О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Астаны
Совместное решение маслихата города Астаны от 17 ноября 2022 года № 265/34-VII и постановление акимата города Астаны от 18 ноября 2022 года № 511-3455. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 ноября 2022 года № 30630
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Нур-Султан, на основании заключений ономастической комиссии города Нур-Султан от 28 апреля 2022 года, Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Астаны:
улице с проектным наименованием А24 улица Орал Мұхамеджанов;
улице с проектным наименованием А62 улица Сафуан Шаймерденов;
безымянной аллее, расположенной по проспекту Абылай хана, рядом с памятником Дине Нұрпейісовой Күйшілер аллеясы;
по району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 202 улица Нұркен Әбдіров;
улице с проектным наименованием Е111 улица Шерхан Мұртаза;
улице с проектным наименованием Е324 улица Дүкенбай Досжан;
улице с проектным наименованием Е325 улица Еркеғали Рахмадиев;
улице с проектным наименованием Е357 улица Александр Сызғанов;
улице с проектным наименованием Е577 улица Хамза Есенжанов;
улице с проектным наименованием Е579 улица Қайреден Қарбаев;
улице с проектным наименованием Е580 улица Сабыр Ниязбеков;
улице с проектным наименованием Е607 улица Құман Тастанбеков;
улице с проектным наименованием Е608 улица Шолпан Жандарбекова;
улице с проектным наименованием Е757 улица Ақселеу Сейдімбек;
улице с проектным наименованием Е758 улица шейх Халифа бен Заид әл-Нахаян;
улице с проектным наименованием Е889 улица Барлыбек Сырттанұлы;
улице с проектным наименованием Е890 улица Ермұхан Бекмаханов;
улице с проектным наименованием Е898 улица Тұрсынбек Кәкішев;
безымянному скверу, расположенному по проспекту Қабанбай батыра, между комплексом "Салтанат Сарайы" и гостиницей "The St. Regis Astana" сквер имени Королевы Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Елизаветы II;
по району "Сарыарка" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 20-40 улица Сәбит Мұқанов.
2. Переименовать следующие улицы:
по району "Алматы" города Астаны:
улицу Нұрлыжол от дома № 37 по дом № 26 включительно на улицу Бозоқ;
улицу Мұстафа Шоқай от дома № 2 по дом № 10 включительно на улицу Ботай;

Астана қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 17 қарашадағы № 265/34-VII және Астана қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 18 қарашадағы № 511-3455 бірлескен шешімі және қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 қарашада № 30630 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Нұр-Сұлтан қаласы ономастика комиссиясының 2022 жылғы 28 сәуірдегі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының 2022 жылғы 22 қыркүйектегі қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келесі атаулар берілсін:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы А24 көшеге Орал Мұхамеджанов көшесі;
жобалық атауы А62 көшеге Сафуан Шаймерденов көшесі;
Абылай хан даңғылында, Дина Нұрпейісова ескерткішінің жанында орналасқан атаусыз аллеяға Күйшілер аллеясы;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 202 көшеге Нұркен Әбдіров көшесі;
жобалық атауы Е111 көшеге Шерхан Мұртаза көшесі;
жобалық атауы Е324 көшеге Дүкенбай Досжан көшесі;
жобалық атауы Е325 көшеге Еркеғали Рахмадиев көшесі;
жобалық атауы Е357 көшеге Александр Сызғанов көшесі;
жобалық атауы Е577 көшеге Хамза Есенжанов көшесі;
жобалық атауы Е579 көшеге Қайреден Қарбаев көшесі;
жобалық атауы Е580 көшеге Сабыр Ниязбеков көшесі;
жобалық атауы Е607 көшеге Құман Тастанбеков көшесі;
жобалық атауы Е608 көшеге Шолпан Жандарбекова көшесі;
жобалық атауы Е757 көшеге Ақселеу Сейдімбек көшесі;
жобалық атауы Е758 көшеге шейх Халифа бен Заид әл-Нахаян көшесі;
жобалық атауы Е889 көшеге Барлыбек Сырттанұлы көшесі;
жобалық атауы Е890 көшеге Ермұхан Бекмаханов көшесі;
жобалық атауы Е898 көшеге Тұрсынбек Кәкішев көшесі;
Қабанбай батыр даңғылында, "Салтанат Сарайы" кешені және "The St. Regis Astana" қонақ үйі арасында орналасқан атаусыз скверге Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің патшайымы II Елизавета атындағы сквер;
Астана қаласының "Сарыарқа" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 20-40 көшеге Сәбит Мұқанов көшесі.
2. Келесі көшелер қайта аталсын:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
Нұрлыжол көшесі № 37 үйден № 26 үйге дейін қоса алғанда Бозоқ көшесі;
Мұстафа Шоқай көшесі № 2 үйден № 10 үйге дейін қоса алғанда Ботай көшесі;

улицу Мұстафа Шоқай от дома № 20А по дом № 33/2 включительно на улицу Түймекент;
улицу Бастөбе от дома № 23 по дом № 37 включительно на улицу Жарқұдық;
улицу Георгия Игишева от дома № 2 по дом № 16/3 включительно на улицу Ақжал;
улицу Бірлік от дома № 2/1 по дом № 30/1 включительно на улицу Алшалы;
улицу Иманақ от дома № 13 по дом № 7Б включительно на улицу Жалтыр.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Кульгинов
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов

Мұстафа Шоқай көшесі № 20А үйден № 33/2 үйге дейін қоса алғанда Түймекент көшесі;
Бастөбе көшесі № 23 үйден № 37 үйге дейін қоса алғанда Жарқұдық көшесі;
Георгий Игишев көшесі № 2 үйден № 16/3 үйге дейін қоса алғанда Ақжал көшесі;
Бірлік көшесі № 2/1 үйден № 30/1 үйге дейін қоса алғанда Алшалы көшесі;
Иманақ көшесі № 13 үйден № 7Б үйге дейін қоса алғанда Жалтыр көшесі.
3. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі А. Кульгинов
Астана қаласы мәслихатның хатшысы Е. Каналимов