О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2022 года № 27143
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20957), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается подразделениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющими деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель).
3. Для получения государственной услуги физические или юридические лица обращаются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – стандарт).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте.
4. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней направляет в личный кабинет услугополучателя отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 наурызда № 27143 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Жеке немесе заңды тұлғалар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш жасайды.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер стандартта жазылған.
4. Портал арқылы өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау белгісі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсетумен хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды жолдайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. В случае полноты документов и соответствии их требованиям ответственный исполнитель в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет объект на соответствие представленным документам, осуществляет обследование объекта на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, и оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта.
В случае соответствия объекта нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, в течение 1 (одного) рабочего дня услугодателем оформляется санитарно-эпидемиологическое заключение, согласно приложения 2 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа и направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
В случае несоответствия объекта, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позиции по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя и(или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

"7. Құжаттар толық және талаптарға сәйкес болған жағдайда жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкес келуін тексереді, объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді.
Объект халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
Объект сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды жүргізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті беруші объектінің сәйкес келуі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

11. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.";
приложения 1 и 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается подразделениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющими деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель).
3. Для получения государственной услуги физические или юридические лица обращаются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – стандарт).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте.
4. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней направляет в личный кабинет услугополучателя отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае полноты документов и соответствия их требованиям ответственный исполнитель в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу представленных документов на соответствие нормативным правовым актам.
В случае соответствия представленных документов нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, в течение 1 (одного) рабочего дня услугодателем оформляется санитарно-эпидемиологическое заключение, согласно приложения 2 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа и направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
В случае несоответствия представленных документов, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позиции по предварительному решению.

11. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Жеке немесе заңды тұлғалар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш жасайды.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер стандартта жазылған.
4. Портал арқылы өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау белгісі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсетумен хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды жолдайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Құжаттар толық және талаптарға сәйкес болған жағдайда жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың нормативтік құқықтық актілерге сәйкес келуіне санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізеді.
Ұсынылған құжаттар халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
Ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды жүргізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр обороны
Республики Казахстан
от 9 марта 2022 года № 119
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических
заключений о соответствии
(несоответствии) объекта
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
и гигиеническим нормативам
на объектах, расположенных
на территории военных городков
и учебных центров
Министерства обороны
Республики Казахстан"
Стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов через портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизировано).
5
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя уполномоченного органа.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
7
График работы

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2022 жылғы 9 наурыздағы
№ 119 Бұйрыққа
1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
және Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының
аумағында орналасқан
объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындылар
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Портал арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" уәкілетті орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1. Услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
На портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронные копии протоколов испытаний (исследований), проведенных аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, предусмотренными пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1. Көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес аккредиттелген зертханалар санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-құралдық зерттеуге (сынауға) сәйкес жүргізген сынау (зерттеу) хаттамаларының электрондық көшірмелері. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 94-бабының 4-тармағында көзделген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.mod.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 2
к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических
заключений о соответствии
(несоответствии) объекта
государственного санитарно-эпидемиологического
надзора нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
и гигиеническим нормативам
на объектах, расположенных
на территории военных
городков и учебных центров
Министерства обороны
Республики Казахстан"
Форма
Министерство обороны Республики Казахстан
Код формы по ОКУД ___________________
Код организации по ОКПО _____________
Наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
Санитарно-эпидемиологическое заключение
№ __________ "_______"___________________20 ___ года.
1. Санитарно-эпидемиологическая экспертиза
________________________________________________________________________
(полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы)
Проведена ______________________________________________________________
по обращению, предписанию, постановлению, плановая и другие (дата, номер)
2. Заказчик (услугополучатель) ____________________________________________
полное наименование хозяйствующего субъекта (принадлежность), адрес/
месторасположение объекта, телефон, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
3. Область применения объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
_______________________________________________________ вид деятельности
4. Проекты, материалы разработаны подготовлены ___________________________
5. Представленные документы ____________________________________________
6. Представлены образцы продукции _______________________________________
7. Экспертное заключение других организации (если имеются) _________________
_______________________________________________________________________
наименование организации выдавшей заключение
8. Полная санитарно-гигиеническая характеристика и оценка объекта экспертизы
(услуг, процессов, условий, технологий, производств, продукции)
_______________________________________________________________________
9. Характеристика земельного участка под строительство, объекта реконструкции;
размеры, площади, вид грунта, использование участка в прошлом, высота стояния
грунтовых вод, наличие заболоченности, господствующие направления ветров,
размеры санитарно-защитной зоны, возможность водоснабжения, канализования,
теплоснабжения и влияния на окружающую среду и здоровью населения, ориентация
по сторонам света
________________________________________________________________________

Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ бар болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Бұйрыққа
2-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
және Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының
аумағында орналасқан
объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындылар
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
БҚСЖ бойынша нысан коды____________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды ____________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет мемлекеттік органының атауы
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
20___ жылғы "_______"_________________№ _______________
1. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама_________________________
(санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы)
______________________________________________________ жүргізілді.
(өтініші, нұсқамасы, қаулысы бойынша, жоспарлы және басқа да (күні, нөмірі)
2. Тапсырыс беруші (көрсетілетін қызметті алушы) _______________________
(шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы (тиесілігі), объектінің мекенжайы/
орналасқан жері, телефоны, жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
3. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің қолданылу саласы
_________________________________________________________________
(қызмет түрі)
4. Жобалар, материалдар әзірленді, дайындалды ______________________
5. Ұсынылған құжаттар _____________________________________________
6. Өнім үлгілері ұсынылды __________________________________________
7. Басқа ұйымдардың сараптамалық қорытындысы (егер бар болса) ______
_________________________________________________________________
қорытынды берген ұйымның атауы
8. Сараптама объектісінің (көрсетілетін қызметтің, процестің, жағдайдың, технологияның,
өндірістің, өнімнің) толық санитариялық-гигиеналық сипаттамасы мен бағалануы
_________________________________________
9. Құрылысқа арналған жер учаскесінің, реконструкциялау объектісінің сипаттамасы;
өлшемі, ауданы, топырақ түрі, учаскенің бұрын пайдаланылуы, жерасты суы тұну биіктігі,
батпақтану, желдің басым бағыты, санитариялық-қорғау аймағының өлшемі, сумен,
кәрізбен, жылумен жабдықтау мүмкіндігі және қоршаған ортаға және халық денсаулығына
әсер етуі, дүниенің төрт жағы бойынша бағдарлау)_______________________

10. Протоколы лабораторных и лабораторно-инструментальных исследований
и испытаний, а также выкопировки из генеральных планов, чертежей, фото
________________________________________________________________________
Санитарно-эпидемиологическое заключение
________________________________________________________________________
полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
________________________________________________________________________
на основании санитарно-эпидемиологической экспертизы Санитарным правилам
и гигиеническим нормативам соответствует __________________________________
Предложения: ___________________________________________________________
Место печати
(Главный государственный санитарный врач (заместитель)
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Приложение 3
к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения на проекты,
работы и услуги на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства обороны
Республики Казахстан"
Стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно- эпидемиологического благополучия населения.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов через портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизировано).
5
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя уполномоченного органа.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
7
График работы

10. Зертханалық және зертханалық-құралдық зерттеу және сынау хаттамалары, сондай-ақ
басты жоспарлардан, сызбалардан, суреттерден көшірмелер
__________________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
____________________________________________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы
____________________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама негізінде санитариялық қағидалар мен
гигиеналық нормативтерге сәйкес келеді
_____________________________________________________________________
Ұсыныстар: ______________________________________________________
Мөр орны (Мемлекеттік санитариялық бас дәрігер (орынбасары)
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы
Бұйрыққа
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен
оқу орталықтарының аумағында
орналасқан объектілерде
жобаларға, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Портал арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1. Услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду:
на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон:
на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию: на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации на сырье и продукцию.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

1. Көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
2) санитариялық қорғалған аймақ, санитариялық қорғау аймақтары нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
санитариялық қорғалған аймақ, санитариялық қорғау аймақтары нормативтік құжаттамасы жобасының электрондық көшірмесі;
3) шикізат пен өнімге нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
шикізат пен өнімге нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, предусмотренными пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.mod.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 4
к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения на проекты,
работы и услуги на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства обороны
Республики Казахстан"
Форма
Министерство обороны Республики Казахстан
Код формы по ОКУД ____________________
Код организации по ОКПО _____________
Наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
Санитарно-эпидемиологическое заключение
№ __________ "_______"___________________20 ___ года.
1. Санитарно-эпидемиологическая экспертиза
_________________________________________________________________________
(полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы)
Проведена________________________________________________________________
по обращению, предписанию, постановлению, плановая и другие (дата, номер)
2. Заказчик (услугополучатель) ______________________________________________
полное наименование хозяйствующего субъекта (принадлежность),
адрес/месторасположение объекта, телефон, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
3. Область применения объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
__________________________________________________________ вид деятельности
4. Проекты, материалы разработаны подготовлены _____________________________
5. Представленные документы ______________________________________________

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 94-бабының 4-тармағында көзделген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ бар болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Бұйрыққа
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен
оқу орталықтарының аумағында
орналасқан объектілерде
жобаларға, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
БҚСЖ бойынша нысан коды____________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды ____________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет мемлекеттік органының атауы
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды 20___ жылғы "_______"_________________№ __________
1. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама___________________________
(санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы)
___________________________________________________________ жүргізілді.
(өтініші, нұсқамасы, қаулысы бойынша, жоспарлы және басқа да (күні, нөмірі)
2. Тапсырыс беруші (көрсетілетін қызметті алушы) _________________________
(шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы (тиесілігі), объектінің мекенжайы/
орналасқан жері, телефоны, жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
3. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің қолданылу саласы
____________________________________________________________________
(қызмет түрі)
4. Жобалар, материалдар әзірленді, дайындалды _____________________
5. Ұсынылған құжаттар ____________________________________________

6. Представлены образцы продукции _________________________________________
7. Экспертное заключение других организации (если имеются)
_________________________________________________________________________
наименование организации выдавшей заключение
8. Полная санитарно-гигиеническая характеристика и оценка объекта экспертизы
(услуг, процессов, условий, технологий, производств, продукции)
__________________________________________________________________________
9. Характеристика земельного участка под строительство, объекта реконструкции;
размеры, площади, вид грунта, использование участка в прошлом, высота стояния
грунтовых вод, наличие заболоченности, господствующие направления ветров,
размеры санитарно-защитной зоны, возможность водоснабжения, канализования,
теплоснабжения и влияния на окружающую среду и здоровью населения, ориентация
по сторонам света
__________________________________________________________________________
10. Протоколы лабораторных и лабораторно-инструментальных исследований
и испытаний, а также выкопировки из генеральных планов, чертежей, фото
__________________________________________________________________________
Санитарно-эпидемиологическое заключение
__________________________________________________________________________
полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
__________________________________________________________________________
на основании санитарно-эпидемиологической экспертизы Санитарным правилам
и гигиеническим нормативам соответствует
__________________________________________________________________________
Предложения: _____________________________________________________________
Место печати
(Главный государственный санитарный врач (заместитель))
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись

6. Өнім үлгілері ұсынылды _________________________________________
7. Басқа ұйымдардың сараптамалық қорытындысы (егер бар болса) _____
_____________________________________________________________________
қорытынды берген ұйымның атауы
8. Сараптама объектісінің (көрсетілетін қызметтің, процестің, жағдайдың, технологияның,
өндірістің, өнімнің) толық санитариялық-гигиеналық сипаттамасы мен бағалануы
_______________________________________________________
9. Құрылысқа арналған жер учаскесінің, реконструкциялау объектісінің сипаттамасы;
өлшемі, ауданы, топырақ түрі, учаскенің бұрын пайдаланылуы, жерасты суы биіктігі,
батпақтану, желдің басымды бағыты, санитариялық-қорғау аймағының өлшемі, сумен,
кәрізбен, жылумен жабдықтау мүмкіндігі және қоршаған ортаға және халық денсаулығына
әсер етуі, дүниенің төрт жағы бойынша бағдарлау)_________________________
10. Зертханалық және зертханалық-құралдық зерттеу және сынау хаттамалары, сондай-ақ
басты жоспарлардан, сызбалардан, суреттерден көшірмелер
_____________________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
_____________________________________________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы
_____________________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама негізінде санитариялық қағидалар мен
гигиеналық нормативтерге сәйкес келеді
___________________________________________________________________
Ұсыныстар: _____________________________________________________
Мөр орны (Мемлекеттік санитариялық бас дәрігер (орынбасары)
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы