Об утверждении формы сведений о плательщиках платы за цифровой майнинг, объектах обложения, их месте нахождения и об объемах электроэнергии
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 402. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2022 года № 27557. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2024 года № 174.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.04.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 606-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сведений о плательщиках платы за цифровой майнинг, об объектах обложения, их месте нахождения и об объемах электроэнергии.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инновации
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 апреля 2022 года № 402
форма
Сведения о плательщиках платы за цифровой майнинг, объектах обложения, их месте нахождения и об объемах электроэнергии за отчетный период ____ квартал 20 ____ года
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщиков платы за цифровой майнинг
БИН / ИИН плательщиков платы за цифровой майнинг
Юридический адрес (место нахождения) плательщиков платы за цифровой майнинг
Объект обложения платой за цифровой майнинг (объем электроэнергии, потребленной при цифровом майнинге (кВт/ч))
1
2
3
4
5
ИТОГО:
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) руководителя уполномоченного
государственного органа в области связи либо лица его замещающего)
__________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) работника, ответственного за составление сведений)
Дата составления "____" ____________ 20 ___ года
Примечание: расшифровка аббревиатур: БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение
к форме "Сведения
о плательщиках платы
за цифровой майнинг,
об объектах обложения,
их месте нахождения
и об объемах электроэнергии"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о плательщиках платы за цифровой майнинг, объектах обложения, их месте нахождения и об объемах электроэнергии"

Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың тұрған жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 402 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 сәуірде № 27557 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 174 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 02.04.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 606-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың тұрған жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер ұсынылған нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 13 сәуірдегі
№ 402 бұйрығымен
бекітілген
нысан
н
Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың тұрған жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер есепті кезең үшін 20 ____ жылғы ______ тоқсан
Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушінің БСН/ЖСН
Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілердің заңды мекенжайы (тұрған жері)
Цифрлық майнинг үшін төлемакы салынатын объектісі (цифрлық майнинг кезінде тұтынылған электр энергиясының көлемдері (кВт/сағ))
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Байланыс саласындағы уәкілетті мемлекет орган басшысының немесе оны алмастыратын
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Мәліметті жасауға жауапты қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жасалған күні 20___ жылғы "____" ____________
Ескертпе: аббревиатуралардың ашып жазылуы:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
"Цифрлық майнинг үшін
төлемақы төлеушілер, салық
салу объектілері, олардың
тұрған жері және электр
энергиясының көлемдері туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың тұрған жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 606-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс).
2. Форма заполняется должностным лицом, ответственным за составление информации и представляется в территориальные органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков, в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Форма подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, должностным лицом, ответственным за составление информации, и представляется в электронном виде посредством государственной информационной системы "Единая система электронного документооборота государственных органов с web-интерфейсом".
4. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
5. В графе 2 "Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщиков платы за цифровой майнинг" указывается полное наименование юридических лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщика платы за цифровой майнинг.
6. В графе 3 "БИН/ИИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2, или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
7. В графе 4 "Юридический адрес (место нахождения) плательщиков платы за цифровой майнинг" указывается юридический адрес юридического либо физического лица.
8. В графе 5 "Объект обложения платой за цифровой майнинг (объем электроэнергии, потребленной при цифровом майнинге (кВт/ч))" указывается объем электроэнергии, потребленной при цифровом майнинге в киловатт-час (кВт/ч), полученной в порядке, предусмотренном Правилами информирования о деятельности по осуществлению цифрового майнинга, утвержденными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 384/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21445).

1. Нысан "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 606-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Нысанды ақпаратты жасауға жауапты лауазымды адам толтырады және төлеушілердің тұрған жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оны алмастыратын адам, ақпаратты жасауға жауапты лауазымды адам қол қояды және мемлекеттік органдардың "web-интерфейсі бар электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі" мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде ұсынылады.
4. "№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуде үзілмеуі тиіс.
5. "Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)" деген 2-бағанда заңды тұлғалардың толық атауы немесе цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
6. "БСН/ЖСН" деген 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. "Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілердің заңды мекенжайы (тұрған жері)" деген 4-бағанда заңды немесе жеке тұлғаның заңды мекенжайы көрсетіледі.
8. "Цифрлық майнинг үшін төлемақы салынатын объектісі (цифрлық майнинг кезінде тұтынылған электр энергиясының көлемдері (кВт/сағ))" деген 5-бағанда цифрлық майнинг кезінде тұтынылған электр энергиясының көлемдері киловатт-сағатта (кВт/сағ), Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 384/НҚ бұйрығымен бекітілген Цифрлық майнингті жүзеге асыру жөніндегі қызмет туралы ақпарат беру қағидаларына сәйкес алынған ақпарат бойынша көрсетіледі.