О внесении изменений в решение областного маслихата от 9 декабря 2021 года № 80 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 18 марта 2022 года № 113. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2022 года № 27289. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 9 декабря 2021 года № 80 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25883) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 371 557 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 867 048 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 768 849 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 310 921 452 тысячи тенге;
2) затраты – 383 496 941,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -109 149,4 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 6 220 510 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 6 329 659,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 830 393,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 830 393,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 4 220 510 тысяч тенге;
погашение займов – 6 247 212,4 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 857 095,6 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджету города областного значения и районным бюджетам:
1) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
5) на развитие коммунального хозяйства;
6) на развитие теплоэнергетической системы;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
8) на развитие газотранспортной системы;
9) на развитие транспортной инфраструктуры;
10) на техническое обслуживание объектов газоснабжения;

"2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2022 жылғы 18 наурыздағы № 113 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 наурызда № 27289 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25883 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 371 557 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 867 048 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 768 849 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 310 921 452 мың теңге;
2) шығындар – 383 496 941,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -109 149,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 220 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 329 659,4 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 830 393,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 830 393,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 4 220 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 247 212,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 857 095,6 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қаланың бюджетіне және аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
5) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
6) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
7) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
8) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
10) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге;

11) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
12) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
13) на развитие продуктивной занятости.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
13) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

480 000
003
Капитальные расходы государственного органа
16 631
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
459 568
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
600
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 773
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
29 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 380
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 008 768
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
133 700
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
11 939 127
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
85 818
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 096 564
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
26 545
719
Управление ветеринарии области
2 382 059
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
193 140
003
Капитальные расходы государственного органа
12 590
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
44 549
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
51 825
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

480 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 631
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
459 568
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
600
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 773
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
29 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 380
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 008 768
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
133 700
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
11 939 127
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
85 818
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 096 564
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
26 545
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 382 059
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 140
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 590
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
44 549
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
51 825
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу