О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-167/2020 "Об утверждении минимальных стандартов оснащения организаций здравоохранения медицинскими изделиями"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № ҚР ДСМ-98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2022 года № 29621
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-167/2020 "Об утверждении минимальных стандартов оснащения организаций здравоохранения медицинскими изделиями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21560) следующие изменения:
в минимальных стандартах оснащения организаций здравоохранения медицинскими изделиями, утвержденных приложением к указанному приказу (далее – минимальные стандарты) :
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
2. Оснащение МИ организаций здравоохранения, оказывающих медицинские услуги, формируется по следующим стандартам:
приложение 1 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 9 к указанным минимальным стандартам в изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 13 к указанным минимальным стандартам в изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 17 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 20 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 25 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
приложение 27 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложение 30 к указанным минимальным стандартам изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық бұйымдармен жарақтандынрудың ең төмен стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-167/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-98 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 қыркүйекте № 29621 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық бұйымдармен жарақтандырудың ең төмен стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-167/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21560 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық бұйымдармен жарақтандырудың ең төмен стандарттарында:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын МБ жарақтандыру мынадай стандарттар бойынша қалыптастырылады:";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
25-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
30-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
здравоохранения Республики Казахстан
В. Дудник
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
здравоохранения
Республики Казахстан

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
В. Дудник
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы

8)
Контейнеры для транспортировки биологического материала (контейнер-термостат)
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
9)
Устройства для контроля температуры при транспортировке
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
10)
Термостат
1
1
1
1
11)
Бактерицидный облучатель стационарный или рециркулятор
1
1
1
1
*Оснащение изделиями медицинского назначения осуществляется согласно заявкам организаций здравоохранения в соответствии с текущей потребностью.
**Уровни оснащения:
1 уровень – районный согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения, определяемому в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452) (далее – Норматив сети);
2 уровень – городской согласно Нормативу сети;
3 уровень – областной согласно Нормативу сети;
4 уровень – республиканские организации здравоохранения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:

8)
Биологиялық материалды тасымалдауға арналған контейнерлер (контейнер-термостат)
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
9)
Тасымалдау кезінде температураны бақылауға арналған құрылғылар
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
10)
Термостат
1
1
1
1
11)
Бактерицидті сәулелендіргіш немесе рециркулятор
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
*Медициналық мақсаттағы бұйымдармен жарақтандыру ағымдағы қажеттілікке сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының өтінімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
** Жабдықтау деңгейлері:
1 – деңгей – "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ – 133/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) (бұдан әрі-желі нормативі) сәйкес айқындалатын денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес аудандық деңгейде;
2 – деңгей – Желі нормативіне сәйкес қалалық;
3 – деңгей – Желі нормативіне сәйкес облыстық;
4 – деңгей – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымдары.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:

1 уровень – районный согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения, определяемому в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452) (далее – Норматив сети);
2 уровень – городской согласно Нормативу сети;
3 уровень – областной согласно Нормативу сети;
4 уровень – республиканские организации здравоохранения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
1. АПП – амбулаторно-поликлиническая помощь;
2. ВЧ – высокие частоты;
3. УЗИ – ультразвуковые исследования;
4. КТ – компьютерный томограф;
5. МРТ – магнитно-резонансный томограф;

1 – деңгей – "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ – 133/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) (бұдан әрі-желі нормативі) сәйкес айқындалатын денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес аудандық деңгейде;
2-деңгей Желі нормативіне сәйкес қалалық;
3-деңгей – Желі нормативіне сәйкес облыстық;
4-деңгей – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымдары.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
1. АЕК – амбулаториялық-емханалық көмек;
2. ЖЖ-электрохирургиялық аппарат – жоғары жиілікті электрохирургиялық аппарат;
3. УДЗ – ультрадыбыстық зерттеулер;
4. КТ – компьютерлік томограф;
5. МРТ – магниттік-резонансты томограф;

47)
Набор хирургического инструментария – миниассистент (рано расширители)
-
-
1
1
48)
Монитор для наблюдения за пациентом с параметрами слежения артериального давления, электрокардиограммы, насыщения кислородом
-
-
2
2
*Оснащение медицинскими изделиями осуществляется согласно заявкам организаций здравоохранения в соответствии с текущей потребностью.
**Уровни оснащения:
1 уровень – районный согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения, определяемому в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452) (далее – Норматив сети);
2 уровень городской согласно Нормативу сети;
3 уровень – областной согласно Нормативу сети;
4 уровень – республиканские организации здравоохранения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
1. УФО – ультрафиолетовое облучение;
2. ЭРХПГ – эндоскопическая ретроградная холангиопанкреатография;
3. ЭПСТ – эндоскопическая папиллосфинктеротомия;
4. ЦАХ – центр амбулаторной хирургии;
5. ПТ – по требованию;
6. ПЦР – полимеразная цепная реакция;
7. АД – артериальное давление.
Приложение 5 к приказу
Приложение 9
к Минимальным стандартам
оснащения организаций
здравоохранения медицинскими
изделиями
Минимальный стандарт оснащения подразделения организации здравоохранения, оказывающего кардиологическую помощь
Наименование медицинских изделий*
Количество медицинских изделий в зависимости от уровня**
1
2
3
4
Кабинет кардиолога
1)
Экспресс-анализатор уровня глюкозы в крови
1
-
-
-

47)
Балаларға арналған операциялық үстелдегі пациентті жылыту жүйесі
-
-
2
2
48)
Эндобейнехирургиялық лапароскопиялық араласуларға арналған тіреуіш (донорлардан орган алу – бауыр, бүйрек)
-
-
1
1
49)
Хирургиялық құралдар жиынтығы – миниассистент (ерте кеңейткіштер)
-
-
1
1
50)
Артериялық қысымды бақылау, электрокардиограмма, оттегімен қанықтыру параметрлері бар пациентті бақылауға арналған монитор
-
-
2
2
51)
Пациенттің құрғақ массасын анықтауға арналған таразылар
-
-
1
1
* Медициналық бұйымдармен жарақтандыру ағымдағы қажеттілікке сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының өтінімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
** Жабдықтау деңгейлері:
1 – деңгей – "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ – 133/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) (бұдан әрі-желі нормативі) сәйкес айқындалатын денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес аудандық деңгейде;
2 – деңгей Желі нормативіне сәйкес қалалық;
3 – деңгей – Желі нормативіне сәйкес облыстық;
4 – деңгей - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымдары.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
1. УКО-ультракүлгін сәулелену;
2. ЭРХПГ - эндоскопиялық ретроградтық холангиопанкреатография;
3. ЭПСТ - эндоскопиялық папиллосфинктеротомия;
4. АХО - амбулаториялық хирургия орталығы;
5. ТБ - талап бойынша.
Бұйрыққа
5-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарын
медициналық бұйымдармен
жарақтандырудың ең төменгі
стандарттарына
9-қосымша
Кардиологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымының бөлімшесін жарақтандырудың ең төменгі стандарты
Медициналық бұйымдардың атауы*
Деңгейіне байланысты медициналық бұйымдардың саны**
1
2
3
4
Кардиолог кабинеті
1)
Қандағы глюкоза деңгейін экспресс-талдаушы
1
-
-
-

1)
УЗИ аппарат
-
1
1
1
2)
Стресс-система (велоэргометр или тредмил)
1
1
1
Кардиохирургия
1)
Кровать функциональная
ПТ
По количеству койкомест
По количеству койкомест
По количеству койкомест
2)
Реанимационный стол для новорожденных с подогревом
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
3)
Кювез для новорожденных
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
4)
Лампа для фототерапии новорожденных
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
5)
Кровать для детей раннего детского возраста с защитной
решеткой
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
6)
Централизованная подводка кислорода
ПТ
по количеству коек
по количеству коек
по количеству коек
7)
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации
ПТ
2
2
2
8)
Электрокардиограф 12 канальный
ПТ
2
2
2
9)
Портативный стерилизатор бутылочек для детского питания
ПТ
1
1
1
10)
Наружный временный электрокардиостимулятор
ПТ
Не менее 1 на 10 коек
Не менее 1 на 10 коек
Не менее 1 на 10 коек
11)
Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового
исследования сердца и сосудов
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
12)
Кардиомонитор с наличием 5-ти канальной электрокардиографии, пульсоксиметром, неинвазивным мониторингом АД
ПТ
1 на койку
1 на койку
1 на койку
13)
Портативный пульсоксиметр
ПТ
2
2
2
14)
Весы напольные (взрослые, детские)
ПТ
1
1
1
15)
Детские весы электронные
ПТ
1
1
1
16)
Ингалятор (небулайзер)
ПТ
Не менее 1 на 10 коек
Не менее 1 на 10 коек
Не менее 1 на 10 коек
17)
Перфузор
ПТ
1 на 5 коек
1 на 5 коек
1 на 5 коек

1)
УДЗ жоғары сыныпты стационарлық, барлық датчиктермен, соның ішінде тері өңеш датчигі
-
1
1
1
2)
Стресс-жүйе (велоэргометр немесе тредмил)
1
1
1
Кардиохирургия
1)
Функционалды төсек
ТБ
Төсек саны бойынша
Төсек саны бойынша
Төсек саны бойынша
2)
Жаңа туған нәрестелерге арналған жылытылатын реанимациялық үстел
ТБ
3
3
3
3)
Жаңа туған нәрестелерге арналған кювез
ТБ
3
3
3
4)
Жаңа туған нәрестелерге арналған фототерапия шамы
ТБ
2
2
2
5)
Ерте жастағы балаларға арналған қорғанышы бар төсек
тормен
ТБ
7
7
7
6)
Орталықтандырылған оттегі жеткізу
ТБ
төсек саны бойынша
төсек саны бойынша
төсек саны бойынша
7)
Үй-жайларды стерильдеуге арналған стационарлық немесе жылжымалы аспаптар
ТБ
2
2
2
8)
Штатив (инфузиялық тіреуіш)
ТБ
төсекке 1
төсекке 1
төсекке 1
9)
Синхрондау функциясы бар бифазиялық дефибриллятор
ТБ
2
2
2
10)
12 каналды электрокардиограф
ТБ
2
2
2
11)
Балалар тамағына арналған портативті бөтелке стерилизаторы
ТБ
1
1
1
12)
Сыртқы уақытша электрокардиостимулятор
ТБ
5 төсекке 1-ден кем емес
5 төсекке 1-ден кем емес
5 төсекке 1-ден кем емес
13)
Жүрек және қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық
немесе портативті аппарат
ТБ
1
1
1
14)
5 каналды электрокардиография, пульсоксиметр, АҚ инвазивті емес мониторингі бар кардиомонитор
ТБ
1 төсекке
1 төсекке
1 төсекке
15)
Портативті импульстік оксиметр
ТБ
2
2
2
16)
Едендік таразылар (ересектер, балалар)
ТБ
1
1
1
17)
Балалардың электронды таразысы
ТБ
1
1
1

18)
Мобильный переносной набор для проведения реанимационных мероприятий
ПТ
1
1
1
19)
Негатоскоп
ПТ
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
для операционной для кардиохирургии
20)
Операционный стол
ПТ
1
1
1
21)
Стол операционной сестры рабочий
ПТ
1
1
1
22)
Операционный светильник (стационарный, безтеневой)
ПТ
2
2
2
23)
Набор инструментов для сердечно-сосудистой хирургии
ПТ
2 набора на каждый вид
2 набора на каждый вид
2 набора на каждый вид

18)
Ультрадыбыстық ингалятор (небулайзер)
ТБ
5 төсекке 1-ден кем емес
5 төсекке 1-ден кем емес
5 төсекке 1-ден кем емес
19)
Перфузор
ТБ
2 төсекке
2 төсекке
2 төсекке
20)
Инфузомат
ТБ
1 төсекке
1 төсекке
1 төсекке
21)
Реанимациялық іс-шараларды жүргізуге арналған жылжымалы мобильді жиынтық
ТБ
1
1
1
22)
Шұғыл және шағын хирургиялық араласуларға арналған құралдар мен құрылғылар жиынтығы
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес
23)
Негатоскоп
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес

24)
Пила стернотомическая
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
25)
Дефибриллятор-монитор
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
26)
Электрокоагулятор хирургический
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
27)
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением
электролитов
ПТ
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
28)
Аспиратор (отсос) хирургический
ПТ
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
29)
Монитор с датчиками и гемодинамическим модулем и пульсоксиметром
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
30)
Наркозно-дыхательный аппарат
ПТ
1
1
1
31)
Электрокардиостимулятор наружный
ПТ
2 на операционную
2 на операционную
2 на операционную
32)
Перфузор (шприцевой дозатор)
ПТ
6
6
6
33)
Анестезиологический стол
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
34)
Аппарат для интрооперационной оценки качества кровотока в шунтах методом транзиторного времени потока
ПТ
1 (по требованию)
1 (по требованию)
1 (по требованию)
35)
Аппарат искусственного кровообращения
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
36)
Терморегулирующее устройство с двумя контурами циркуляции
ПТ
1 на операционную
1 на операционную
1 на операционную
37)
Аппарат для аутогемотрансфузии (гемосепаратор)
ПТ
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
38)
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной
оксигенации
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
39)
Бронхоскоп
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
40)
Набор для трудной интубации
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
41)
Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
Для анестезиологии реанимации для кардиохирургии
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
42)
Аппарат искусственной вентиляции легких с различными режимами вентиляции и автоматическим включением сигнала тревоги
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
43)
Электрокардиограф
ПТ
1
1
1
44)
Передвижной рентген аппарат
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
45)
Дефибриллятор с функцией синхронизации
ПТ
Не менее 1 на отделение реанимации
Не менее 1 на отделение реанимации
Не менее 1 на отделение реанимации
46)
Ингалятор
ПТ
1
1
1
47)
Автоматический дозатор лекарственных веществ шприцевой
ПТ
3 на 1 койку в отделении реанимации
3 на 1 койку в отделении реанимации
3 на 1 койку в отделении реанимации
48)
Отсасыватель (вакуумный аспиратор)
ПТ
2 на койку
2 на койку
2 на койку
49)
Аппарат для быстрого размораживания и подогрева свежезамороженной плазмы
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
50)
Аппарат для подогрева кровезаменителей и растворов
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
51)
Термоодеяло
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ

24)
Операциялық залға арналған функциялы операциялық үстел
ТБ
1
1
1
25)
Операциялық бөлмеде ауаның ламинарлық ағынын жасауға арналған жабдық
ТБ
1
1
1
26)
Дөңгелектегі операциялық мейіргердің жұмыс үстелі
ТБ
2
2
2
27)
Операциялық шам (стационарлық, көлеңкесіз)
ТБ
2
2
2
28)
Жүрек-тамыр хирургиясына арналған құралдар жиынтығы
(әр түрлі операциялық араласулар үшін мамандандырылған)
ТБ
Әр түрге 2 жиынтық
Әр түрге 2 жиынтық
Әр түрге 2 жиынтық
29)
Маңдай жарықтандырғышы
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
30)
Стернотомиялық ара (автоматты)
ТБ
2 операциялық бөлмеге
2 операциялық бөлмеге
2 операциялық бөлмеге
31)
Стернотомиялық осцилляциялық ара
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес
32)
Ультракүлгін сәулелендіргіш-ауа рециркуляторы
ТБ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
33)
Дефибриллятор-монитор
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
34)
Эхокардиография жүргізуге арналған аппарат
ТБ
2 операциялық бөлмеге 1
2 операциялық бөлмеге 1
2 операциялық бөлмеге 1
35)
Эхокардиография жүргізуге арналған өңешті датчик
ТБ
2 операциялық бөлмеге 1
2 операциялық бөлмеге 1
2 операциялық бөлмеге 1
36)
Эхокардиография жүргізуге балаларға арналған өңешті датчик
ТБ
1
1
1
37)
Эхокардиография жүргізуге арналған неонаталдық өңешті датчик
ТБ
1
1
1
38)
Мұзгенераторы
ТБ
1
1
1
39)
Термостат
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес
40)
Хирургиялық электрокоагулятор
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
41)
Электролиттерді анықтумен қышқылдық-негіздік тепе-теңдік
анализаторы
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес
42)
Хирургиялық аспиратор (сору)
ТБ
1-ден кем емес
1-ден кем емес
1-ден кем емес
43)
Датчиктері және гемодинамикалық модулі және пульсоксиметрі бар монитор
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
44)
0,5 кг с бастап пациенттерге арналған наркозды-тыныс алу аппараты
мониторингпен
ТБ
1
1
1
45)
Электрокардиостимулятор сыртқы уақытша
ТБ
2 операциялық бөлмеге
2 операциялық бөлмеге
2 операциялық бөлмеге
46)
Перфузор (шприцті мөлшерлегіш)
ТБ
6
6
6
47)
Қысыммен ерітінділерді айдауға арналған құрылғы
ТБ
операциялық бөлмеге 3
операциялық бөлмеге 3
операциялық бөлмеге 3
48)
Анестезиологиялық үстел
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
49)
Ағынның транзиторлық уақыты әдісімен шунттардағы қан ағымының сапасын интрооперациялық бағалауға арналған аппарат
ТБ
1 (талап бойынша)
1 (талап бойынша)
1 (талап бойынша)
50)
Жасанды қанайналым аппараты
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
51)
Екі айналым контуры бар термореттегіш құрылғы
ТБ
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге
1 операциялық бөлмеге

11)
Сейф защитный для хранения РФП
-
2
г) Служба радиационной безопасности или лицо, ответственное за радиационную безопасность или контроль и технического обеспечения
1)
Индивидуальный карманный дозиметр
ПТ
ПТ
2)
Универсальный дозиметр-радиометр с полным набором детекторов
-
1
3)
Комплект средств ликвидации последствия радиационных аварий (в помещениях генераторной, фасовочной, процедурной, радиохимической, синтезной радиофармпрепаратов)
-
-
-
1 на помещение
4)
Дозиметр гамма и рентгеновского излучения
-
-
-
1
5)
Индивидуальный карманный дозиметр
ПТ
ПТ
*Оснащение изделиями медицинского назначения осуществляется согласно заявкам организаций здравоохранения в соответствии с текущей потребностью.
**Уровни оснащения:
1 уровень – районный согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения, определяемому в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452) (далее – Норматив сети);
2 уровень городской согласно Нормативу сети;
3 уровень – областной согласно Нормативу сети;
4 уровень – республиканские организации здравоохранения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
1. РФП – радиофармпрепарат;

11)
РФДЗ сақтауға арналған қорғаныс сейфі
2
2
г) Радиациялық қауіпсіздік қызметі немесе радиациялық қауіпсіздікке немесе бақылауға және техникалық қамтамасыз етуге жауапты тұлға
1)
Жеке дозиметриялық бақылаудың автоматтандырылған кешені
1
1
2)
Жеке қалта дозиметрі
ТБ
3)
Детекторлардың толық жиынтығы бар әмбебап дозиметр-радиометр
1
1
4)
Радиациялық авариялардың салдарын жою құралдарының жиынтығы (генераторлық, өлшеп-орау, емшара, радиохимиялық, синтездік радиофармпрепараттар орын-жайларында)
-
-
Орын-жайға 1
Орын-жайға 1
5)
Гамма және рентген сәулесінің дозиметрі
-
-
1
1
*Медициналық бұйымдармен жарақтандыру ағымдағы қажеттілікке сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының өтінімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
** Жабдықтау деңгейлері:
1 – деңгей – "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ – 133/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) (бұдан әрі-желі нормативі) сәйкес айқындалатын денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес аудандық деңгейде;
2-деңгей Желі нормативіне сәйкес қалалық;
3-деңгей – Желі нормативіне сәйкес облыстық;
4-деңгей – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымдары.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
1. РФП – радиофармдәрілік зат;

2. МэВ – мегаэлектронвольт;
3. (ПЭТ) ПЭТ (КТ) – позитронно-эмиссионный томограф, совмещенный с компьютерным томографом;
4. (ОФЭКТ) ОФЭКТ (КТ) – однофотонный эмиссионный компьютерный томограф, совмещенный с компьютерным томографом;
5. КазНИИОиР – Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии.
6. ПТ – по требованию.
Приложение 7 к приказу
Приложение 17
к Минимальным стандартам
оснащения организаций
здравоохранения медицинскими
изделиями
Минимальный стандарт оснащения подразделения организации здравоохранения, оказывающего нейрохирургическую помощь
Наименование медицинских изделий*
Количество медицинских изделий в зависимости от уровня**
1
2
3
4
Нейрохирургическое отделение

2. МэВ – мегаэлектронвольт;
3. (ПЭТ) ПЭТ (КТ) – компьютерлік томографпен біріктірілген позитронды-эмиссиялық томограф;
4. (ОФЭКТ) ОФЭКТ (КТ) – компьютерлік томографпен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томограф;
5. ҚазОРҒЗИ – Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты.
Бұйрыққа
7-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарын
медициналық бұйымдармен
жарақтандырудың ең төменгі
стандарттарына
17-қосымша
Нейрохирургиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымының бөлімшесін жарақтандырудың ең төмен стандарты
Медициналық бұйымдардың атауы*
Деңгейіне байланысты медициналық бұйымдардың саны**
1
2
3
4
Нейрохирургиялық бөлімше

7)
Контейнер изотермический для хранения и транспортировки крови и ее компонентов с датчиками регистрации температуры внутренней среды контейнера
ПТ
для лабораторных исследований при сопровождении трансфузий
1)
Полуавтоматический иммуногематологический анализатор колоночной агглютинации (ридер, инкубатор, центрифуга, компьютер)
ПТ
2)
Автоматический иммуногематологический анализатор колоночной агглютинации
ПТ
3)
Тромбоэластограф
ПТ
4)
Микроскоп
1
5)
Водяная баня
ПТ
6)
Центрифуга лабораторная
1
7)
Комплект дозаторов с переменным объемом одноканальный со сменными наконечниками
ПТ
для переливаний крови и ее компонентов, растворов
1)
Аппарат для реинфузий
ПТ
2)
Устройство для подогрева инфузионных растворов и компонентов донорской крови в процессе их переливания
1
оборудование общего назначения
1)
Облучатель экранированный бактерицидный стационарный
1
2)
Набор лаборатории
1
3)
Набор общеврачебный
1
4)
Набор процедурный
1
5)
Набор фельдшера
1
Оборудование для организаций здравоохранения осуществляющих деятельность в сфере заготовки, переработки, хранения, производственного контроля и транспортировки донорской крови и ее компонентов
Оборудование для лабораторной диагностики
Оборудование для скрининга трансфузионных инфекций, клинико-биохимических, иммуногематологических, лабораторных исследований
1)
Анализатор иммуноферментный (ридер) с вошером и инкубатором
ПТ
1.2)
Анализатор иммунохимический, закрытого типа для скрининга маркеров гемотрансмиссивных инфекций
ПТ
2.3)
Автоматическая система закрытого типа для проведения исследования методом ПЦР
ПТ
4)
Анализатор для иммуноблота
ПТ
3.5)
Анализатор гематологический
ПТ
4.6)
Анализатор коагулологический
ПТ
5.7)
Биохимический анализатор
ПТ
8)
Прибор для экспресс-определения гемоглобина
ПТ
9)
Экспресс-анализатор для определения уровня АЛТ
ПТ
6.10)
Анализатор для определения свободного гемоглобина
ПТ
11)
Полуавтоматический иммуногематологический анализатор колоночной агглютинации (ридер, инкубатор, центрифуга, компьютер)
ПТ
12)
Автоматический иммуногематологический анализатор колоночной агглютинации
ПТ
7.13)
Центрифуга-вортекс
ПТ
8.14)
Миллиосмометр
1
9.15)
Центрифуга лабораторная высокоскоростная
ПТ
16)
Цитофлюориметр проточный
ПТ
10.17)
Штатив для СОЭ
ПТ
11.18)
Штатив для дозаторов
ПТ
12.19)
Комплект дозаторов с переменным объемом со сменными наконечниками с 1-8 канальными пипетками
ПТ
13.20)
Микроскоп лабораторный световой бинокулярный
ПТ
для лаборатории бактериологических исследований **
22)
Воздушный стерилизатор
ПТ
14.23)
Машина для изготовления ватных пробок
ПТ
15.24)
Паровой стерилизатор
ПТ
16.25)
Дезинфекционно-моечный аппарат
ПТ
17.26)
Автоматический прибор для приготовления сред
ПТ
Оборудование для лаборатории тканевого типирования**
для скрининга лейкоцитарных антител

7)
Контейнердің ішкі ортасының температурасын тіркеу датчиктері бар қан мен оның компоненттерін сақтауға және тасымалдауға арналған изотермиялық контейнер
ТБ
трансфузияларды сүйемелдеу кезінде зертханалық зерттеулер үшін
1)
Колонналық агглютинацияның жартылай автоматты иммуногематологиялық анализаторы (ридер, инкубатор, центрифуга, компьютер)
ТБ
2)
Колонналық агглютинацияның автоматты иммуногематологиялық анализаторы
ТБ
3)
Тромбоэластограф
ТБ
4)
Микроскоп
1
5)
Су бұлауы
ТБ
6)
Зертханалық центрифуга 3000 айн/мин
1
7)
Ауыспалы ұштықтары бар бір арналы көлемді дозаторлар жиынтығы
ТБ
қан мен оның компоненттерін, ерітінділерді құю үшін
1)
Реинфузияға арналған аппарат
ТБ
2)
Инфузиялық ерітінділер мен донорлық қан компоненттерін қыздыруға арналған құрылғы оларды құю процесінде
1
жалпы мақсаттағы жабдық
1)
Экрандалған бактерицидті стационарлық сәулелендіргіш
1
2)
Зертхана жинағы
1
3)
Жалпы дәрігерлік жинақ
1
4)
Емшара жинағы
1
5)
Фельдшер жинағы
1
Донорлық қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау, өндірістік бақылау және тасымалдау саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарына арналған жабдық
Зертханалық диагностикаға арналған жабдық
Трансфузиялық инфекциялар скринингіне, клиникалық-биохимиялық, иммуногематологиялық, зертханалық зерттеулерге арналған жабдық
1)
Вошері және инкубаторы бар иммуноферментті анализатор (ридер)
ТБ
1.2)
Гемотрансмиссивті инфекциялар маркерлерін скринингтеуге арналған жабық үлгідегі иммунохимиялық анализатор
ТБ
2.3)
ПТР әдісімен зерттеу жүргізуге арналған жабық үлгідегі автоматты жүйе
ТБ
4)
Иммуноблотқа арналған анализатор
ТБ
3.5)
Гематологиялық анализатор
ТБ
4.6)
Коагулологиялық анализатор
ТБ
5.7)
Биохимиялық анализатор
ТБ
8)
Гемоглобинді экспресс-анықтауға арналған құрал
ТБ
9)
АЛТ деңгейін анықтауға арналған экспресс-анализатор
ТБ
6.10)
Бос гемоглобинді анықтауға арналған анализатор
ТБ
11)
Колонналық агглютинацияның жартылай автоматты иммуногематологиялық анализаторы (ридер, инкубатор, центрифуга, компьютер)
ТБ
12)
Колонналық агглютинацияның автоматты иммуногематологиялық анализаторы
ТБ
7.13)
Центрифуга-вортекс
ТБ
8.14)
Миллиосмометр
1
9.15)
РН-метр
1
16)
Ағынды цитофлюориметр
ТБ
10.17)
ЭШЖ үшін штатив
ТБ
11.18)
Дозаторларға арналған штатив
ТБ
12.19)
1-8 арналы пипеткалары бар ауыспалы ұштықтарымен ауыспалы көлемді дозаторлар жиынтығы
ТБ
13.20)
Зертханалық жарық бинокулярлық микроскоп
ТБ
14.21)
Жоғары жылдамдықты зертханалық центрифуга
ТБ
бактериологиялық зерттеулер зертханасы үшін **
22)
Ауа стерилизаторы
ТБ
15.23)
Мақта тығындарын жасауға арналған машина
ТБ
16.24)
Бу стерилизаторы
ТБ
17.25)
Дезинфекциялық-жуу аппараты
ТБ
18.26)
Ортаны дайындауға арналған автоматты құрал
ТБ
Тіндік типтеу зертханасына арналған жабдық**
лейкоциттік антиденелерді (HLA-антиденелер) скринингтеу үшін

45)
Микроскоп лабораторный световой бинокулярный
1
для проведения капиллярного секвенирования и (или) секвенирования следующего поколения
46)
Капиллярный генетический анализатор - секвенатор в комплекте с компьютером
1
7.47)
Генетический секвенатор следующего (нового поколения)
1
8.48)
Амплификатор 96 луночный, лунки объемом на 0,2мл, с нагреваемой крышкой
1
49)
Амплификатор
ПТ
50)
Магнитный штатив
1
дополнительное оборудование
51)
Миницентрифуга-вортекс
ПТ
52)
Микроцентрифуга лабораторная для микропробирок
ПТ
9.53)
Центрифуга для пробирок объемом 10-15 мл до 5000 об-мин
ПТ
10.54)
Центрифуга с ротором для 96-луночных микропланшет объемом 1,5 мкл и ПЦР полоски
ПТ
11.55)
Термошейкер для 96-ти луночных ПЦР планшет
1
12.56)
Комплект одноканальных и восьмиканальных дозаторов переменного объема
ПТ
13.57)
Холодильник фармацевтический с морозильной камерой
ПТ
14.58)
Морозильная камера (t°С -25 и ниже)
ПТ
15.59)
Холодильник фармацевтический (t°С +2+10)
ПТ
Оборудование для заготовки, переработки цельной крови и ее компонентов
для заготовки цельной крови, плазмы, эритроцитов, тромбоцитов
1.60)
Аппараты для автоматического сбора плазмы, клеток
ПТ
2.61)
Аппараты для мультикомпонентной сепарации крови
ПТ
3.62)
Весы-помешиватели для сбора цельной крови
ПТ
4.63)
Донорское кресло
ПТ
5.64)
Штатив для инфузионных растворов
ПТ
6.65)
Запаиватель пластиковых магистралей стационарный
ПТ
7.66)
Запаиватель пластиковых магистралей переносной (мобильный)
ПТ
8.67)
Выжиматель (стриппер)
ПТ
9.68)
Центрифуга рефрижераторная
ПТ
10.69)
Весы для уравновешивания центрифужных стаканов
ПТ
11.70)
Адаптер для стаканов центрифуги
ПТ
для переработки цельной крови, плазмы, эритроцитов, тромбоцитов
12.71)
Автоматический фракционатор
ПТ
13.72)
Плазмаэкстрактор
ПТ
14.73)
Аппарат для вирусинактивации компонентов крови
ПТ
15.74)
Аппарат для радиоактивного облучения компонентов крови
ПТ
16.75)
Аппараты для стерильного соединения магистралей
ПТ
17.76)
Штатив для фильтрации крови и ее компонентов
ПТ
для отделения клеточных технологий **
1.77)
Автоматический сепаратор клеток крови
ПТ
2.78)
Аппарат для подготовки концентрата стволовых клеток к криоконсерации
ПТ
3.79)
Шейкер с платформой
ПТ
4.80)
Плазмаэкстрактор
ПТ
5.81)
Аппарат экстракорпорального фотофереза
ПТ

45)
Зертханалық жарық бинокулярлық микроскоп
1
капиллярлық секвенирлеуді және (немесе) келесі буынды секвенирлеуді жүргізу үшін (NGS)
46)
Капиллярлық генетикалық анализатор - секвенатор компьютермен және БЖ жиынтықта
1
7.47)
Келесі (жаңа) ұрпақтың генетикалық секвенаторы
1
8.48)
96 ойықшалы амплификатор, көлемі 0,2 мл, жылытылатын қақпағы бар ойықшалар
1
49)
Real-Time амплификаторы, 96 ойықшалы, көлемі 0,2 мл, жылытылатын қақпағы бар ойықшалар
ТБ
50)
Магниттік штатив
1
қосымша жабдықтар
51)
Миницентрифуга-вортекс
ТБ
52)
Микропробиркаларға арналған зертханалық микроцентрифуга
ТБ
9.53)
Көлемі 10-15 мл 5000 айн/мин дейінгі пробиркаларға арналған центрифуга
ТБ
10.54)
Көлемі 1,5 мкл және ПТР жолақтары бар 96 ойықшалы микропланшеттерге арналған роторы бар центрифуга (жылдамдығы - 2000 g)
ТБ
11.55)
96 ойықшалы ПТР планшетіне арналған термошейкер
1
12.56)
Ауыспалы көлемдегі бір арналы және сегіз арналы дозаторлар жиынтығы
ТБ
13.57)
Мұздатқыш камерасы бар фармацевтикалық тоңазытқыш
ТБ
14.58)
Мұздатқыш камера (t°С -25 және одан төмен)
ТБ
15.59)
Фармацевтикалық тоңазытқыш (t°С +2+10)
ТБ
Жаңа алынған қан мен оның компоненттерін дайындауға, қайта өңдеуге арналған жабдық
жаңа алынған қанды, плазманы, эритроциттерді, тромбоциттерді дайындау үшін
1.60)
Плазманы, жасушаларды автоматты жинауға арналған аппараттар
ТБ
2.61)
Қанды мультикомпонентті сепарациялауға арналған аппараттар
ТБ
3.62)
Жаңа алынған қанды жинауға арналған таразы-араластырғыштар
ТБ
4.63)
Донорлық кресло
ТБ
5.64)
Инфузиялық ерітінділерге арналған штатив
ТБ
6.65)
Пластик магистральдардың стационарлық дәнекерлегіші
ТБ
7.66)
Тасымалданатын (мобильді) пластик магистральдардың дәнекерлегіші
ТБ
8.67)
Қысқыш (стриппер)
ТБ
9.68)
Рефрижераторлық центрифуга
ТБ
10.69)
Центрифугалық стақандарды теңестіруге арналған таразылар
ТБ
11.70)
Центрифуга стакандарына арналған адаптер
ТБ
Жаңа алынған қанды, плазманы, эритроциттерді, тромбоциттерді өңдеу үшін
12.71)
Автоматты фракционатор
ТБ
13.72)
Плазмаэстрактор
ТБ
14.73)
Қан компоненттеріндегі вирустың белсенділігін жоюға арналған аппарат
ТБ
15.74)
Қан компоненттерін радиоактивті сәулелендіруге арналған аппарат
ТБ
16.75)
Магистральдарды стерильді жалғауға арналған аппараттар
ТБ
17.76)
Қан мен оның компоненттерін сүзуге арналған штатив
ТБ
жасушалық технологияларды бөлу үшін **
1.77)
Қан жасушаларының автоматты сепараторы
ТБ
2.78)
Дің жасуша концентратын криоконсерацияға дайындауға арналған аппарат
ТБ
3.79)
Платформасы бар шейкер
ТБ
4.80)
Плазмаэкстрактор
ТБ
5.81)
Экстракорпоралдық фотоферез аппараты
ТБ

13.89)
Микроскоп инвертированный
1
14.90)
Камера Горяева
ПТ
15.91)
Шкаф биологической безопасности II класса (ламинарный шкаф)
1
Оборудование холодовой цепи
1.92)
Холодильник фармацевтический для хранения препаратов крови и лабораторных реагентов (t°С +2+10)
ПТ
2.93)
Холодильник фармацевтический с морозильной камерой (t°С +2+10)
ПТ
3.94)
Морозильник для хранения плазмы и ее производных (t°С -25 и ниже)
ПТ
4.95)
Морозильные камеры супернизкой температуры (t°С -80-150)
ПТ
5.96)
Холодильник для хранения пакетов с цельной кровью и эритроцитами (t°С +2+10)
ПТ
6.97)
Устройство для хранения тромбоцитов
ПТ
7.98)
Устройство для размораживания плазмы
ПТ
8.99)
Устройство для быстрой заморозки плазмы
ПТ
9.100)
Контейнер изотермический для хранения и транспортировки крови и ее компонентов с датчиками регистрации температуры внутренней среды контейнера
ПТ
10.101)
Контейнер изотермический для хранения и транспортировки образцов крови с датчиками регистрации температуры внутренней среды контейнера
ПТ
2.4. Оборудование общего назначения
1.102)
Облучатель экранированный бактерицидный стационарный
ПТ
2.103)
Ультрафиолетовый рециркулятор очистки воздуха
ПТ
3.104)
Шкаф биологической безопасности I класса (вытяжной шкаф)
ПТ
4.105)
Шкаф биологической безопасности II класса (ламинарный шкаф)
ПТ
5.106)
Дефибриллятор
ПТ
6.107)
Медицинский отсасыватель
ПТ
7.108)
Языкодержатель
ПТ
8.109)
Воздуховод
ПТ
9.110)
Лотки медицинские в асортименте
ПТ
10.111)
Весы медицинские с ростомером
ПТ
11.112)
Кресло-каталка
ПТ
12.113)
Медицинская каталка
ПТ
13.114)
Мешок Амбу
ПТ
14.115)
Кондуктометр (для контроля дистиллированной воды)
1
15.116)
Шейкер для пробирок
ПТ
16.117)
Водяная баня
ПТ
17.118)
Термостат сухой
ПТ
18.119)
Установка для получения бидистиллированной воды аналитического качества
1
19.120)
Автоклав
ПТ
20.121)
Набор врачебного приема
ПТ
21.122)
Набор общеврачебный
ПТ
22.123)
Набор процедурный
ПТ
23.124)
Набор фельдшера
ПТ
24.125)
Набор лаборатории
ПТ
25.126)
Весы лабораторные, электронные
ПТ
* Оснащение медицинскими изделиями осуществляется согласно заявкам организаций здравоохранения в соответствии с текущей потребностью.
**Оснащение изделиями медицинского назначения осуществляется при наличии лаборатории (отделения) отдела
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
ПТ-по требованию;
СОЭ-скорость оседания эритроцитов;
ИФА-иммуноферментный анализ;
ДНК-дезоксирибонуклеиновая кислота;
АЛТ-аланинаминотрансфераза;
t°С -температура градусов Цельсия;
ПЦР- полимеразная цепная реакция;
СО2 – диоксид углерода.
Приложение 11 к приказу
Приложение 30
к Минимальным стандартам
оснащения организаций
здравоохранения медицинскими
изделиями
Минимальный стандарт оснащения подразделения организации здравоохранения, оказывающего паллиативную помощь
Наименование медицинских изделий*
Количество медицинских изделий в зависимости от уровня**
1
2
3
4
Паллиативная помощь (хосписы, пал. отделения)

13.89)
Инверттелген микроскоп
1
14.90)
Горяев камерасы
ТБ
15.91)
II класты биологиялық қауіпсіздік шкафы (ламинарлық шкаф)
1
Суық тізбекті жабдық
1.92)
Қан препараттары мен зертханалық реагенттерді сақтауға арналған фармацевтикалық тоңазытқыш
(t°С +2+10)
ТБ
2.93)
Мұздатқыш камерасы бар фармацевтикалық тоңазытқыш
(t°С +2+10)
ТБ
3.94)
Плазма мен оның туындыларын сақтауға арналған мұздатқыш
(t°c -25 және төмен)
ТБ
4.95)
Өте төмен температуралы мұздатқыштар
(t°С -80-150)
ТБ
5.96)
Жаңа алынған қанды және эритроциттері бар пакеттерді сақтауға арналған тоңазытқыш
(t°С +2+10)
ТБ
6.97)
Тромбоциттерді сақтауға арналған құрылғы
ТБ
7.98)
Плазманы ерітуге арналған құрылғы
ТБ
8.99)
Плазманы тез қатыруға арналған құрылғы
ТБ
9.100)
Контейнердің ішкі ортасының температурасын тіркеу датчиктері бар қан мен оның компоненттерін сақтауға және тасымалдауға арналған изотермиялық контейнер
ТБ
10.101)
Контейнердің ішкі ортасының температурасын тіркеу датчиктері бар қан үлгілерін сақтауға және тасымалдауға арналған изотермиялық контейнер
ТБ
Жалпы мақсаттағы жабдық
1.102)
Экрандалған бактерицидті стационарлық сәулелендіргіш
ТБ
2.103)
Ауаны тазартатын ультракүлгінді рециркулятор
ТБ
3.104)
I класты биологиялық қауіпсіздік шкафы (сорғыш шкаф)
ТБ
4.105)
II класты биологиялық қауіпсіздік шкафы (ламинарлық шкаф)
ТБ
5.106)
Дефибриллятор
ТБ
6.107)
Медициналық сорғыш
ТБ
7.108)
Тілұстағыш
ТБ
8.109)
Ауа өткізгіш
ТБ
9.110)
Асортименттегі медициналық науалар
ТБ
10.111)
Бой өлшегіші бар медициналық таразылар
ТБ
11.112)
Сырғытпа кресло
ТБ
12.113)
Медициналық сырғытқа
ТБ
13.114)
Амбу қабы
ТБ
14.115)
Кондуктометр (тазартылған суды бақылау үшін)
1
15.116)
Пробиркаларға арналған шейкер
ТБ
16.117)
Су былау
ТБ
17.118)
Құрғақ термостат
ТБ
18.119)
Аналитикалық сападағы бидистилденген су алуға арналған қондырғы
1
19.120)
Автоклав
ТБ
20.121)
Дәрігерлік қабылдау жиынтығы
ТБ
21.122)
Жалпы дәрігерлік жиынтық
ТБ
22.123)
Емшара жиынтығы
ТБ
23.124)
Фельдшер жиынтығы
ТБ
24.125)
Зертхана жиынтығы
ТБ
25.126)
Зертханалық, электрондық өлшегіші
ТБ
* Медициналық мақсаттағы бұйымдармен жарақтандыру ағымдағы қажеттілікке сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының өтінімдері негізінде жүзеге асырылады.
** Медициналық мақсаттағы бұйымдармен жарақтандыру зертхана (бөлімше, бөлім) болған кезде жүзеге асырылады
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
ТБ-талап ету бойынша
Бұйрыққа
11-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарын
медициналық бұйымдармен
жарақтандырудың ең төменгі
стандарттарына
30-қосымша
Паллиативтік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымының бөлімшесін жарақтандырудың ең төменгі стандарты
Медициналық бұйымдардың атауы *
Деңгейіне байланысты медициналық бұйымдардың саны **
1
2
3
4
Паллиативтік көмек (хоспистер, пал. бөлімшелер)

1)
Функциональная кровать
По количеству коек
По количеству коек
По количеству коек
По количеству коек
2)
Противопролежневый матрас
1 на 3 койки
1 на 3 койки
1 на 3 койки
1 на 3 койки
3)
Пульсоксиметр
1 на 10 коек
1 на 10 коек
1 на 10 коек
1 на 10 коек
4)
Концентратор кислорода
1 на 15 коек
1 на 15 коек
1 на 15 коек
1 на 15 коек
5)
Кресло-каталка
1 на 15 коек
1 на 15 коек
1 на 15 коек
1 на 15 коек
6)
Небулайзер
1 на 30 коек
1 на 30 коек
1 на 30 коек
1 на 30 коек
7)
Система вызова персонала
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
8)
Подъемник для перемещения тяжелых больных
1 на отделение
1 на отделение
1 на отделение
1 на отделение
9)
Сейф для хранения наркотических и психотропных препаратов
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
Не менее 1
10)
Инфузионный насос
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
11)
Электрокардиограф
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
12)
Мобильный медицинский транспорт
ПТ
ПТ
ПТ
ПТ
*Оснащение изделиями медицинского назначения осуществляется согласно заявкам организаций здравоохранения в соответствии с текущей потребностью.
**Уровни оснащения:
1 уровень – районный согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения, определяемому в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452) (далее – Норматив сети);
2 уровень городской согласно Нормативу сети;
3 уровень – областной согласно Нормативу сети;
4 уровень – республиканские организации здравоохранения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
1. ПТ – по требованию.

1)
Функционалды төсек
Төсек саны бойынша
Төсек саны бойынша
Төсек саны бойынша
Төсек саны бойынша
2)
Декубиталды төсеніш
3 төсекке 1
3 төсекке 1
3 төсекке 1
3 төсекке 1
3)
Декубиталды төсеніш
10 төсекке 1
10 төсекке 1
10 төсекке 1
10 төсекке 1
4)
Оттегі концентраторы
15 төсекке 1
15 төсекке 1
15 төсекке 1
15 төсекке 1
5)
Кресло-арба
15 төсекке 1
15 төсекке 1
15 төсекке 1
15 төсекке 1
6)
Небулайзер
30 төсекке 1
30 төсекке 1
30 төсекке 1
30 төсекке 1
7)
Қызметкерлерді шақыру жүйесі
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
8)
Ауыр науқастарды жылжытуға арналған көтергіш
1 бөлімге
1 бөлімге
1 бөлімге
1 бөлімге
9)
Есірткі және психотроптық препараттарды сақтауға арналған Сейф
Кемінде 1
Кемінде 1
Кемінде 1
Кемінде 1
10)
Инфузиялық сорғы
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
11)
Электрокардиограф
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
12)
Мобильді медициналық көлік
ТБ
ТБ
ТБ
ТБ
*Медициналық бұйымдармен жабдықтагдыру ағымдағы қажеттілігі бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының өтінімдеріне сәйкес жүзеге асырылады
** Жарақтандырудың деңгейлері:
1 – деңгей – "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ – 133/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) (бұдан әрі-желі нормативі) сәйкес айқындалатын денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес аудандық деңгейде;
2 – деңгей – желі нормативіне сәйкес қалалық деңгей;
3 – деңгей – желі нормативіне сәйкес облыстық деңгей;
4 – деңгей – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағындағы республикалық денсаулық сақтау ұйымдары.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
1. ТБ – талап бойынша.