О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № ҚР ДСМ-83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2022 года № 29160
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
Министра здравоохранения РК
А. Есмагамбетова
Утвержден приказом
Исполняющая обязанности
Министра здравоохранения РК
от 16 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-83
Перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 47) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Перечне лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
в разделе 1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 16 тамыздағы № ҚР ДСМ-83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 тамызда № 29160 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Денсаулық сақтау
министрінің міндетін атқарушы
А. Есмагамбетова
ҚР Денсаулық сақтау
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-83 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесінде:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар деген 1-бөлімде:

дополнить строкой, порядковый номер 18-1, следующего содержания:
"
18-1
С 91.0,С 92.1
Острый лимфобластный лейкоз, хронический миелоидный лейкоз
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Понатиниб, таблетка
L01XE24
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
D80- D89
Аутоиммунные заболевания и иммунодефицитные состояния
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Иммуноглобулин нормальный человеческий, раствор для инъекций, раствор для инфузий
J06BA01/ J06BA02
";
строку, порядковый номер 30, изложить в следующей редакции:
"
30
Е84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все типы, вне зависимости от степени тяжести, пациенты принимают лекарственные препарат ы одного производителя на протяжении всей жизни
Мультиферменты (липаза, протеаза и т.д.), капсула в кишечнорастворимой оболочке, содержащая минимикросферы
A09AA02
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Тобрамицин, порошок для ингаляций в капсулах, раствор для ингаляций
J01GB01
Колистиметат натрия, порошок для приготовления раствора для инъекций или инфузий, порошок для раствора для ингаляций
J01XB01
Дорназа альфа, раствор для ингаляций
R05CB13
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
A05AA02
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
";
дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
E88.1
Врожденная генерализованная липодистрофия Берардинелли-Сейпа
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Метрелептин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
A16AA07
";
строки, порядковые номера 39 и 40, изложить в следующей редакции:
"
39
G35
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все формы течения
Интерферон бета 1а, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного введения, раствор для инъекций
L03AB07
Интерферон бета 1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
L03AB08
Пэгинтерферон бета-1а, раствор для инъекций для подкожных инъекций
L03АВ13
Глатирамера ацетат, раствор для подкожного введения
L03AX13
Терифлуномид, таблетка
L04AA31
Высокоактивные и быстропрогрессирующие формы
Натализумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
L04AA23
Окрелизумаб, концентрат для приготовления раствора
L04AA36
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все формы течения
Диметилфумарат, таблетка/капсула
L04AX07
40
G40.0-G40.9, Q85.1
Эпилепсия
Взрослые, состоящие на динамическом наблюдении, за исключением получателей пенсионных выплат
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 18-1-жолмен толықтырылсын:
"
18-1
С 91.0
С 92.1
Жедел лимфобластикалық лейкоз, созылмалы миелоидты лейкоз
Динамикалық байқауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Понатиниб, таблетка
L01XE24
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
D80- D89
Аутоиммундық аурулар және иммундық-тапшылықтың жай-күйі
Динамикалық байқауда турған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Иммуноглобулин адами қалыпты, инъекцияға арналған ерітінді, инфузияға арналған ерітінді
J06BA01/ J06BA02
";
реттік нөмірі 30-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
30
Е84
Цистикалық фиброз (Муковисцидоз)
Динамикалық байқауда турған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрлері, пациенттер өмір бойы бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды
Мультиферменттер (липаза, протеаза және т.б.), құрамында кішімикросфералар бар ішекте еритін қабықтағы капсула
A09AA02
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрлері
Тобрамицин, капсуладағы ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған ерітінді
J01GB01
Колистиметат натрийі, инъекцияға немесе инфузияға ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған ерітінді ұнтақ
J01XB01
Дорназа альфа, ингаляцияға арналған ерітінді
R05CB13
Динамикалық байқауда турған ьалалар
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
A05AA02
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
E88.1
Берардинелли-Сейптің туа біткен жалпыланған липодистрофиясы
Динаимкалық байқауда тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Метрелептин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған н ұнтақ
A16AA07
";
реттік нөмірлері 39 және 40-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
39
G35
Жайылмалы беріш
Динамикалық байқауда тұрған барлық санаттар
Ауру ағынының барлық түрлері
Интерферон бета 1а, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB07
Интерферон бета 1 b, инъекцияға ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L03AB08
Пэгинтерферон бета-1а, тері астына инъекцияға арналған ерітінді
L03АВ13
Глатирамера ацетат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
L03AX13
Терифлуномид, таблетка
L04AA31
Жоғары белсенді және жылдам прогрессивті формалар
Натализумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA23
Окрелизумаб, ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA36
Динамикалық байқауда тұрған балалар
Ауру ағынының барлық түрлері
Диметилфумарат, таблетка/капсула
L04AX07
40
G40.0-G40.9, Q85.1
Эпилепсия
Зейнетақы төлемдерін алушыларды қоспағанда, динамикалық байқауда тұрған ересектер
Ауру ауырлығын барлық сатылары мен дәрежелері
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршіктер, шәрбат, ішуге арналған тамшы дәрі
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка

N03AF02
Ламотриджин, таблетка, таблетка жевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, раствор для перорального применения
N03AX14
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Редкие и фармакорезистентные формы
Тетракозактид, суспензия для инъекций
H01AA02
Этосуксимид, капсула
N03AD01
Вигабатрин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
N03AG04
Сультиам, таблетка
N03AX03
Лакосамид, таблетка, раствор для приема внутрь
N03AX18
Перампанел, таблетка
N03AX22
Фенитоин, таблетка/ капсула
N03AB02
Зонисамид, капсула
N03AX15
Стирипентол, капсула, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
N03AX17
Клобазам, таблетка
N05BA09
";
строку, порядковый номер 42, изложить в следующей редакции:
"
42
G71.0
Мышечная дистрофия Дюшенна
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
в возрасте 2-х лет и старше с подтвержденной нонсенс-мутацией в гене DMD
Аталурен, гранулы для пероральной суспензии
M09AX03
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Дефлазакорт, таблетка
H02AB13
";
дополнить строкой, порядковый номер 42-1, следующего содержания:
"
42-1
G12
Спинальная мышечная атрофия
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Нусинерсен, раствор для интратекального введения
M09AX07
";
строку порядковый номер 44 изложить в следующей редакции:
"
44
А15-А19 Z20.1 R76.1 Y58.0
Туберкулез
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
Интенсивная и поддерживающая фазы
Пиридоксин, раствор для инъекций
A11HA02
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, порошок для приготовления раствора для внуримышечного введения
J01GA01
Канамицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB04
Амикацин, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Линезолид, таблетка
J01XX08
Аминосалициловая кислота и ее производные, таблетка, гранулы, порошок дозированный для приготовления раствора для приема внутрь
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, раствор для инъекций
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, раствор для инъекций, таблетка
J04AK02
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
Рифампицин и Изониазид, таблетка

N03AF02
Ламотриджин, таблетка, шайнайтын таблетка
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, ішуге арналған ерітінді
N03AX14
Динамикалық байқауда тұрған балалар
Сирек кездесетін және фармакорезистентті түрлері
Тетракозактид, инъекцияға арналған суспензия
H01AA02
Этосуксимид, капсула
N03AD01
Вигабатрин, таблетка, ішуге арналған суспензия дайындау үшін ұнтақ
N03AG04
Сультиам, таблетка
N03AX03
Лакосамид, таблетка, ішуге арналған ерітінді
N03AX18
Перампанел, таблетка
N03AX22
Фенитоин, таблетка/ капсула
N03AB02
Зонисамид, капсула
N03AX15
Стирипентол, капсула, ішуге арналған суспензия дайындау үшін арналған ұнтақ
N03AX17
Клобазам, таблетка
N05BA09
";
реттік нөмірі 42-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
42
G71.0
Дюшен бұлшықет дистрофиясы
Динамикалық байқауда турған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Преднизолон, таблетка
H02AB06
DMD генінде нонсенс-мутациясы расталған 2 және одан жоғары жастағы
Аталурен, ауыз арқылы қабылдауға арналған суспензия үшін түйіршіктер
M09AX03
Динамикалық байқауда турған балалар
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Дефлазакорт, таблетка
H02AB13
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 42-1 жолмен толықтырылсын:
"
42-1
G12
Жұлын бұлшықет атрофиясы
Динамикалық байқауда тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Нусинерсен, интратекальді енгізуге арналған ерітінді
M09AX07
";
реттік нөмірі 44-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
44
А15-А19 Z20.1 R76.1 Y58.0
Туберкулез
Динамикалық байқауда тұрған барлық санаттар
Қарқынды және қолдау фазалары
Пиридоксин, инъекцияға арналған ерітінді
A11HA02
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GA01
Канамицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB04
Амикацин, инъекцияға арналған ерітінді, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Линезолид, таблетка
J01XX08
Аминосалицил қышқылы және оның туындылары, таблетка, түйіршіктер, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған дозаланған ұнтақ
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J04AB30
Изониазид, таблетка, шәрбат, инъекцияға арналған ерітінді
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка
J04AK02
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
Рифампицин және Изониазид, таблетка

J04AM02
Рифампицин, Пиразинамид, Этамбутол и Изониазид, таблетка
J04AM06
Клофазимин, капсула
J04BA01
";
дополнить строкой, порядковый номер 46-1, следующего содержания:
"
46-1
С47.3 С47.4 С47.5 С47.6 С47.8 С47.9 С48.0 С74.0 С74.1 С74.9 С76.0 С76.1 С76.2 С76.7 С76.8
Нейробластома
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Изотретиноин, капсула
D10BA01
";
в разделе 5. Лекарственные средства, медицинские изделия и специализированные лечебные продукты в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне для детей до 18 лет:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
B18.2, К74
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Дети, состоящие на динамическом наблюдении
Все стадии и степени тяжести
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
Софосбувир и Ледипасвир, таблетка
J05AP51
".
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения и дополнения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 413, изложить в следующей редакции:
"
413.
J01GB01
Тобрамицин
раствор для ингаляций
небула/контейнер
";
дополнить строками, порядковые номера 1056 – 1098 следующего содержания:
"
1056.
A16AA07
Метрелептин
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 3 мг
флакон
1057.
A16AA07
Метрелептин
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 5,8 мг
флакон
1058.
A16AA07
Метрелептин
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 11,3 мг
флакон
1059.
H01AA02
Тетракозактид
суспензия для инъекций 1 мг/мл 1 мл
ампула
1060.
H02AB13
Дефлазакорт
таблетка 6 мг
таблетка
1061.
H02AB13
Дефлазакорт
таблетка 30 мг
таблетка
1062.
J01XB01
Колистин (Колистиметат)
порошок для приготовления раствора для ингаляций 1 000 000 ЕД (80 мг)
флакон
1063.
J04BA01
Клофазимин
капсула 100 мг
капсула
1064.
L01XE24
Понатиниб
таблетка 15 мг
таблетка
1065.
L01XE24
Понатиниб
таблетка 30 мг
таблетка
1066.
L01XE24
Понатиниб
таблетка 45 мг
таблетка
1067.
M09AX07
Нусинерсен
раствор для интратекального введения 2,4 мг/мл 5 мл
флакон
1068.
M09AX08
Голодирсен
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл 2 мл
флакон
1069.
N03AB02
Фенитоин
таблетка/капсула 100 мг
таблетка/ капсула
1070.
N03AD01
Этосуксимид
капсула 250 мг
капсула

J04AM02
Рифампицин, Пиразинамид, Этамбутол және Изониазид, таблетка
J04AM06
Клофазимин, капсула
J04BA01
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 46-1-жолмен толықтырылсын:
"
46-1
С47.3
С47.4
С47.5
С47.6
С47.8
С47.9
С48.0
С74.0
С74.1
С74.9
С76.0
С76.1
С76.2
С76.7
С76.8
Нейробластома
Динамикалық байқауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Изотретиноин, капсулалар
D10BA01
";
18 жасқа дейінгі балалар үшін амбулаториялық деңгейде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар, медициналық бұйымдар және арнайы емдік өнімдер деген 5-бөлімі:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
B18.2, К74
Созылмалы С вирусты гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Динамикалық байқауда тұрған балалар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AP08
Софосбувир және Ледипасвир, таблетка
J05AP51
".
2. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 413-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
413.
J01GB01
Тобрамицин
ингаляцияға арналған ерітінді
небула/контейнер
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1056 –1098-жолдармен толықтырылсын:
"
1056
A16AA07
Метрелептин
Инъекция үшін еітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ 3 мг
құты
1057
A16AA07
Метрелептин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ 5,8 мг
құты
1058
A16AA07
Метрелептин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ 11,3 мг
құты
1059
H01AA02
Тетракозактид
инъекцияға арналған суспензия 1 мг/мл 1 мл
ампула
1060
H02AB13
Дефлазакорт
таблетка 6 мг
таблетка
1061
H02AB13
Дефлазакорт
таблетка 30 мг
таблетка
1062
J01XB01
Колистин (Колистиметат)
ингаляция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 1 000 000 ӘБ (80 мг)
құты
1063
J04BA01
Клофазимин
капсула 100 мг
капсула
1064
L01XE24
Понатиниб
таблетка 15 мг
таблетка
1065
L01XE24
Понатиниб
таблетка 30 мг
таблетка
1066
L01XE24
Понатиниб
таблетка 45 мг
таблетка
1067
M09AX07
Нусинерсен
интратекальді енгізуге арналған ерітінді 2,4 мг/мл 5 мл
құты
1068
M09AX08
Голодирсен
вена ішіне енгізуге арналған ерітінді 50 мг/мл 2 мл
құты
1069
N03AB02
Фенитоин
таблетка/капсула 100 мг
таблетка/ капсула
1070
N03AD01
Этосуксимид
капсула 250 мг
капсула

1071.
N03AF03
Руфинамид
таблетка 100 мг
таблетка
1072.
N03AF03
Руфинамид
таблетка 200 мг
таблетка
1073.
N03AF03
Руфинамид
таблетка 400 мг
таблетка
1074.
N03AG04
Вигабатрин
таблетка 500 мг
таблетка
1075.
N03AG04
Вигабатрин
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 500 мг
пакет
1076.
N03AX03
Сультиам
таблетка 50 мг
таблетка
1077.
N03AX03
Сультиам
таблетка 200 мг
таблетка
1078.
N03AX15
Зонисамид
капсула 25 мг
капсула
1079.
N03AX15
Зонисамид
капсула 50 мг
капсула
1080.
N03AX15
Зонисамид
капсула 100 мг
капсула
1081.
N03AX17
Стирипентол
капсула 250 мг
капсула
1082.
N03AX17
Стирипентол
капсула 500 мг
капсула
1083.
N03AX17
Стирипентол
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 250 мг
пакет
1084.
N03AX17
Стирипентол
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 500 мг
пакет
1085.
N03AX18
Лакосамид
таблетка 50 мг
таблетка
1086.
N03AX18
Лакосамид
таблетка 100 мг
таблетка
1087.
N03AX18
Лакосамид
таблетка 150 мг
таблетка
1088.
N03AX18
Лакосамид
таблетка 200 мг
таблетка
1089.
N03AX18
Лакосамид
раствор для приема внутрь 10 мг/мл 200 мл
флакон
1090.
N03AX22
Перампанел
таблетка 2 мг
таблетка
1091.
N03AX22
Перампанел
таблетка 4 мг
таблетка
1092.
N03AX22
Перампанел
таблетка 6 мг
таблетка
1093.
N03AX22
Перампанел
таблетка 8 мг
таблетка
1094.
N03AX22
Перампанел
таблетка 10 мг
таблетка
1095.
N03AX22
Перампанел
таблетка 12 мг
таблетка
1096.
N05BA09
Клобазам
таблетка 10 мг
таблетка
1097.
L04AX07
Диметилфумарат
таблетка/капсула 120 мг
таблетка/ капсула
1098.
L04AX07
Диметилфумарат
таблетка/капсула 240 мг
таблетка/ капсула
".

1071
N03AF03
Руфинамид
таблетка 100 мг
таблетка
1072
N03AF03
Руфинамид
таблетка 200 мг
таблетка
1073
N03AF03
Руфинамид
таблетка 400 мг
таблетка
1074
N03AG04
Вигабатрин
таблетка 500 мг
таблетка
1075
N03AG04
Вигабатрин
ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ 500 мг
пакет
1076
N03AX03
Сультиам
таблетка 50 мг
таблетка
1077
N03AX03
Сультиам
таблетка 200 мг
таблетка
1078
N03AX15
Зонисамид
капсула 25 мг
капсула
1079
N03AX15
Зонисамид
капсула 50 мг
капсула
1080
N03AX15
Зонисамид
капсула 100 мг
капсула
1081
N03AX17
Стирипентол
капсула 250 мг
капсула
1082
N03AX17
Стирипентол
капсула 500 мг
капсула
1083
N03AX17
Стирипентол
ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ 250 мг
пакет
1084
N03AX17
Стирипентол
ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ 500 мг
пакет
1085
N03AX18
Лакосамид
таблетка 50 мг
таблетка
1086
N03AX18
Лакосамид
таблетка 100 мг
таблетка
1087
N03AX18
Лакосамид
таблетка 150 мг
таблетка
1088
N03AX18
Лакосамид
таблетка 200 мг
таблетка
1089
N03AX18
Лакосамид
ішуге арналған ерітінді 10 мг/мл 200 мл
құты
1090
N03AX22
Перампанел
таблетка 2 мг
таблетка
1091
N03AX22
Перампанел
таблетка 4 мг
таблетка
1092
N03AX22
Перампанел
таблетка 6 мг
таблетка
1093
N03AX22
Перампанел
таблетка 8 мг
таблетка
1094
N03AX22
Перампанел
таблетка 10 мг
таблетка
1095
N03AX22
Перампанел
таблетка 12 мг
таблетка
1096
N05BA09
Клобазам
таблетка 10 мг
таблетка
1097
L04AX07
Диметилфумарат
таблетка/капсула 120 мг
таблетка/ капсула
1098
L04AX07
Диметилфумарат
таблетка/капсула 240 мг
таблетка/ капсула
".

3. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) следующие дополнения:
в предельных ценах на международное непатентованное наименование лекарственного средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:

3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 24253 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағаларда: