О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 9 августа 2022 года № 807. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2022 года № 29082
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007) следующие изменения и дополнение:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 согласно приложениям 2, 3, 3-1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Расчеты расходов на оплату труда административных государственных служащих пилотных органов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме", составляется в произвольной форме.
Форма 01-111 (приложение 2) предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться разделом 2 Реестра должностей политических и административных государственных служащих по категориям, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее – Постановление № 646 дсп).

Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 9 тамыздағы № 807 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 10 тамызда № 29082 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізiлсiн:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну Қағидаларында:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. 111 "Еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстардың есептеулері Қағидаларға 2, 3, 3-1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111 нысандары бойынша жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша есептеулердi жасаған кезде радиациялық зiлзала аумақтарында тұрғаны және экологиялық қасiрет аймақтарында тұрғаны үшiн қосымша ақы есептелген кезде "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 "Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген пилоттық органдар үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге араналған шығыстардың есебі ерікті нысанда жасалады.
01-111-нысан (2-қосымша) прокуратура органдарының, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметтiң, құқық қорғау органдарының, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, iшкi iстер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің, экономикалық тергеу қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесі және кеден қызметi органдарының қызметшiлерiн, әскери қызметшiлердi қоспағанда, мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған, олар бойынша тиiсiнше 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111-нысандар толтырылады. Осы есептеулердi жасаған кезде Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген санаттары бойынша мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміннің 2 бөлімін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысын (бұдан әрi - № 646 қбп Қаулы) басшылыққа алған жөн.

Форма 02-111 (приложение 3) предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов.
Форма 02-111 (приложение 3-1) предназначена для расчета расходов на оплату труда судей, стажеров-кандидатов в судьи.
Постановлением № 646 дсп следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 02-11, 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.
Форма 03-111 (приложение 4) предназначена для расчета расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов, работников загранучреждений.
Форма 04-111 (приложение 5) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее – Постановление № 1193). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 и 11-111.
Приложение 5 применяется также для расчета расходов по специфике 132 "Оплата труда патронатных воспитателей". При этом, расчет социального налога и отчислений составляется в произвольной форме.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Службы государственной охраны Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Приложения 11 и 12 применяются также для расчета расходов по специфике 131 "Оплата труда технического персонала". При составлении данных расчетов следует руководствоваться Постановлением № 1193.

02-111-нысан (3-қосымша) мемлекеттiк саяси қызметшiлердiң, депутаттардың еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
02-111-нысан (3-1-қосымша) судьялардың, судьяларға кандидат тағылымдамадан өтушілердің еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
№ 646 қбп Қаулыны 03-111, 12-111, 13-11114-111 және 15-111-нысандар бойынша есеп жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.
03-111-нысан (4-қосымша) төтенше және өкiлеттi елшiлердiң, шет елдегi мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
04-111-нысан (5-қосымша) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есептеулердi жасаған кезде "Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысын (бұдан әрi - № 1193 қаулы) басшылыққа алған жөн. Осы нормативтiк құқықтық актіні 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 және 11-111-нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.
5-қосымша сондай-ақ 132 "Патронатты тәрбиешілерге еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Бұл ретте әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік салықты есептеу ерікті нысанда жасалады.
06-111-нысан (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111-нысан (8-қосымша) әлеуметтiк қамитамасыз ету мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111-нысан (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111-нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111-нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт мекемелерін, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111-нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11 және 12-қосымшалар сондай-ақ 131 "Техникалық персоналға еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге қолданылады. Осы есептелерді жасаған кезде № 1193 қаулыны басшылыққа алған жөн.

Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).
Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.
В графе 40 приложения 14 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 14 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.
Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих.
В графе 40 приложения 15 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 15 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы государственной охраны Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов – не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111 и 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 дсп "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Постановлением № 646 дсп.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.";
приложения 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3-1 к указанным Правилам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 32 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 54 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.

12-111-нысан (13-қосымша) прокуратура органдары қызметкерлерінің (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111-нысан толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
13-111-нысан (14-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 14-қосымша қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерінің саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмауға тиіс.
14-111-нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлерге еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 15-қосымшада қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердiң саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі үшiн лауазымдық еңбекақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары болмауға, басқа органдар үшiн – 15 пайыздан жоғары болмауға тиіс.
12-111, 13-111, 14-111-нысандары бойынша еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу кезінде "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 қбп Жарлығын және № 646 қбп Қаулыны басшылыққа алған жөн.
15-111-нысаны (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.";
Көрсетілген Қағидаларға 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 3-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 32-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 54-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель
Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра - Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 августа 2022 года № 807
Приложение 2
к Правилам составления
и представления
бюджетной заявки
Форма 01-111
Расчет расходов на оплату труда административных
государственных служащих
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должности
Функциональный блок
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Повышающий коэффициент**

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған кунінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 9 тамыздағы
№ 807 бұйрығына
1 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы |_________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_________________|
Функционалдық топ |_________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_________________|
Мемлекеттiк мекеме |_________________|
Бағдарлама |_________________|
Ерекшелiк |_________________|
Лауазымның деңгейі
Функционалдық блок
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Көтерілетін коэффициент фициент*

Итого основной заработной платы в месяц графа9+графа11+ графа 18+графа23
Итого основной заработной платы в год графа24х 12
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (графа9+ графа31/12) / графа 6 х (графа20 х 1,5+графа21 х 1,3+графа22 х1,2)
общее количество
в том числе по коэффициенту 1,5
в том числе по коэффициенту 1,3
в том числе по коэффициенту 1,2
19
20
21
22
23
24
25
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
продолжение таблицы
Разница в заработной плате лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены ***
Всего заработной платы в месяц (графа25 + графа28)
Увеличение заработной платы
Всего заработной платы в год (графа30х12 + графа31)
Количество штатных единиц
Зафиксированное денежное довольствие и денежное компенсация на содержание жилище и оплату коммунальных услуг в месяц
Разница в заработной плате в месяц (графа27 – (графа26+графа31/ 12)
Разница в заработной плате в год (графа28 х 12)
26
27
28
29
30
31
32
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы;
*** – графы 26, 27, 28, 29 заполняются только по лицам, право которых иметь
специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в
случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по
занимаемой должности административного государственного служащего, оказывается ниже
ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной
компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, и требуется
выплачивать соответствующую разницу в заработной плате в соответствии с
постановлением Правительство Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597
"Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ
при выходе на пенсию лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а
также носить форменную одежду упразднены".
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 августа 2022 года № 807
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

Бiр айдағы жалақының жиыны баған 9 + баған 11 + баған 18 + баған 23
Бiр жылдағы жалпы еңбек ақы сомасы 12х баған 24
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (баған 9+баған 31/12)/6 баған х (баған20 х 1,5+ баған 21 х 1,3+ баған 22 х1,2)
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,3 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,2 коэффициент бойынша
19
20
21
22
23
24
25
бірлік
бірлік.
бірлік
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену құқығы бар тұлғалардың жалақысының айырмашылығы, сондай-ақ нысандық киім киіп жүру жойылған ***
Айлық жалақының барлығы (баған 25 + баған 28)
Жалақының ұлғаюы
Жылдық жалақының барлығы (баған 30х12+ баган баған 31)
Штаттық бірліктің саны
Айлық коммуналдық қызметке төлемді және тұрғын-үйді ұстауға тіркелген ақшалай үлес және ақшалай өтемақы
Айлық жалақының айырмашылығы (баған 27 - (баған 24 + баған31/12)
Жылдық айлық жалақының айырмашылығы (баған 28 х 12)
26
27
28
29
30
31
32
бірлік
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы __________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту:
* Әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады;
*** 26, 27, 28, 29 жолдары тек қана арнаулы атақтар мен сыныптық шендері бар тұлғалар бойынша "Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысына сәйкес толтырылады, егер мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды ескере отырып, есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төлеу талап етілген жағдайда нысандық киімді кию жойлған.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 9 тамыздағы
№ 807 бұйрығына
2 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
3-қосымша

Форма 02-111
Расчет расходов на оплату труда политических
государственных служащих, депутатов
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должности
Категория должностей
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Повышающий коэффициент**
Сумма должностных окладов месяц (графа 5 х графа6 х графа7) /1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
до 2 лет
от 2 до 4 лет
от 4 до 6 лет
от 6 до 9 лет
от 9 до 12 лет
от 12 до 15 лет
от 15 до 18 лет
свыше 18 лет
Продолжение таблицы
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа10х2+графа11х1,75+графа12 х1,5+графа13х1,25+графа14х1))/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту 2
в том числе по коэффициенту 1,75
в том числе по коэффициенту 1,5
в том числе по коэффициенту 1,25
в том числе по коэффициенту 1
9
10
11
12
13
14
15
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
За классный чин
За специальные звания
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (должностной оклад х (графа 17 х1,5+графа18х1,3+графа19х1,2 ))/1000
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
Общее количество

02-111-нысан
Саяси мемлекеттiк қызметшiлердiң, депутаттардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Лауазымдық денгейі
Лауазымның санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Көтерілетін коэффициент **
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (5-баған х 6-баған х 7 баған)/ 1000
Қосымша ақылар
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х10-баған+ 1,75х11-баған+ х1,5 х12-баған+ 1,25х13-баған+ 1х14 баған)) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Өлшем бірлігi
бірлік.
мың теңге
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
2 жылға дейін
2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
18 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Қосымша ақыла
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Сыныптық шенi үшiн
Арнайы атақтар үшiн
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,5х17-баған+1,3х18-баған+1,25х19 баған))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
жалпы саны

Итого основной заработной платы в месяц графа8+графа15+графа20+графа22+графа24+графа27+ графа29
Итого основной заработной платы в год графа30х 12
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (месячный расчетный показатель хграфа25х графа26)/1000
Количество государственных служащих, получающих дополнительный оклад
Сумма
25
26
27
28
29
30
31
единиц
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы.
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 августа 2022 года № 807
Приложение 3-1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 02-111
Расчет расходов на оплату труда судей
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты
Повышающий коэффициент**

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны8-баған+ 15-баған+20-баған+22-баған+24-баған+ 27-баған+ 29-баған
Бір жылдағы негізгі жалақының жиыны 30-баған х 12
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х25-баған+ х26-баған/1000
Қосымша қызметақы алатын мемлекеттік қызметшілер саны
Сумма
25
26
27
28
29
30
31
бірлік
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы
__________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық
бөлімінің бастығы ___________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту: * әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 9 тамыздағы
№ 807 бұйрығына
3 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
3-1-қосымша
02-111-нысан
Судьялардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Көтерілетін коэффициент **

Сумма должностных окладов месяц (графа 3 х базовый должностной оклад х графа4 х графа5) /1000
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа8х2+графа9х1,75+графа10 х1,5+графа11х1,25+графа12х1))/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту
в том числе по коэффициенту 1,75

Бiр айдағы лауазымдық жалақы (3-баған (бұдан әрі – баған) х лауазымдық жалақы х түзету.коэффициентх 4-бағанх баған5)/ 1000
Қосымша ақылар
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х8-баған+ 1,75х9-баған+ х1,5 х9-баған+ 1,5х10-баған+ 1,25 х11-баған+ 1х12 баған)) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша

Форма 04-141
Расчет расходов на питание в учреждениях здравоохранения
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование отделений (отдельных организаций)
Количество койко-дней
Норма расходов на питание на 1 койко-день, в тенге

04-141-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi тамақтануға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Бөлiмшелердiң (жеке ұйымдардың) атауы
Төсек-күндер саны
1 төсек-күнiне арналған тамақтану шығыстарының нормасы, теңгемен

- от 14 до 16 лет
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
________________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 августа 2022 года № 807
Приложение 54
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 02-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, магистрантам,
интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры,
докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения,
культуры и спорта
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовой контингент
Размер государственной стипендии
Расходы на государственные стипендии в месяц (графа2 х графа3)
Повышение государственных стипендий
Студентам, магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии (кроме студентов, получающих государственные именные стипендии и стипендии Президента Республики Казахстан) только оценки "отлично"
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии
Сумма в месяц (графа 5 х графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
Единица измерения
человек
тысяч тенге
тысяч тенге
человек
%
тысяч тенге
1. Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2. Высшее и послевузовское образование, в том числе:
2.1.Подготовительное отделение
2.2. Бакалавриат
2.3. Интернатура
2.4. Магистратура в сфере здравоохранения
2.5. Магистратура в сфере образования, культуры и спорта
2.6. Магистратура в автономной организации образования "Назарбаев Университет"
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Итого
продолжение таблицы
Студентам, магистрантам и интернам из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей и находящихся под опекой (попечительством) граждан
Обучающимся из числа лиц с инвалидностью по зрению и лиц с инвалидностью по слуху
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии

- 14-тен 16 жасқа дейiнгi
Жиыны:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы- экономикалық
бөлімінің бастығы __________________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 9 тамыздағы
№ 807 бұйрығына
5 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
54-қосымша
02-324-нысан
Білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, даярлау бөлімдерінің және резидентураның тыңдаушыларына, докторанттарға, стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Стипендиаттардың тізбесі
Жылдық орташа контингент
Мемлекеттік стипендиялардың көлемі
Айына мемлекеттік стипендияға арналған шығыстар (2-баған* 3-баған)
Мемлекеттік стипендияларды ұлғайту
Емтихан сессиясының нәтижелері бойынша тек "өте жақсы" деген бағаналары бар студенттерге, магистранттарға (мемлекеттік атаулы стипендия мен Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын алатын студенттерден басқа)
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері
Бір айдағы сома (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Өлшем бірлікiгi
адам
мың теңге
мың теңге
адам
%
мың теңге
1. Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру, оның ішінде:
2.1. Даярлау бөлімшесі
2.2. Бакалавриат
2.3. Интернатура
2.4. Денсаулық сақтау саласындағы магистратура
2.5. Білім беру, мәдениет және спорт саласындағы магистратура
2.6. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының магистратурасы
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Жиыны
кестенің жалғасы
Жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және азаматтардың қамқорындағы (қорғаншылығындағы) балалар қатарындағы студенттерге, магистранттарға және интерндерге
Көзі нашар көретін және құлағы кеміс мүгедектігі бар адамдар қатарындағы оқушыларға
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері