О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 апреля 2022 года № ҚР ДСМ -33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2022 года № 27473
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885) следующее изменение:
в перечне лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
раздел 3 "Лекарственные средства в системе обязательного социального медицинского страхования для взрослых" изложить в следующей редакции:
"
3. Лекарственные средства в системе обязательного социального медицинского страхования для взрослых
Болезни системы кровообращения
1
I20- I25
Ишемическая болезнь сердца
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Больные после стентирования коронарных сосудов, аортокоронарного шунтирования, инфаркта миокарда. Стенокардия напряжения III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, аэрозоль подъязычный, спрей подъязычный дозированный, таблетка подъязычная
C01DA02
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
2
I10- I15
Артериальная гипертензия
Взрослые получатели
пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
2-4 степени риска; симптоматическая артериальная гипертензия при хронических заболеваниях почек
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Метопролол, таблетка
C07AB02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка

"Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 6 сәуірдегі № ҚР ДСМ -33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 сәуірде № 27473 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Осы бұйрыққа 1 қосымшамен бекітілген Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбеде:
"Ересектерге арналған міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттар" деген 3-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
3. Ересектерге арналған міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттар
Қан айналым жүйесінің аурулары
1
I20- I25
Жүректің ишемиялық ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Коронарлық тамырларды стенттеуден, аортокоронарлық шунттеуден, миокард инфарктісінен кейінгі науқастар. Кернеу стенокардиясы ІІІ-ІV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
Нитроглицерин, тіл астына себілетін аэрозоль, тіл астына себілетін дозаланған спрей, тіл астына салынатын таблетка
C01DA02
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
2
I10- I15
Артериялық гипертензия
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Қауіптің 2-4 дәрежесі; созылмалы бүйрек аурулары кезіндегі симптоматикалық артериялық гипертензия
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Метопролол, таблетка
C07AB02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка

C09CA06
При неэффективности базовой терапии
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3
I47, I48
Аритмии
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Фибрилляция предсердий (пароксизмальная, персистирующая, постоянная), в том числе после выполнения радиочастотной аблации (РЧА)
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дабигатрана этексилат, капсулы
B01AE07
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4
I50, I42
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
II-IV функциональные классы по NYHA, в том числе дилатационная кардиомиопатия и другие причины хронической сердечной недостаточности, не связанные с артериальной гипертензией и ишемической болезнью сердца
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
5
I05-I09, I34-I39
Поражения клапанов сердца (больные с протезированными клапанами сердца)
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Варфарин, таблетка
B01AA03
6
I70
Атеросклероз
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Симвастатин, таблетка
C10AA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Болезни органов дыхания
7
J45
Бронхиальная астма
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, аэрозоль для ингаляций, раствор для небулайзера
R03AC02
Сальметерол и Флутиказон, аэрозоль для ингаляций дозированный, порошок для ингаляций
R03AK06
Формотерол и Будесонид, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA01
Будесонид, порошок, суспензия для ингаляций
R03BA02
Флутиказон, аэрозоль для ингаляций
R03BA05
Циклезонид, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA08
8
J44
Хроническая обструктивная болезнь легких
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
В стадии обострения и ремиссии
Индакатерол, порошок для ингаляций
R03AC18
Сальметерол и Флутиказон, аэрозоль для ингаляций, порошок для ингаляций
R03AK06
Формотерол и Будесонид, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный

C09CA06
Базалық терапияның тиімсіз болуы кезінде
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3
I47, I48
Аритмиялар
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Жүрекшелер фибрилляциясы (пароксизмалды, персистирленген, тұрақты), оның ішінде радиожиілік аблациясы (РЖА) орындалғаннан кейін
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дабигатрана этексилат, капсулалар
B01AE07
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4
I50, I42
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
ІІ-ІV диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар NYHA бойынша функциялық кластар, оның ішінде дилатациялық кардиомиопатия және артериялық гипертензиямен және жүректің ишемиялық ауруларымен байланысты емес созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігінің басқа да себептері
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Карведилол, таблетка
C07AG02
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
5
I05-I09, I34-I39
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы (жүрек қақпақшалары протезделген науқастар)
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Варфарин, таблетка
B01AA03
6
I70
Атеросклероз
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық санаттар
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Симвастатин, таблетка
C10AA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Тыныс алу ағзаларының аурулары
7
J45
Бронх демікпесі
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, ингаляцияға арналған аэрозоль, небулайзерге арналған ерітінді
R03AC02
Сальметерол және Флутиказон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Формотерол және Будесонид, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған аэрозоль дозаланған
R03AK07
Беклометазон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA01
Будесонид, ұнтақ, ингаляцияға арналған суспензия
R03BA02
Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03BA05
Циклезонид, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA08
8
J44
Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Асқыну сатысы және ремиссиялар
Индакатерол, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AC18
Сальметерол және Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Формотерол және Будесонид, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль

R03AK07
Фенотерол и Ипратропия бромид, раствор для ингаляций, аэрозоль для ингаляций
R03AL01
Тиотропия бромид, раствор для ингаляций, капсула с порошком для ингаляций в комплекте с ингалятором
R03BB04
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
9
J13-J16, J18
Пневмония внебольничная
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула
J01CA04
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
Инфекционные и паразитарные болезни
10
U07.1 U07.2
Коронавирусная инфекция COVID 19
Взрослые, получатели
пенсионных выплат
Легкая, средняя, степени тяжести без факторов риска (клиника ОРВИ)
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Пневмония, вероятный случай у пациентов средней степени тяжести с факторами риска тромбоэмболии
Дабигатран, капсула
B01AE07
Ривароксабан, таблетка
B01AF01
Апиксабан, таблетка
B01AF02
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Болезни органов пищеварения
11
B18.2, К74
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Взрослые
пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
12
B18.0, В18.1
Вирусный гепатит В с дельта и без дельта агента
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Пегинтерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB11
13
K25- K26
Язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
В период обострения. Антибактериальные препараты назначаются при выявлении H.​Pylori
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, порошок для приготовления оральной суспензии
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
14
К21.0
Гастроэзофагальная рефлюксная болезнь
Взрослые, состоящие
на динамическом наблюдении
В период обострения
Омепразол, капсула
A02BC01
Фамотидин, таблетка
А02ВА03
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
15
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей, включая миелодисплатические синдромы, включая некоторые заболевания крови, в том числе апластическую анемию и имунную тромбоцитопению
Взрослые
пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Элтромбопаг, таблетка

R03AK07
Фенотерол және Ипратропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03AL01
Тиотропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған ұнтағы бар капсула ингаляторымен жиынтықта
R03BB04
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
9
J13-J16, J18
Ауруханадан тыс пневмония
Ересек
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула
J01CA04
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
Инфекциялық және паразитарлық аурулар
10
U07.1 U07.2
COVІD 19 коронавирустық инфекциясы
Зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Қауіп факторларынысыз жеңіл, орташа түрі (ЖРВИ клиникасы)
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Пневмония, тромбоэмболия қауіп факторы бар пациентте қауіп факторлары бар ықтимал жағдайы
Дабигатран, капсула
B01AE07
Ривароксабан, таблетка
B01AF01
Апиксабан, таблетка
B01AF02
Ибупрофен, таблетка
M01AE01
Парацетамол, таблетка
N02BE01
Ас қорыту ағзаларының аурулары
11
B18.2, К74
Созылмалы С вирусты гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
12
B18.0, В18.1
Дельта агентімен және дельта агентсіз В вирустық гепатиті
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Пегинтерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB11
13
K25- K26
Асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы кезеңінде
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Асқыну кезеңінде. Бактерияға қарсы препараттар Н. Pylorі анықталған кезде тағайындалады
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, ауыз суспензиясын дайындауға арналған ұнтақ
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
14
К21.0
Гастроэзофагальді рефлюкс ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Өршу кезеңінде
Омепразол, капсула
A02BC01
Фамотидин, таблетка
А02ВА03
Қан, қан ұю ағзаларының аурулары және иммундық механизмді тартатын жекелеген бұзылулар
15
D45-47.9, С81– С96 D56, D57, D59.5, D61, D69.3, D76.0
Миелодисплатикалық синдромдарды қоса алғанда, лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің қатерлі ісіктері, қанның кейбір ауруларын қоса алғанда, оның ішінде апластикалық анемия мен имунды тромбоцитопения
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Диагноз анықталған кезінде барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Элтромбопаг, таблетка

B02BX05
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L01BC01
Винбластин, лиофилизат для приготовления раствора, раствор для инъекций
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Третиноин*, капсула
L01XX14
Интерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB05
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Талидомид, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Клодроновая кислота, таблетка
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
16
D50
Железодефицитная анемия
Женщины фертильного возраста, состоящие на динамическом наблюдении
Верифицированный диагноз железодефицитной анемии II, III степени
Железа сульфат, однокомпонентный/комбинированный с аскорбиновой кислотой, таблетка, капсула
B03AA07/ B03AЕ10
17
D55-64.9, D69 (искл D69.3)
Гематологические заболевания, включая апластическую анемию
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
18
E10-Е11
Диабет сахарный
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени сахарного диабета 2 типа. Без осложнений, выбор терапии обосновывается врачом ВОП и/или эндокринологом, достижение целевого уровня гликированного гемоглобина, в комплексе с диабетическим образованием и изменением образа жизни.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
Все стадии и степени сахарного диабета 2 типа. При наличии ожирения и факторов риска сердечно-сосудистых осложнений (дополнительная терапия) по назначению эндокринолога.
Лираглутид, раствор для подкожного введения
A10BJ02
Дулаглутид, раствор для подкожного введения
A10BJ05
Ликсисенатид, раствор для инъекций

B02BX05
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L01BC01
Винбластин, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Третиноин*, капсула
L01XX14
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L03AB05
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
Талидомид, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Клодрон қышқылы, таблетка
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
16
D50
Темір тапшылығы анемиясы
Динамикалық бақылауда тұрған фертильді кезеңдегі әйелдер
ІІ, ІІІ дәрежелі темір тапшылығы анемиясының анықталған диагнозы
Темір сульфаты, аскорбин қышқылы бар бір компонентті/біріктірілген, таблетка, капсула
B03AA07/ B03AЕ10
17
D55-64.9, D69 (D69.3 қоспағанда)
Апластикалық анемияны қоса алғанда, гематологиялық аурулар
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Анықталған диагноз кезіндегі барлық ауырлық дәрежесі мен кезеңдері
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
18
E10-Е11
Қант диабеті
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
2 типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі. Асқынуларсыз, терапияны таңдау ЖПД және/немесе эндокринологтың таңдауына негізделеді, диабеттің қалыптасуымен және өмір салтын өзгертумен кешенде жүргізілетін глюкозаланған гемоглобиннің нысаналы деңгейіне қол жеткізу.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
2 типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі. Семіздік және жүрек-тамыр ауруларының қауіп факторлары болған жағдайда (қосымша ем) эндокринологтың тағайындауымен.
Лираглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BJ02
Дулаглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BJ05
Ликсисенатид, инъекцияға арналған ерітінді

A10BJ03
Дапаглифлозин, таблетка
A10BK01
Канаглифлозин, таблетка
A10BK02
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
Все стадии и степени сахарного диабета I и II типа
Инсулин лизпро, раствор для инъекций
A10AB04
Инсулин аспарт, раствор для инъекций
A10AB05
Инсулин глулизин, раствор для инъекций
A10AB06
Инсулин растворимый человеческий, генно-инженерный, раствор для инъекций
A10AB01
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия
A10AC01
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия
A10AD01
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD04
Инсулин аспарт двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD05
Инсулин гларгин, раствор для инъекций
A10AE04
Инсулин детемир, раствор для инъекций
A10AE05
19
E23.2
Несахарный диабет
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Десмопрессин, лиофилизат оральный; таблетка
H01BA02
20
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Верифицированный диагноз. Гипотиреоз Верифицированный диагноз Гипертиреоз Верифицированный диагноз Гипопаратиреоз
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
21
E22 (исключая Е22.8), D35.2
Гормонально активные опухоли гипофиза. Акромегалия
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Верифицированный диагноз данными обследования
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, микросферы для приготовления суспензии для иньекций, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
H01CB02
Ланреотид, раствор для подкожных инъекций, лиофилизат для приготовления суспензии
H01CB03
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
22
M05-М06
Ревматоидный артрит
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
H02AB04
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий

A10BJ03
Дапаглифлозин, таблетка
A10BK01
Канаглифлозин, таблетка
A10BK02
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
І және ІІ типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі
Инсулин лизпро, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB04
Инсулин аспарт, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB05
Инсулин глулизин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB06
Адамнан алынған еритін гендік-инженерлік инсулин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB01
Адамнан алынған, тәулік бойы әсер ететін (орташа) гендік-инженерлік инсулин изофан, суспензия
A10AC01
Адамнан алынған екі фазалы гендік-инженерлік инсулин, суспензия
A10AD01
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин лизпро (қысқа және ұзақ әсер ететін инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD04
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин аспарт (әсері қысқа және орташа инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD05
Инсулин гларгин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE04
Инсулин детемир, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE05
19
E23.2
Қанттық емес диабет
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Десмопрессин, ішуге арналған лиофилизат, таблетка
H01BA02
20
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Гипотиреоз верификацияланған диагноз. Гипертиреоз верификацияланған диагноз. Гипопаратиреоз верификацияланған диагноз.
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
21
E22 (қоспағанда Е22.8), D35.2
Гипофиздің гормональді белсенді ісіктері. Акромегалия
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Тексеру деректерімен верификацияланған диагноз
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB02
Ланреотид, теріастылық инъекцияға арналған ерітінді, суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB03
Сүйек-бұлшықет жүйесінің және дәнекер тіндердің аурулары
22
M05-М06
Ревматоидтық артрит
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
H02AB04
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапияның тиімсіз болуы кезінде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB06
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат

L01XC02
При средней или высокой степени активности у взрослых пациентов в случаях неэффективности и непереносимости предыдущей терапии болезнь-модифицирующими антиревматическими препаратами и антагонистами фактора некроза опухолей, непереносимой токсичности по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Тоцилизумаб, раствор для подкожных инъекций
L04AС07
23
М45
Анкилозирующий спондилит
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Индометацин, таблетка
М01АВ01
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Пациентам, ранее получавшим препарат
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
24
M02
Реактивный артрит
Взрослые
Все стадии и степени тяжести
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Доксициклин, капсула
J01AA02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка
J01FA10
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Диклофенак, таблетка
M01AB05
25
М15-М19
Артрозы
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Диклофенак,таблетка
M01AB05
Мелоксикам, таблетка
M01AC06
Парацетамол, таблетка
N02BE01
26
М30, М31
Узелковый полиартериит и родственные состояния; Другие некротизирующие васкулопатии
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Фолиевая кислота, таблетка
B03BB01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Болезни нервной системы
27
G80
Церебральный паралич
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
При наличии эпилептиформных припадков
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
28
G40
Эпилепсия
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, таблетка жевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, раствор для перорального применения

L01XC02
Алдынғы терапияның тиімсіз және төзбеушілігі жағдайында ересек пациенттерде белсенділіктің орташа немесе жоғары дәрежесі ревматизмге қарсы препараттармен және ісік некрозы факторының антагонистерімен емдеу тиімсіз немесе төзбеушілік жағдайында, ауыр төзбейтін уыттылық жағдайындағы ауру, бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Тоцилизумаб, тері астына инъекцияға арналған ерітінді
L04AС07
23
М45
Анкилоздаушы спондилит
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Индометацин, таблетка
М01АВ01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапия тиімсіз болған кезде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB06
Бұрын препаратты қабылдаған пациенттерге
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB04
24
M02
Реактивті артрит
Ересек
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Доксициклин, капсула
J01AA02
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка
J01FA10
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Диклофенак, таблетка
M01AB05
25
М15-М19
Артроздар
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық санаттар
Диклофенак,таблетка
M01AB05
Мелоксикам, таблетка
M01AC06
Парацетамол, таблетка
N02BE01
26
М30, М31
Түйінді полиартерит пен сол тектес жағдайлар; Басқа өлі еттендіруші васкулопатиялар
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Фолий қышқылы, таблетка
B03BB01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Нерв жүйесінің аурулары
27
G80
Церебральді салдану
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Эпилепсия тәрізді ұстамалар болған жағдайда
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
28
G40
Эпилепсия
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, шайнайтын таблетка
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, ішу арқылы қолдануға арналған ерітінді

N03AX14
29
G30
Болезнь Альцгеймера
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Донепезил, таблетка
N06DA02
Мемантин, таблетка
N06DX01
30
G20
Болезнь Паркинсона
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Леводопа и Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
Разагилин, таблетка
N04BD02
31
G50, G51, G52, G54
Поражение черепных нервов
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Психические расстройства и расстройства поведения
32
F00-F99
Психические заболевания
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, масляный раствор для инъекций
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, порошок для приготовления суспензий для внутримышечного введения пролонгированного действия, раствор для приема внутрь
N05AX08
Палиперидон, таблетка, суспензия для инъекций внутримышечного введения пролонгированного действия
N05AX13
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Новообразования
33
С00-С97, D00- D48 (за искл D35.2)
Онкологические заболевания
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Злокачественные новообразования независимо от стадии, чувствительные к таргетной терапии
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Ципротерон, таблетка, раствор для инъекций
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Трастузумаб, раствор для инъекций; раствор для инфузий
L01XC03
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Лейпрорелин, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения, порошок лиофилизированный для приготовления суспензии для инъекций
L02AE02
Гозерелин, имплантат пролонгированного действия для подкожного введения
L02AE03
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, раствор для внутримышечного введения
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Энзалутамид, капсулы
L02BB04
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, раствор для инъекций
L03AA02
Интерферон альфа 2а, раствор для инъекций

N03AX14
29
G30
Альцгеймер ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық санаттар
Донепезил, таблетка
N06DA02
Мемантин, таблетка
N06DX01
30
G20
Паркинсон ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Леводопа және Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
Разагилин, таблетка
N04BD02
31
G50, G51, G52, G54
Бассүйек нервілерінің зақымданулары
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлықтың бұзылуы
32
F00-F99
Психикалық аурулар
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, инъекцияға арналған майлы ерітінді
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, ұзақ әсер ететін, бұлшықет ішіне енгізуге үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған ерітінді
N05AX08
Палиперидон, таблетка, бұлшықет ішіне енгізу үшін инъекцияға арналған әсері ұзақ суспензия
N05AX13
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Жаңа өспелер
33
С00-С97, D00- D48 (D35.2 қоспағанда)
Онкологиялық аурулар
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Таргеттік терапияның сезімтал сатысына қарамастан қатерлі жаңа өспелер
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Ципротерон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Трастузумаб, инъекцияға арналған ерітінді; инфузияға арналған ерітінді
L01XC03
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Лейпрорелин, тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
L02AE02
Гозерелин, тері астына енгізуге арналған, ұзақ әсер ететін имплантат
L02AE03
Трипторелин, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Энзалутамид, капсулалар
L02BB04
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, инъекцияға арналған ерітінді
L03AA02
Интерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді

L03AB04
Интерферон альфа 2b, раствор для инъекций
L03AB05
БЦЖ вакцина, порошок для приготовления суспензии для интравизикального введения в комплекте с растворителем
L03AX03
Клодроновая кислота, таблетка
M05BA02
Золедроновая кислота, концентрат/порошок лиофилизированный/лиофилизат для приготовления раствора инфузий, раствор для инфузий
M05BA08
Паллиативная помощь
34
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Взрослые получатели пенсионных выплат
Все стадии при наличии симптоматики
Омепразол, капсула
A02BC01
Метоклопрамид, таблетка, раствор для инъекций
A03FA01
Бисакодил, таблетка, суппозитория ректальная
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
Фуросемид, таблетка
C03CA01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Пропранолол, таблетка
C07AA05
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Кетопрофен, раствор для инъекций, таблетка, капсула, суппозитория
M01AE03
Морфин, раствор для инъекций; таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальная терапевтическая система
N02AB03
Трамадол, таблетка, раствор для инъекций, капсула, суппозитория
N02AX02
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Диазепам, таблетка, раствор для инъекций
N05BA01
Амитриптилин, таблетка, драже, раствор для инъекций
N06AA09
Состояние после пересадки органов и тканей
35
Z94
Состояние после пересадки органов и тканей
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол и Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Болезни органов зрения и слуха
36
J01, J32
Острый/хронический синусит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и клавулановая кислота, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка
J01FA10
37
J30.1-J30.4
Аллергический ринит
Взрослые
Все категории
Лоратадин, таблетка

L03AB04
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB05
БЦЖ вакцинасы, интравизикальді енгізу үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ еріткішпен жиынтықта
L03AX03
Клодрон қышқылы, таблетка
M05BA02
Золедрон қышқылы, концентрат/ лиофилизацияланған ұнтақ, инфузия ерітіндісін дайындауға арналған лиофилизат, инфузияға арналған ерітінді
M05BA08
Паллиативтік көмек
34
Қатерлі жаңа өспелердің, туберкулездің және АИТВ инфекциясының кең таралған түрлері, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулар, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функцияларының жеткіліксіздігі, бауыр циррозының асқынулары бар пациенттерге
Зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатысы
Омепразол, капсула
A02BC01
Метоклопрамид, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
A03FA01
Бисакодил, таблетка, ректальді суппозиторийлер
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
Фуросемид, таблетка
C03CA01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Пропранолол, таблетка
C07AA05
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Кетопрофен, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка, капсула, суппозиторий
M01AE03
Морфин, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальді емдік жүйе
N02AB03
Трамадол, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді, капсула, суппозиторий
N02AX02
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Диазепам, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
N05BA01
Амитриптилин, таблетка, драже, инъекцияға арналған ерітінді
N06AA09
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
35
Z94
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сульфаметоксазол және Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Флуконазол, капсула
J02AC01
Итраконазол*, капсула
J02AC02
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Транспланталған ағзалар мен тіндердің қабылдамау қаупінің алдын алу үшін, науқастар бір өндірушінің дәрілік препараттарын бүкіл өмірі бойына қабылдайды
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Көз және есту мүшесі аурулары
36
J01, J32
Жіті/созылмалы синусит
Ересек
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және клавулан қышқылы, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка
J01FA10
37
J30.1-J30.4
Аллергиялық ринит
Ересек
Барлық санаттар
Лоратадин, таблетка

R06AX13
Беклометазон, спрей назальный
R01AD01
38
Н66, Н67
Острый/хронический гнойный средний отит
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и клавулановая кислота, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
39
H16
Острый/ хронический кератит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Офлоксацин, капли глазные
S01AE01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
Ацикловир, мазь глазная
S01AD03
40
H01, H10, H11, Н20
Острый/хронический блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Хлорамфеникол, капли глазные
S01AA01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
41
H40-Н42
Глаукома
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Тимолол, капли глазные
S01ED01
Латанопрост, капли глазные
S01EE01
Болезни кожи и подкожной клетчатки
42
L51
Эритема многоформная
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все категории
Гидрокортизон, мазь
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
43
L40
Псориаз
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Устекинумаб раствор для инъекций
L04AC05
44
M07.3
Псориатические артропатии
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Диклофенак, таблетка
M01AB05
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AВ06
Устекинумаб, раствор для инъекций
L04AC05
Болезни мочеполовой системы
45
N40
Гиперплазия предстательной железы
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все степени и стадии
Доксазозин, таблетка
C02CA04
Дутастерид, капсула
G04CB02
46
N60
Доброкачественная дисплазия молочной железы
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все степени и стадии
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
47
N80
Эндометриоз
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении
Все степени и стадии
Диеногест, таблетка

R06AX13
Беклометазон, мұрынға арналған спрей
R01AD01
38
Н66, Н67
Жіті/созылмалы іріңді ортаңғы отит
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және клавулан қышқылы, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
39
H16
Жіті/созылмалы кератит
Ересек
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Офлоксацин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AE01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
Ацикловир, көзге арналған жақпа май
S01AD03
40
H01, H10, H11, Н20
Жіті/созылмалы блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Ересек
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Хлорамфеникол, көз тамшылары
S01AA01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
41
H40-Н42
Глаукома
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық санаттар
Тимолол, көз тамшылары
S01ED01
Латанопрост, көзге арналған тамшыдәрі
S01EE01
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
42
L51
Көп пішінді қызару
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық санаттар
Гидрокортизон, жақпамай
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
43
L40
Псориаз
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Базистік иммуносупрессивтік ем тиісіз болған жағдайда, медициналық ұйымның дәрігерлік- консультациялық комиссиясының шешімімен бейінді мамандардың қатысуымен
Устекинумаб инъекцияға арналған ерітінді
L04AC05
44
M07.3
Псориаздық артропатиялар
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Диклофенак, таблетка
M01AB05
Базистік иммуносупрессивтік ем тиісіз болған кезде бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік- консультациялық комиссиясының шешімімен
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AВ06
Устекинумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AC05
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
45
N40
Қуықасты безінің гиперплазиясы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Доксазозин, таблетка
C02CA04
Дутастерид, капсула
G04CB02
46
N60
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
47
N80
Эндометриоз
Динамикалық бақылауда тұрған ересек адамдар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Диеногест, таблетка

G03DB08
Левоноргестрел, таблетка
G03AC03
48
N11, N30, N34, N41.0, N41.1
Хронические инфекции мочеполовой системы
Взрослые
При легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, капсула, таблетка
J01CA04
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка
J01CR02
Цефуроксим, таблетка
J01DC02
Цефиксим, суспензия для приема внутрь, капсулы
J01DD08
Сульфаметоксазол и Триметоприм, таблетка
J01EE01
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Нитрофурантоин, таблетка
J01XE01
49
N00-N08
Прогрессирующие гломерулярные заболевания
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
При морфологически верифицированном и клинически проявляющимся нефротическим и нефритическим синдромами, быстропрогрессирующим течением (в т.ч при аутоиммунных заболеваниях)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
50
N18
Хроническая болезнь почек с ренальной анемией
Взрослые получатели пенсионных выплат, состоящие на динамическом наблюдении
III-IV-V стадии, за исключением пациентов, получающих программный диализ
Железа сульфат, капсула, таблетка
B03AA07
Метокси полиэтиленгликоль-эпоэтина бета, раствор для внутривенных и подкожных инъекций
B03XA
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Севеламер, порошок для приготовления оральной суспензии, таблетка
V03AE02
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният

G03DB08
Левоноргестрел, таблетка
G03AC03
48
N11, N30, N34, N41.0, N41.1
Несеп-жыныс жүйесінің созылмалы инфекциялары
Ересек
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, таблетка
J01CA04
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка
J01CR02
Цефуроксим, таблетка
J01DC02
Цефиксим, ішке қабылдауға арналған суспензия, капсулалар
J01DD08
Сульфаметоксазол және Триметоприм, таблетка
J01EE01
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
Нитрофурантоин, таблетка
J01XE01
49
N00-N08
Үдемелі гломерулярлық аурулар
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Морфологиялық верификацияланған және клиникалық тұрғыдан көрініс беретін нефроздық және ағымы жылдам үдейтін нефриттік синдромдарымен, (соның ішінде аутоиммундық аурулар кезінде)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, венаға және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішке қабылдауға арналған ерітінді
L04AD01
50
N18
Бүйректің реналді анемиямен созылмалы ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған зейнетақы төлемдерін алушы ересек адамдар
Жоспарлы диализ алатын пациенттерді қоспағанда, ІІІ-ІV-V сатылары
Темір сульфаты, капсула, таблетка
B03AA07
Метокси полиэтиленгликоль-эпоэтина бета, венаішілік және теріастылық инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Севеламер, ауыз арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
V03AE02
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният