Нұр-Сұлтан қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2022 жылғы 17 тамыздағы № 216/28-VII және Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 511-2308 бірлескен шешімі мен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 тамызда № 29268 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Нұр-Сұлтан қаласы ономастикалық комиссиясының 2021 жылғы 10 қарашадағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссияның 2022 жылғы 11 сәуірдегі қорытындыларының негізінде Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналарға:
Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы А82 көшеге – Мұхамеджан Тынышбайұлы көшесі;
жобалық атауы № 23-15 көшеге – Қалибек Қуанышбаев көшесі;
Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы Е11 көшеге – Әзілхан Нұршайықов көшесі;
жобалық атауы Е609 көшеге – Әшірбек Сығай көшесі;
жобалық атауы Е613 көшеге – Саят Абеев көшесі;
жобалық атауы Е632 көшеге – Тұяқберді Шәмелов көшесі;
жобалық атауы Е633 көшеге – Бақтыгерей Құлманов көшесі;
жобалық атауы Е635 көшеге – Ғазиз Байтасов көшесі;
жобалық атауы Е809 көшеге – Жошы хан көшесі;
жобалық атаулары Е585 және Е865 көшелерге – Әмір Едіге көшесі;
жобалық атаулары Е586 және Е875 көшелерге – Роза Жаманова көшесі;
жобалық атаулары Е589 және Е611 көшелерге – Тұрмағамбет Ізтілеуұлы көшесі;
Сығанақ көшесінде орналасқан, "Зеленый квартал" тұрғын үй кешенінің жанындағы атаусыз саябаққа – "Бухарест" саябағы атауы берілсін.
2. Мыналар:
Нұр-Сұлтан қаласының "Сарыарқа" ауданы бойынша:
Мұхамеджан Тынышбаев және Иманжүсіп Құтпанов көшелері – Иманжүсіп Құтпанұлы көшесі деп қайта аталсын.
3. Осы Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің бірлескен қаулысы және Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан
қаласының әкімі
А. Кульгинов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов

О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Нур-Султана
Совместные решение маслихата города Нур-Султана от 17 августа 2022 года № 216/28-VII и постановление акимата города Нур-Султана от 18 августа 2022 года № 511-2308. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2022 года № 29268
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Нур-Султана, на основании заключений ономастической комиссии города Нур-Султана от 10 ноября 2021 года, Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 11 апреля 2022 года, акимат города Нур-Султана ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Нур-Султана:
улице с проектным наименованием А82 – улица Мұхамеджан Тынышбайұлы;
улице с проектным наименованием № 23-15 – улица Қалибек Қуанышбаев;
по району "Есиль" города Нур-Султана:
улице с проектным наименованием Е11 – улица Әзілхан Нұршайықов;
улице с проектным наименованием Е609 – улица Әшірбек Сығай;
улице с проектным наименованием Е613 – улица Саят Абеев;
улице с проектным наименованием Е632 – улица Тұяқберді Шәмелов;
улице с проектным наименованием Е633 – улица Бақтыгерей Құлманов;
улице с проектным наименованием Е635 – улица Ғазиз Байтасов;
улице с проектным наименованием Е809 – улица Жошы хан;
улицам с проектными наименованиями Е585 и Е865 – улица Әмір Едіге;
улицам с проектными наименованиями Е586 и Е875 – улица Роза Жаманова;
улицам с проектными наименованиями Е589 и Е611 – улица Тұрмағамбет Ізтілеуұлы;
безымянному парку, расположенному по улице Сығанақ, возле жилого комплекса "Зеленый квартал" – парк "Бухарест".
2. Переименовать:
по району "Сарыарқа" города Нур-Султана:
улицы Мұхамеджан Тынышбаев и Иманжүсіп Құтпанов – в улицу Иманжүсіп Құтпанұлы.
3. Настоящее совместное постановление акимата города Нур-Султана и решение маслихата города Нур-Султана вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Нур-Султан А. Кульгинов
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов