О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) обучающихся и воспитанников всех организаций образования очной формы обучения по городу Астане
Решение маслихата города Астаны от 28 декабря 2022 года № 296/37-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 января 2023 года № 31530
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 1) пункта 4 статьи 47 Закона Республики Казахстан "Об образовании", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Предоставить право на льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) обучающимся и воспитанникам всех организаций образования очной формы обучения по городу Астане, финансируемых за счет местного бюджета, в следующем размере:
1) для обучающихся и воспитанников в возрасте от 7 до 18 лет – стоимость детского проезда (по всем направлениям) – 0 тенге, при обязательной валидации школьной транспортной картой;
2) для обучающихся и воспитанников старше 18 лет – детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, а также детям имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, транспортные карты пополняются контрактом "Месячный проездной – Город" ежемесячно, за исключением периода с июня по август месяцы.
2. Признать утратившими силу следующие решения маслихата города Астаны:
1) от 23 сентября 2015 года № 410/57-V "О Порядке предоставления права льготного проезда отдельным категориям обучающихся города Астаны на городском пассажирском транспорте" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 959);
2) от 6 марта 2019 года № 359/45-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 23 сентября 2015 года № 410/57-V "О Порядке предоставления права льготного проезда отдельным категориям обучающихся города Астаны на городском пассажирском транспорте" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1223).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов

Астана қаласы барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 296/37-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 қаңтарда № 31530 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және 47-бабы 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын Астана қаласы барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қоғамдық көлікте (таксиден басқа) мынадай мөлшерде жеңілдікпен жол жүру құқығы берілсін:
1) 7 жастан 18 жасқа дейінгі білім алушылар мен тәрбиеленушілер үшін – мектеп көлік картасын міндетті валидациялау кезінде балалардың жол жүру құны (барлық бағыттар бойынша) – 0 теңге;
2) 18 жастан асқан білім алушылар мен тәрбиеленушілер үшін – жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға көрсетіледі көлік карталары маусымнан тамыз айына дейінгі кезеңді қоспағанда, ай сайын "Айлық жол жүру – Қала" келісімшартымен толықтырылады.
2. Астана қаласы мәслихатының келесі:
1) "Астана қаласы білім алушыларының жекелеген санаттарына қалалық жолаушылар көлігінде жеңілдікпен жүру құқығын ұсыну Тәртібі туралы" 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 410/57-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 959 болып т іркелген);
2) "Астана қаласы білім алушыларының жекелеген санаттарына қалалық жолаушылар көлігінде жеңілдікпен жүру құқығын ұсыну Тәртібі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 410/57-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 6 наурыздағы № 359/45-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1223 болып тіркелген) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатның хатшысы Е. Каналимов