорелин, тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
L02AE02
Гозерелин, тері астына енгізуге арналған ұзақ әсер ететін имплантат
L02AE03
Трипторелин, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Энзалутамид, капсулалар
L02BB04
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, инъекцияға арналған ерітінді
L03AA02
Интерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB04
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB05
БЦЖ вакцинасы, интравизикальді енгізу үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ еріткішпен жиынтықта
L03AX03
Клодрон қышқылы, таблетка
M05BA02
Золедрон қышқылы, концентрат/ лиофилизацияланған ұнтақ, инфузия ерітіндісін дайындауға арналған лиофилизат, инфузияға арналған ерітінді
M05BA08
Паллиативтік көмек
47
Қатерлі жаңа өспелердің, туберкулездің және АИТВ инфекциясының кең таралған түрлері, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулар, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функцияларының жеткіліксіздігі, бауыр циррозының асқынулары бар пациенттерге
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда ересектер
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатысы
Омепразол, капсула

A02BC01
Метоклопрамид, таблетка, раствор для инъекций
A03FA01
Бисакодил, таблетка, суппозитория ректальная
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
Фуросемид, таблетка
C03CA01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Пропранолол, таблетка
C07AA05
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Кетопрофен, раствор для инъекций, таблетка, капсула, суппозитория
M01AE03
Морфин, раствор для инъекций; таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальная терапевтическая система
N02AB03
Трамадол, таблетка, раствор для инъекций, капсула, суппозитория
N02AX02
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Диазепам, таблетка, раствор для инъекций
N05BA01
Амитриптилин, таблетка, драже, раствор для инъекций
N06AA09
Состояние после пересадки органов и тканей
48
Z94
Состояние после пересадки органов и тканей
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол и Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Болезни мочеполовой системы
49
N00-N08
Прогрессирующие гломерулярные заболевания
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
При морфологически верифицированном и клинически проявляющимся нефротическим и нефритическим синдромами, быстропрогрессирующим течением (в т.ч при аутоиммунных заболеваниях)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
50
N18
Хроническая болезнь почек с ренальной анемией
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
III-IV-V стадии, за исключением пациентов, получающих программный диализ
Железа сульфат, капсула, таблетка
B03AA07
Метокси полиэтиленгликоль-эпоэтина бета, раствор для внутривенных и подкожных инъекций
B03XA
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Севеламер, порошок для приготовления оральной суспензии, таблетка

A02BC01
Метоклопрамид, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
A03FA01
Бисакодил, таблетка, ректальді суппозиторийлер
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
Фуросемид, таблетка
C03CA01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Пропранолол, таблетка
C07AA05
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Кетопрофен, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка, капсула, суппозиторий
M01AE03
Морфин, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальді емдік жүйе
N02AB03
Трамадол, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді, капсула, суппозитория
N02AX02
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Диазепам, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
N05BA01
Амитриптилин, таблетка, драже, инъекцияға арналған ерітінді
N06AA09
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
48
Z94
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол және Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Транспланталған ағзалар мен тіндердің қабылдамау қаупінің алдын алу үшін, науқастар бір өндірушінің дәрілік препараттарын бүкіл өмірі бойына қабылдайды
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Несеп-жыныс жүйесі ағзаларының аурулары
49
N00-N08
Үдемелі гломерулярлық аурулар
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Морфологиялық верификацияланған және клиникалық тұрғыдан көрініс беретін нефроздық және ағымы жылдам үдейтін нефриттік синдромдарымен, (соның ішінде аутоиммундық аурулар кезінде)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, венаға және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
50
N18
Бүйректің реналді анемиямен созылмалы ауруы
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Жоспарлы диализ алатын пациенттерді қоспағанда, ІІІ-ІV-V сатылары
Темір сульфаты, капсула, таблетка
B03AA07
Метокси полиэтиленгликоль-эпоэтина бета, венаішілік және теріастылық инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Севеламер, ауыз арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка

V03AE02
2. Медицинские изделия и специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Болезни эндокринной системы
51
E10- Е11
Диабет сахарный
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести инсулинзависимого диабета
Иглы к шприц-ручке
Тест полосы для определения кетоновых тел в моче
Одноразовые инсулиновые шприцы с маркировкой
Пациенты с сахарным диабетом на фоне интенсивной инсулинотерапии – режим множественных инъекций инсулина (помповая инсулинотерапия) Пациенты с сахарным диабетом на фоне режима 2 инъекций инсулина смешанного типа действия Пациенты с сахарным диабетом на фоне терапии базальным инсулином
Тест полосы для определения глюкозы в крови
1460 полос в год 1 пациенту
730 полос в год 1 пациенту
365 полос в год 1 пациенту
Паллиативная помощь
52
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Взрослые, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии при наличии симптоматики
Однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой
Нарушения обмена веществ
53
Е70.0
Фенилкетонурия
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все формы, пожизненная терапия
Лечебные низкобелковые продукты и продукты с низким содержанием фенилаланина
Болезни кожи и подкожной клетчатки
54
L13, Q81
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Повязка мазевая с серебром*
Повязка без фармпрепаратов*
Повязка стерильная*
Повязка абсорбирующая стерильная*
Повязка абсорбирующая*
Пластырь*
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка*
Повязка мазевая с перуанским бальзамом*
Стерильные салфетки*
Бинт фиксирующийся эластичный*
Фиксирующийся бинт*
Сетчатый трубчатый бинт*
Бинт ваттный мягкий нестерильный*
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола*
3. Лекарственные средства в системе обязательного социального медицинского страхования для взрослых получателей пенсионных выплат
Болезни системы кровообращения
1
I20- I25
Ишемическая болезнь сердца
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Больные после стентирования коронарных сосудов, аортокоронарного шунтирования, инфаркта миокарда. Стенокардия напряжения III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, аэрозоль подъязычный, спрей подъязычный дозированный, таблетка подъязычная

V03AE02
2. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар мен арнайы емдік өнімдер
Эндокриндік жүйе аурулары
51
E10- Е11
Қант диабеті
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда динамикалық бақылауда тұрған ересектер
Инсулинге тәуелді диабеттің барлық сатысы мен дәрежесі
Шприц-қаламға арналған инелер
Несептегі кетондық денелерді анықтауға арналған тест жолақтары
Таңбалануы бір реттік инсулиндік шприцтер
Инсулинмен қарқынды емдеу аясындағы қант диабеті бар пациенттер – инсулиннің көптеген инъекциялық режимі (помпалық инсулин емі) Аралас типті әсерететін инсулиннің 2 инъекциясы режимі аясындағы қант диабеті бар пациенттер Базалді инсулин терапиясы аясындағы қант диабеті бар пациенттер
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтары
1 пациентке жылына 1460 жолақ
1 пациентке жылына 730 жолақ
1 пациентке жылына 365 жолақ
Паллиативтік көмек
52
Қатерлі жаңа өспелердің кең тараған түрі, туберкулез және АИТВ инфекциясы, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулары, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функциясыжеткіліксіздігі бар пациенттерге
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда ересектер
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатылар
Бір компонентті дренаждалатын илео/колостомалық нәжіс қабылдағыш қорғау пастасымен жиынтықта
Зат алмасу бұзылулары
53
Е70.0
Фенилкетонурия
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық формалар, өмірлік терапия
Ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдер және фенилаланин мөлшері төмен өнімдер
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
54
L13, Q81
Буллалы эпидермолиз
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Күмісі бар майланған таңғыш*
Фармпрепаратсыз таңғыш*
Стерильді таңғыш*
Абсорбциялайтын стерильді таңғыш*
Абсорбциялайтын таңғыш*
Бұласыр*
Гидротюль, гидроактивті майланған таңғыш*
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш*
Стерильді майлықтар*
Бекітетін созылмалы бинт*
Бекітетін бинт*
Торлы құбырлы бинт*
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт*
Хлорамфеникол негізіндегі стерильді таңғыш*
3. Ересек зейнетақы төлемдерін алушыларға арналған міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттар
Қан айналым жүйесінің аурулары
1
I20- I25
Жүректің ишемиялық ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Коронарлық тамырларды стенттеуден, аортокоронарлық шунттеуден, миокард инфарктісінен кейінгі науқастар. Кернеу стенокардиясы ІІІ-ІV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, тіл астына себілетін аэрозоль, тіл астына себілетін дозаланған спрей, тіл астына салынатын таблетка

H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол и Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Болезни глаза и слуха
36
J01, J32
Острый/хронический синусит
Взрослые получатели пенсионных выплат
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и клавулановая кислота, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка
J01FA10
37
J30.1-J30.4
Аллергический ринит
Взрослые получатели пенсионных выплат
Все категории
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Беклометазон, спрей назальный
R01AD01
38
Н66, Н67
Острый/хронический гнойный средний отит
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и клавулановая кислота, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
39
H16
Острый/ хронический кератит
Взрослые получатели пенсионных выплат
Легкой и средней степени тяжести
Офлоксацин, капли глазные
S01AE01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
Ацикловир, мазь глазная
S01AD03
40
H01, H10, H11, Н20
Острый/хронический блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Легкой и средней степени тяжести
Хлорамфеникол, капли глазные
S01AA01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
41
H40-Н42
Глаукома
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Тимолол, капли глазные
S01ED01
Латанопрост, капли глазные
S01EE01
Болезни кожи и подкожной клетчатки
42
L51
Эритема многоформная
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Гидрокортизон, мазь
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
43
L40
Псориаз
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Устекинумаб раствор для инъекций

H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол және Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Транспланталған ағзалар мен тіндердің қабылдамау қаупінің алдын алу үшін, науқастар бір өндірушінің дәрілік препараттарын бүкіл өмірі бойына қабылдайды
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Көз және есту мүшесі аурулары
36
J01, J32
Жіті/созылмалы синусит
Ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және клавулан қышқылы, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка
J01FA10
37
J30.1-J30.4
Аллергиялық ринит
Ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Барлық санаттар
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Беклометазон, мұрынға арналған спрей
R01AD01
38
Н66, Н67
Жіті/созылмалы іріңді ортаңғы отит
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және клавулан қышқылы, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
39
H16
Жіті/созылмалы кератит
Ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Офлоксацин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AE01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
Ацикловир, көзге арналған жақпа май
S01AD03
40
H01, H10, H11, Н20
Жіті/созылмалы блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Хлорамфеникол, көз тамшылары
S01AA01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
41
H40-Н42
Глаукома
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Барлық санаттар
Тимолол, көз тамшылары
S01ED01
Латанопрост, көзге арналған тамшыдәрі
S01EE01
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
42
L51
Көп пішінді қызару
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Барлық санаттар
Гидрокортизон, жақпамай
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
43
L40
Псориаз
Динамикалық бақылауда тұрған ересек зейнетақы төлемдерін алушылар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Базистік иммуносупрессивтік ем тиісіз болған жағдайда, медициналық ұйымның дәрігерлік- консультациялық комиссиясының шешімімен бейінді мамандардың қатысуымен
Устекинумаб инъекцияға арналған ерітінді

C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
4
I05-I09, I34-I39
Поражения клапанов сердца (больные с протезированными клапанами сердца)
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Варфарин, таблетка
B01AA03
5
I33, I 01.1
Эндокардит инфекционный (острый/подострый)
Дети
После стационарного лечения
Ампициллин, порошок для инъекций
J01CA01
Амоксициллин, порошок для инъекций
J01CA04
Цефтриаксон, порошок для инъекций
J01DD04
Только в комбинации с беталактамным антибиотиком
Гентамицин, раствор для инъекций
J01GB03
Болезни органов дыхания
6
J45
Бронхиальная астма
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, аэрозоль для ингаляций, раствор для небулайзера
R03AC02
Сальметерол и Флутиказон, аэрозоль для ингаляций дозированный, порошок для ингаляций
R03AK06
Формотерол и Будесонид, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA01
Будесонид, порошок, суспензия для ингаляций
R03BA02
Флутиказон, аэрозоль для ингаляций
R03BA05
Циклезонид, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA08
Монтелукаст, таблетка, в том числе жевательная, гранула
R03DC03
7
J 00-J06
Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей
Дети
Все стадии и степени тяжести
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
8
J12 J 13-J16 J18
Пневмония
Дети
Все стадии и степени тяжести
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
9
J 20- J22
Острые респираторные инфекции нижних дыхательных путей
Дети
Все стадии и степени тяжести
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
При присоединении бактериальной инфекции
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь

C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
4
I05-I09, I34-I39
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы (жүрек қақпақшалары протезделген науқастар)
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Варфарин, таблетка
B01AA03
5
I33, I 01.1
Жұқпалы эндокардит (жіті/жітілеу)
Балалар
Стационарда емделуден кейін
Ампициллин, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01CA01
Амоксициллин, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01CA04
Цефтриаксон, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01DD04
Тек беталактамды антибиотикпен бірге
Гентамицин, инъекцияға арналған ерітінді
J01GB03
Тыныс алу ағзаларының аурулары
6
J45
Бронх демікпесі
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, ингаляцияға арналған аэрозоль, небулайзерге арналған ерітінді
R03AC02
Сальметерол және Флутиказон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Формотерол және Будесонид, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03AK07
Беклометазон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA01
Будесонид, ұнтақ, ингаляцияға арналған суспензия
R03BA02
Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03BA05
Циклезонид, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA08
Монтелукаст, таблетка, оның ішінде шайнайтын, түйіршіктер
R03DC03
7
J 00-J06
Жоғарғы тыныс жолдарының көптеген жəне орналасу орны анықталмаған жіті жұқпалары
Балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
8
J12 J 13-J16 J18
Пневмония
Балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
9
J 20- J22
Төменгі тыныс жолдарының респираторлық анықталмаған жіті жұқпасы
Балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Бактериялық инфекция қосылған кезде
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер

K59.0
Запор
Дети
Все стадии и степени тяжести
Бисакодил, суппозитории ректальные
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
18
K60
Трещина и свищ области заднего прохода и прямой кишки
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Бисакодил, суппозитории ректальные
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Метронидазол, таблетка
J01XD01
19
K58
Синдром раздраженного кишечника
Дети
Все стадии и степени тяжести
Силиконы, раствор для приема внутрь
A03AX13
Лоперамид, капсула
A07DA03
Лактулоза, сироп
A06AD11
20
K72
Печеночная недостаточность
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Лактулоза, сироп
A06AD11
21
K90
Целиакия
Дети
Все стадии и степени тяжести
Эргокальциферол, капли, раствор масляный для приема внутрь
A11CC01
При тяжелом и торпидном течении
Преднизолон, таблетка
H02AB06
22
K86.1
Хронический панкреатит
Дети
В стадии обострения
Омепразол, капсула
A02BC01
Мультиферменты (липаза, протеаза и т.д.), таблетка, капсула
A09AA02
Октреотид, микросферы для приготовления суспензии для инъекций, раствор для подкожных инфекций
H01CB02
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
23
K81, K83.0
Холецистит/ Холангит
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
В стадии обострения
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
A05AA02
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
24
K80
Желчекаменная болезнь
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
При наличии рентгенонегативных холестериновых камней
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
A05AA02
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
25
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей, включая миелодисплатические синдромы, включая некоторые заболевания крови, в том числе апластическую анемию и имунную тромбоцитопению
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций

K59.0
Іш қатуы
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Бисакодил, тік ішекті суппозиториялар
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
18
K60
Артқы өтіс пен тік ішек аймағының сызаты мен жыланкөзі
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Бисакодил, тік ішекті суппозиториялар
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Метронидазол, таблетка
J01XD01
19
K58
Тітіркенген ішек синдромы
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Силиконы, ішке қабылдауға арналған ерітінді
A03AX13
Лоперамид, капсула
A07DA03
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
20
K72
Бауыр қызметінің басқа айдарларда жіктелмеген жеткіліксіздігі
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
21
K90
Целиакия
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Эргокальциферол, тамшылар, ішке қабылдауға арналған май ерітіндісі
A11CC01
Ауыр және сезімсіз жүру кезінде
Преднизолон, таблетка
H02AB06
22
K86.1
Созылмалы панкреатит
Балалар
Қабыну барысында
Омепразол, капсула
A02BC01
Мультиферменттер (липаза, протеаза және т.б.), капсула
A09AA02
Октреотид, инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар, теріасты инфекцияларға арналған ерітінді
H01CB02
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
23
K81, K83.0
Холецистит/ Холангит
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Қабыну барысында
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
A05AA02
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
24
K80
Өт-тас ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Рентген теріс холестерин тастары болған кезде
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
A05AA02
Қан, қан ұю ағзаларының аурулары және иммундық механизмді тартатын жекелеген бұзылулар
25
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Миелодисплатикалық синдромдарды қоса алғанда, лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің қатерлі ісіктері, қанның кейбір ауруларын қоса алғанда, оның ішінде апластикалық анемия мен имунды тромбоцитопения
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Диагноз анықталған кезінде барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді

J05AB01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
48
B25
Цитомегаловирусная болезнь
Дети
При легкой и средней степени тяжести
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
49
B58
Токсоплазмоз
Дети
При легкой и средней степени тяжести
Сульфаметоксазол и Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
50
B00, B02
Инфекции, вызванные вирусом герпеса/ Опоясывающий лишай
Дети
При легкой и средней степени тяжести
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Ацикловир, крем, мазь
D06BB03
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Протозойные болезни
51
A06 A07.1 A59
Амебиаз
Дети
С легким, среднетяжелым течением, без осложнений
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Лямблиоз
Трихомониаз
Гельминтозы
52
B77 B80 B76
Аскаридоз Энтеробиоз Анкилостомидоз
Дети
Все стадии и степени тяжести
Мебендазол, таблетка
P02CA01
Албендазол, таблетка
P02CA03
Левамизол, таблетка
P02CE01
Паразитарные болезни
53
B86
Чесотка
Дети
Все стадии и степени тяжести
Перметрин, мазь
P03AC04
Бензилбензоат, мазь
P03AX01
Грибковые инфекции
54
B35-B49
Микозы
Дети
Все стадии и степени тяжести
Клотримазол, мазь, крем
D01AC01
Тербинафин, крем
D01AE15
Флуконазол, капсула, таблетка, сироп
J02AC01
Нистатин, гранулы для приготовления суспензии для местного применения
D01AA01
Болезни органов зрения
55
H01 H10 H11 H13.2 H16
Воспалительные заболевания органов зрения
Дети
Все стадии и степени тяжести
Хлорамфеникол, капли глазные
S01AA01
Тобрамицин, капли глазные, мазь глазная
S01AA12
Ацикловир, мазь глазная
S01AD03
Ганцикловир, гель глазная
S01AD09
56
H20
Иридоциклит
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Хлорамфеникол, капли глазные
S01AA01
Дексаметазон, глазные капли
S01BA01
57
H40-H42
Глаукома
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Ацетазоламид, таблетка
S01EC01
Тимолол, капли глазные
S01ED01
Латанопрост, капли глазные
S01EE01
Болезни органов слуха
58
H60 H62.1 H65 -H67
Воспалительные заболевания органов слуха
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии и для приема внутрь
J01CR02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь

J05AB01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
48
B25
Цитомегаловирустық ауру
Балалар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
49
B58
Токсоплазмоз
Балалар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Сульфаметоксазол және Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
50
B00, B02
Герпес вирусы тудыратын жұқпалар/ Белдеу теміреткі
Балалар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Ацикловир, крем, жақпамай
D06BB03
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Протозойлы аурулар
51
A06 A07.1 A59
Амебиаз
Балалар
Асқынусыз жеңіл, орташа ауыр ағымда
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Лямблиоз
Трихомониаз
Гельминтоздар
52
B77 B80 B76
Аскаридоз Энтеробиоз Анкилостомидоз
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Мебендазол, таблетка
P02CA01
Албендазол, таблетка
P02CA03
Левамизол, таблетка
P02CE01
Паразитарлық аурулар
53
B86
Қышыма қотыр
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Перметрин, жақпамай
P03AC04
Бензилбензоат, жақпамай
P03AX01
Зең инфекциялары
54
B35-B49
Микоздар
Балалар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Клотримазол, жақпамай, крем
D01AC01
Тербинафин, крем
D01AE15
Флуконазол, капсула, таблетка, сироп
J02AC01
Нистатин, жергілікті қолдану үшін суспензиялар дайындауға арналған түйіршіктер
D01AA01
Көру органдарының аурулары
55
H01 H10 H11 H13.2 H16
Көру ағзаларының қабыну ауруы
Балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Хлорамфеникол, көз тамшылары
S01AA01
Тобрамицин, көз тамшылары, көзге арналған жақпамай
S01AA12
Ацикловир, көз жақпа май
S01AD03
Ганцикловир, көз гелі
S01AD09
56
H20
Иридоциклит
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Хлорамфеникол, көз тамшылары
S01AA01
Дексаметазон, көз тамшылары
S01BA01
57
H40-H42
Глаукома
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Ацетазоламид, таблетка
S01EC01
Тимолол, көз тамшылары
S01ED01
Латанопрост, көз тамшылары
S01EE01
Есту ағзаларының аурулары
58
H60 H62.1 H65 -H67
Есту ағзаларының қабыну ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка, суспензия дайындауға және ішуге арналған ұнтақ
J01CR02
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер

L01BA01
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04AB01
73
М30, М31
Узелковый полиартериит и родственные состояния;Другие некротизирующие васкулопатии
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Фолиевая кислота, таблетка
B03BB01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04AB01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
6. Медицинские изделия и специализированные лечебные продукты в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне для детей до 18 лет
Болезни эндокринной системы
1
E10- Е11
Диабет сахарный
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести инсулинзависимого диабета
Иглы к шприц-ручке
Тест полосы для определения кетоновых тел в моче
Одноразовые инсулиновые шприцы с маркировкой
Пациенты с сахарным диабетом на фоне интенсивной инсулинотерапии – режим множественных инъекций инсулина (помповая инсулинотерапия) Пациенты с сахарным диабетом на фоне режима 2 инъекций инсулина смешанного типа действия Пациенты с сахарным диабетом на фоне терапии базальным инсулином
Тест полосы для определения глюкозы в крови
1460 полос в год 1 пациенту
730 полос в год 1 пациенту
365 полос в год 1 пациенту
Дети до 18 лет
Помпы инсулиновые**
Инфузионный набор к помпам инсулиновым
Резервуар к помпам инсулиновым
Паллиативная помощь
2
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Дети
Все стадии при наличии симптоматики
Однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой
3.
O92.0, O92.3, O92.4, O92.7
Раннее искусственное или смешанное вскармливание***
Дети до 1 года
Адаптированные заменители грудного молока
Абсолютные показания:
- искусственное вскармливание:
1. медицинские:
- заболевания кормящей матери:
ВИЧ-инфекция, активная форма туберкулеза;
- заболевания ребенка:
подтвержденная врожденная лактазная недостаточность, галактоземия, фенилкетонурия, болезнь "кленового сиропа";
2. социальные: усыновленные дети.
Относительные показания:
- искусственное вскармливание:
1. медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
острые психические заболевания (психозы или тяжелые послеродовые депрессии), врожденные и приобретенные пороки сердца, заболевания сердца, сопровождающиеся декомпенсацией сердечно-сосудистой системы, тяжелые формы эндокринных заболеваний, тяжелые формы аллергических заболеваний;
- искусственное и смешанное вскармливание:
медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
тяжелые формы болезней системы крови и кроветворного аппарата, злокачественные онкологические заболевания, тяжелые формы заболеваний почек с развитием почечной недостаточности, гнойно-септические заболевания, первичные формы гипогалактии;

L01BA01
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04AB01
73
М30, М31
Түйінді полиартерит пен сол тектес жағдайлар; Басқа өлі еттендіруші васкулопатиялар
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Фолий қышқылы, таблетка
B03BB01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04AB01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
6. 18 жасқа дейінгі балаларға арналған амбулаториялық деңгейде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық бұйымдар және арнайы емдік өнімдер
Эндокриндік жүйе аурулары
1
E10- Е11
Қант диабеті
Динамикалық бақылауда тұрған балалар
Инсулинге тәуелді диабеттің барлық сатысы мен дәрежесі
Шприц-қаламға арналған инелер
Несептегі кетондық денелерді анықтауға арналған тест жолақтары
Таңбалануы бір реттік инсулиндік шприцтер
Инсулинмен қарқынды емдеу аясындағы қант диабеті бар пациенттер – инсулиннің көптеген инъекциялық режимі (помпалық инсулин емі) Аралас типті әсерететін инсулиннің 2 инъекциясы режимі аясындағы ант диабеті бар пациенттер Базалді инсулин терапиясы аясындағы қант диабеті бар пациенттер
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтары
1 пациентке жылына 1460 жолақ
1 пациентке жылына 730 жолақ
1 пациентке жылына 365 жолақ
18 жасқа дейінгі балалар
Инсулиндік помпалар**
Инсулиндік помпаларға арналған инфузиялық жинақ
Инсулиндік помпаларға арналған резервуар
Паллиативтік көмек
2
Қатерлі жаңа өспелердің кең тараған түрі, туберкулез және АИТВ инфекциясы, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулары, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функциясыжеткіліксіздігі бар пациенттерге
Балалар
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатылар
Бір компонентті дренаждалатын илео/колостомалық нәжіс қабылдағыш қорғау пастасымен жиынтықта
1.
O92.0, O92.3, O92.4, O92.7
Ерте жасанды немесе араласқан емізу ***
1 жасқа дейінгі балалар
Емшек сүтіне бейімделген алмастырғыштар
Абсолютті көрсеткіштер:
жасанды емізу:
1. медициналық:
емізетін ананың ауруы:
АИТВ инфекциясы, туберкулездің белсенді түрі;
баланың ауруы:
расталған туа біткен лактазды жеткіліксіздік, галактоземия, фенилкетонурия, "үйеңкі шәрбаты" ауруы;
2. әлеуметтік: асырап алынған балалар.
Салыстырмалы көрсеткіштер:
жасанды емізу:
1. медициналық:
бейінді маманның қорытындысы болған кезде дәрілік препараттарды (цитостатиктер, радиоактивті, тиреоидті, психотропты, есірткілік) қабылдаумен сүйемелденетін емізетін ананың ауруы:
күрделі психикалық аурулар (психоздар немесе ауыр босанғаннан кейінгі күйзелістер), туа біткен және жүре пайда болған жүрек кемістігі, жүрек-қантамыр жүйесінің декомпенсациясымен сүйемелденетін жүрек аурулары, эндокриндік аурулардың ауыр түрлері, аллергиялық аурулардың ауыр түрлері;
жасанды және аралас емізу:
медициналық:
бейінді маманның қорытындысы болған кезде дәрілік препараттарды (цитостатиктер, радиоактивті, тиреоидті, психотропты, есірткілік) қабылдаумен сүйемелденетін емізетін ананың ауруы:
қан жүйесі және қан түзу аппаратының ауыр ауру түрлері, қатерлі онкологиялық аурулар, бүйрек жеткіліксіздігінің дамуымен бүйрек ауруларының ауыр түрлері, іріңді-септикалық аурулар, гипогалактияның бастапқы түрлері;

2. социальные:
- дети от многоплодной беременности;
- дети матерей, обучающихся по очной форме обучения в организациях образования,
- стационарное лечение матери
* за счет средств местного бюджета
** для детей до 18 лет, ранее получавших помповую терапию расходные материалы одного производителя
МКБ -10 – международный классификатор болезней десятого пересмотра

2. әлеуметтік:
көпұрықтық жүктіліктен туған балалар;
білім беру ұйымдарында күндізгі оқу түрі бойынша оқитын аналардың балалары,
ананың стационарлық емделуі
* жергілікті бююджет есебінен
** бұған дейін помпалық терапия қабылдаған 18 жасқа дейінгі балаларға бір өндірушінің шығын материалдары
АХЖ -10 – оныншы қайта қараудың аурулардың халықаралық жіктелімі