Об утверждении перечней объектов транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр, лиц, в отношении которых не производится досмотр, веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 18 апреля 2022 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2022 года № 27649
В соответствии с пунктом 10 статьи 24-1 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень объектов транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лиц, в отношении которых не производится досмотр согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 апреля 2022 года № 213
Перечень объектов транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр
1. Железнодорожные вокзалы:
1) "Нур-Султан-1";
2) "Вокзальный комплекс Нурлы-Жол";
3) "Алматы-1";
4) "Алматы-2";
5) "Караганда";
6) "Актобе";
7) "Уральск";
8) "Кызылорда";
9) "Атырау";
10) "Мангистау";
11) "Бейнеу";
12) "Кокшетау";
13) "Костанай";
14) "Павлодар";
15) "Шымкент";
16) "Тараз";
17) "Шу";
18) "Семипалатинск";
19) "Петропавловск";
20) "Туркестан".
2. Автовокзалы:
1) "Сапаржай - Астана";
2) "Сайран";
3) "Саяхат";
4) "Кокшетауский";
5) "Талдықорған автобекеті";
6) "Актобе Сапар";
7) "Усть-Каменогорский";
8) "Облтранском";
9) "Автобекет Тараз";
10) "Орал қаласының автобекеті;
11) "Костанай";
12) "Салтанат";
13) "Караганда Сапар";
14) "Автовокзалсервис";

Жете тексеру жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің, өздеріне қатысты жете тексеру жүргізілмейтін адамдардың, сондай-ақ көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен нәрселердің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 18 сәуірдегі № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 сәуірде № 27649 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 24-1-бабының 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жете тексеру жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өздеріне қатысты жете тексеру жүргізілмейтін адамдардың тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен нәрселердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 18 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына
1-қосымша
Жете тексеру жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі
1. Теміржол вокзалдары:
1) "Нұр-Сұлтан-1";
2) "Нұрлы-жол вокзал кешені";
3) "Алматы-1";
4) "Алматы-2";
5) "Қарағанды";
6) "Ақтөбе";
7) "Орал";
8) "Қызылорда";
9) "Атырау";
10) "Маңғыстау";
11) "Бейнеу";
12) "Көкшетау";
13) "Қостанай";
14) "Павлодар";
15) "Шымкент";
16) "Тараз";
17) "Шу";
18) "Семей";
19) "Петропавл";
20) "Түркістан".
2. Автовокзалдар:
1) "Сапаржай - Астана";
2) "Сайран";
3) "Саяхат";
4) "Көкшетау";
5) "Талдықорған автобекеті";
6) "Ақтөбе Сапар";
7) "Өскемен";
8) "Облтранском";
9) "Тараз автобекеті";
10) "Орал қаласының автобекеті";
11) "Қостанай";
12) "Салтанат";
13) "Қарағанды Сапар";
14) "Автовокзалсервис";

15) "Сапаржай Павлодар";
16) "Петропавловский";
17) "Самал";
18) "Алаш";
19) "Шымкентский междугородный автовокзал";
20) "Бекжан";
21) "Атырау".
3. Акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт.
4. Линии метрополитена города Алматы.
5. Аэропорты:
1) "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
2) "Международный аэропорт Алматы";
3) "Международный аэропорт Петропавловск";
4) "Международный аэропорт "ОРАЛ";
5) "Международный аэропорт "Актобе";
6) "Международный аэропорт Атырау";
7) "Международный аэропорт Семей";
8) "Международный аэропорт Аулие-Ата";
9) "Международный аэропорт Актау";
10) "Международный аэропорт Костанай";
11) "Аэропорт Шымкент";
12) "Аэропорт Павлодар";
13) "Аэропорт "Сары-Арка";
14) "Аэропорт Усть-Каменогорск";
15) "Аэропорт Коркыт Ата";
16) "Международный аэропорт Туркестан";
17) "Филиал акционерного общества "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев" - "Аэропорт Кокшетау";
18) Аэропорт авиакомпании "Жетысу";
19) "Аэропорт Боралдай";
20) "Аэропорт Балхаш".
6. Аэродромы:
1) Аэродром авиакомпании "Жезказган Эйр";
2) "Аэродром Тенгиз";
3) "Аэродром Урджар";
4) "Аэродром Ушарал";
5) "Аэродром Зайсан".
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 апреля 2022 года № 213
Перечень лиц, в отношении которых не производится досмотр
1. Президент Республики Казахстан.
2. Премьер-Министр Республики Казахстан.
3. Председатель Сената Парламента Республики Казахстан.
4. Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
5. Государственный секретарь Республики Казахстан.
6. Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан.
7. Председатель Конституционного Совета Республики Казахстан.
8. Председатель Верховного Суда Республики Казахстан.
9. Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
10. Председатель Национального Банка Республики Казахстан.
11. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
12. Помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан.
13. Генеральный прокурор Республики Казахстан.
14. Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
15. Управляющий делами Президента Республики Казахстан.
16. Начальник Службы государственной охраны.
17. Министры Республики Казахстан.
18. Главы и члены дипломатического персонала дипломатических представительств иностранных государств, аккредитованные в Республике Казахстан, а также члены их семей, проживающие вместе с ними.
19. Консульские должностные лица консульских учреждений иностранных государств, аккредитованные в Республике Казахстан, а также члены их семей, проживающие вместе с ними.
Приложение 3 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 апреля 2022 года № 213
Перечень веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры
Запрещается внос на объекты транспортной инфраструктуры следующих веществ и предметов:

15) "Сапаржай Павлодар";
16) "Петропавл";
17) "Самал";
18) "Алаш";
19) "Шымкент қалааралық автовокзалы";
20) "Бекжан";
21) "Атырау".
3. "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
4. Алматы қаласының метрополитен желілері.
5. Әуежайлар:
1) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы";
2) "Алматы халықаралық әуежайы";
3) "Петропавл халықаралық әуежайы";
4) "ОРАЛ" халықаралық әуежайы";
5) "Ақтөбе" халықаралық әуежайы";
6) "Атырау халықаралық әуежайы";
7) "Семей халықаралық әуежайы";
8) "Әулие-Ата халықаралық әуежайы";
9) "Ақтау халықаралық әуежайы";
10) "Қостанай халықаралық әуежайы";
11) "Шымкент әуежайы";
12) "Павлодар әуежайы";
13) "Сары-Арқа" әуежайы";
14) "Өскемен әуежайы";
15) "Қорқыт Ата әуежайы";
16) "Түркістан халықаралық әуежайы";
17) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының филиалы – "Көкшетау әуежайы";
18) "Жетісу" әуе компаниясының әуежайы;
19) "Боралдай әуежайы";
20) "Балқаш әуежайы".
6. Әуеайлақтар:
1) "Жезқазған Эйр" әуе компаниясының әуеайлағы;
2) "Теңіз әуеайлағы";
3) "Үржар әуеайлағы";
4) "Үшарал әуеайлағы";
5) "Зайсан әуеайлағы".
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 18 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына
2-қосымша
Өздеріне қатысты жете тексеру жүргізілмейтін адамдардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Президенті.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі.
3. Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының төрағасы.
4. Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің төрағасы.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы.
6. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы.
7. Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің төрағасы.
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының төрағасы.
9. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы
10. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төрағасы.
11. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары.
12. Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы.
13. Қазақстан Республикасының Бас прокуроры.
14. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы.
15. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқарушысы.
16. Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы.
17. Қазақстан Республикасының министрлері.
18. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің басшылары мен дипломатиялық персонал мүшелері, сондай-ақ олармен бірге тұратын отбасы мүшелері.
19. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекеттерінің консулдық мекемелерінің консулдық лауазымды адамдары, сондай-ақ олармен бірге тұратын отбасы мүшелері.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 18 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына
3-қосымша
Көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынатын заттар мен нәрселердің тізбесі
Көлік инфрақұрылымы объектілеріне мынадай заттар мен нәрселерді әкелуге тыйым салынады:

1. Взрывные и иные смертоносные устройства, взрывчатые вещества и предметы, их содержащие, в том числе:
1) все виды порохов, независимо от количества и упаковки;
2) гранаты, мины и снаряды всех типов;
3) капсюли (пистоны) охотничьи и капсюли-детонаторы;
4) динамит, тол, аммонал, тротил и другие взрывчатые вещества;
5) капсюли, детонаторы, электродетонаторы, электровоспламенители, детонирующие и огнепроводные шнуры.
2. Радиоактивные вещества.
3. Наркотические вещества.
4. Легковоспламеняющиеся жидкости и вещества:
1) бензин;
2) пробы нефтепродуктов;
3) метанол;
4) метиловый эфир;
5) сероуглерод;
6) эфиры и иные легковоспламеняющиеся жидкости.
5. Воспламеняющиеся твердые вещества, которые от действия на них воды, выделяют тепло и горючие газы, что может вызвать самовоспламенение и пожар:
1) калий, натрий, кальций металлический и их сплавы;
2) фосфор белый, желтый, красный, иные вещества, относящиеся к категории воспламеняющихся твердых веществ;
3) перекиси органические;
4) нитроцеллюлоза коллоидная;
6. Ядовитые, сильнодействующие и отравляющие вещества в жидком или твердом состоянии, упакованные в тару:
1) бруцин;
2) стрихнин;
3) тетрагидрофурфуриловый спирт;
4) этиленгликоль;
5) ртуть;
6) все соли синильной кислоты;
7) цианистые препараты;
8) циклон;
9) цианплав;
10) мышьяковистый ангидрид и иные сильнодействующие ядовитые и отравляющие вещества.
7. Инфекционно или биологически опасные материалы, вещества и предметы содержащие их.
8. Едкие и коррозирующие вещества:
1) неорганические кислоты, в том числе соляная, серная, азотная и иные кислоты;
2) фтористо-водородная (плавиковая) кислота и иные сильные кислоты и коррозирующие вещества.
9. Все виды огнестрельного оружия (боевого ручного стрелкового, гражданского и служебного), оружие, действие которого основано на использовании электрической энергии, радиоактивных излучений и биологических факторов; метательное, электрическое, механическое оружие, в том числе огнестрельное оружие с нарезным стволом, гладкоствольное, комбинированное, бесствольное травматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы травматическими патронами, пневматическое сигнальное и учебное оружие, детали огнестрельного оружия (за исключением телескопических прицельных устройств и прицелов).
10. Колющее и режущее оружие, предметы ударно-дробящего действия, шашки, сабли, тесаки, ятаганы, палаши, мечи, шпаги, штыки, кинжалы, кортики, стилеты, кастеты, кистени, иное клинковое оружие, стрелы и стреловидные поражающие элементы, в том числе звездочки для метания, кошки, гарпуны, ледорубы, в том числе предметы, изготовленные из любого материала, достаточно прочного для использования в качестве потенциального оружия.

1. Жарғыш және өлімге әкеп соқтыратын өзге де құрылғылар, жарылғыш заттар және құрамында жарылғыш заттар бар нәрселер, оның ішінде:
1) саны мен орамасына қарамастан, оқ-дәрілердің барлық түрлері;
2) гранаттар, миналар және снарядтардың барлық түрлері;
3) аңшы капсюльдері (пистондары) және тұтандырғыш капсюльдер;
4) динамит, тол, аммонал, тротил және басқа да жарылғыш заттар;
5) капсюльдер, тұтандырғыштар, электр тұтандырғыштар, тұтандыратын электр тұтандырғыштар және от өткізгіш баулар;
2. Радиоактивті заттар.
3. Есірткі заттары.
4. Тез тұтанғыш сұйықтықтар мен заттар:
1) бензин;
2) мұнай өнімдерінің сынамалары;
3) метанол;
4) метилдік эфир;
5) күкірт көміртек;
6) эфирлер және өзге тез тұтанатын сұйықтықтар.
5. Су тиюі әсерінен өздігінен тұтануы және өртенуі мүмкін жылу және жанғыш газдар шығаратын тұтанғыш қатты заттар:
1) калий, натрий, металл кальций және олардың құймасы;
2) ақ, сары, қызыл фосфор, тұтанатын қатты заттар санатына жататын өзге де заттар;
3) органикалық тотықтар;
4) коллоидті нитроцеллюлоза.
6. Улы, қатты әсер ететін және уландыратын сұйық немесе қатты күйдегі, ыдысқа оралған заттар:
1) бруцин;
2) стрихнин;
3) тетрагидрофурфурилді спирт;
4) этиленгликоль;
5) сынап;
6) синильді қышқылдың барлық тұздары;
7) цианды препараттар;
8) циклон;
9) цианқұймасы;
10) күшәла тәрізді ангидрид және қатты әсер ететін өзге де улы және уландыратын заттар.
7. Жұқпалы немесе биологиялық қауіпті материалдар, құрамында осылар бар заттар мен нәрселер.
8. Күйдіргіш және тотығатын заттар:
1) бейорганикалық қышқылдар, оның ішінде тұз, күкірт, азот және өзге де қышқылдар;
2) фторлы-сутекті (плавикті) қышқыл және өзге де күшті қышқылдар және тоттанатын заттар.
9. Атыс (қол жауынгерлік атыс, азаматтық және қызметтік) қаруының барлық түрлері, әрекеті электр энергиясын, радиоактивті сәулеленуді және биологиялық факторларды пайдалануға негізделген қару; лақтыратын, электрлік, механикалық қару, оның ішінде ойық ұңғылы, тегіс ұңғылы, аралас, ұңғысыз травматикалық, газды, травматикалық оқ-дәрімен атылатын газды, пневматикалық сигнал беру және жаттығу қаруы, атыс қаруының бөлшектері (телескоптық көздеу құрылғылары мен көздеуішті қоспағанда).
10. Түйрегіш және кесетін қару, соғу-бытырату әрекеті бар нәрселер, қылыштар, үлкен пышақтар, наркескендер, палаштар, семсерлер, сапылар, найзалар, қанжарлар, кездіктер, стилеттер, кастеттер, кистендер, өзге де жүзі бар қарулар, жебе және жебе түріндегі зақымдайтын элементтер, оның ішінде лақтыратын жұлдызшалар, темір ілгектер, гарпундар, мұз шапқыштар, оның ішінде кез келген материалдан жасалған, әлеуетті қару ретінде пайдалануға арналған барынша берік нәрселер.

11. Боеприпасы к огнестрельному и газовому оружию, в том числе патроны боевые, светозвуковые, травматического действия, холостые, снаряженные охотничьи патроны.
Внос веществ и предметов, перечисленных в пунктах 9, 10 и 11 допускается при наличии соответствующего разрешения на их хранение и ношение, предусмотренного действующим законодательством Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда және тәртіппен атыс және газ қаруының ок-дәрілері, оның ішінде соғыс, жарық-дыбыс, травматикалық әрекет ететін, бос патрондар, жарақталған аң аулау патрондары.
9, 10 және 11-тармақтарда санамаланған заттар мен нәрселерді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген оларды сақтау мен алып жүруге тиісті рұқсаты болған кезде әкелуге жол беріледі.