Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Мугалжарского района
Постановление акимата Мугалжарского района Актюбинской области от 21 июля 2022 года № 210. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2022 года № 28898
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", пунктом 50 - 1 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат Мугалжарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Мугалжарского района, согласно приложению к настоящему постановлению.

Мұғалжар ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы әкімдігінің 2022 жылдың 21 шілдедегі № 210 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 шілдеде № 28898 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 - бабы 1 – тармағының 4-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Сауда қызметін реттеу туралы" Заңының 12 - бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидасының 50-1 – тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 болып тіркелген) сәйкес, Мұғалжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, Мұғалжар ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.

2. Признать утратившим силу постановление акимата Мугалжарского района "Об определении специально отведенных мест для осуществления выездной торговли на территории Мугалжарского района" от 19 мая 2017 года № 175 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5523).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мугалжарского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мугалжарского района А. Шериязданов
Приложение к постановлению
акимата Мугалжарского района
от 21 июля 2022 года № 210
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Мугалжарского района
Места размещения нестационарных торговых объектов
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности (лет)
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
город Кандыагаш
1
проспект Тәуелсіздік, слева от супермаркета "Дина"
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
супермаркет "Дина", строительный магазин "Жаңа құрылыс"
2
микрорайон "Достық", напротив здания коммунального государственного учреждения "Школа-гимназия № 3 города Кандыагаш" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
50
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
3
микрорайон "Жастық", напротив дома № 3 "А"
49
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Ыстық нан"
4
проспект Тәуелсіздік, слева от аллеи "Астана"
48
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
5
улица Юрий Гагарина, справа от здания государственного коммунального казенного предприятия "Ясли-сад Жансая" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
город Эмба
6
улица Жиенгали Тлепбергенова, напротив минимаркета "Азия"
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
минимаркет "Азия", продуктовый магазин "Айзер"
7
улица Жиенгали Тлепбергенова, напротив строительного маркета "Карабура"
30
5
Продовольственные и непродовольственные товары
строительный маркет "Карабура", продуктовый магазин "Лана"
город Жем
8
улица Бейбітшілік, напротив дома № 2
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Ақжол"
Аккемирский сельский округ
9
село Аккемир, улица Әйтеке би, слева от дома № 56
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Ниет"
10
село Елек, улица Ә.Жұмабаев, слева от дома № 1 "А"
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
11
село Котибар, улица Еңбек, справа от дома № 10 "А"
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
12
село Коктобе, улица Садовая, справа от дома № 10
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
13
село Жарык, улица А.Байтурсынова, справа от дома № 3
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Ащесайский сельский округ
14
село Ащесай, улица Өтеген Қалыбаев, слева от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа имени Н.Крупской" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
15
село Аксу, улица Науан Досмағамбетов, напротив здания коммунального государственного учреждения "Аксуская основная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
6
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
16
село Сабындыкол, улица Тапақ Тілегенұлы Тлегенов, напротив здания коммунального государственного учреждения "Сабындыкульская начальная школа" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
5
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Батпаккольский сельский округ
17
село Жагабулак, улица Сага, справа от здания отделения почтовой связи села Жагабулак Мугалжарского районного узла почтовой связи Актюбинского областного филиала акционерного общества "Казпочта"
15
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин
"Мира"
18
село Жаркемер, улица Жем, напротив дома № 15
10
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
19

2. Мұғалжар ауданы әкімдігінің "Мұғалжар ауданы аумағында көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген орындарды белгілеу туралы" 2017 жылғы 19 мамырдағы № 175 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5523 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Мұғалжар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар ауданының әкімі А. Шериязданов
Мұғалжар ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 21 шілдедегі
№ 210 қаулысына қосымша
Мұғалжар ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі (жыл)
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
Қандыағаш қаласы
1
Тәуелсіздік даңғылы, "Дина" супермаркетінің сол жағында
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Дина" супермаркеті,
"Жаңа құрылыс" құрылыс дүкені
2
"Достық" шағын ауданы, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қандыағаш қаласының № 3 мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарама-қарсы
50
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
3
"Жастық" мөлтек ауданы, № 3 "А" үйге қарама-қарсы
49
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Ыстық нан" азық-түлік дүкені
4
Тәуелсіздік даңғылы, "Астана" аллеясының сол жағында
48
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
5
Юрий Гагарин көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жансая" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорыны ғимаратының оң жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Ембі қаласы
6
Жиенғали Төлепбергенов көшесі, "Азия" минимаркетіне қарама-қарсы
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Азия" минимаркеті,
"Айзер" азық-түлік дүкені
7
Жиенғали Төлепбергенов көшесі, "Қарабура" құрылыс маркетіне қарама-қарсы
30
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Қарабура" құрылыс маркеті,
"Лана" азық-түлік дүкені
Жем қаласы
8
Бейбітшілік көшесі, № 2 үйге қарама-қарсы
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Ақжол" азық – түлік дүкені
Ақкемер ауылдық округі
9
Ақкемер ауылы, Әйтеке би көшесі, № 56 үйдің сол жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Ниет" азық-түлік дүкені
10
Елек ауылы, Ә.Жұмабаев көшесі, № 1 "А" үйдің сол жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
11
Көтібар ауылы, Еңбек көшесі, № 10 "А" үйдің оң жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
12
Көктөбе ауылы, Садовая көшесі, № 10 үйдің оң жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
13
Жарық ауылы, А.Байтұрсынов көшесі, № 3 үйдің оң жағында
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Ащысай ауылдық округі
14
Ащысай ауылы, Өтеген Қалыбаев көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Н.Крупская атындағы негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының сол жағында
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
15
Ақсу ауылы, Науан Досмағамбетов көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарама-қарсы
6
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
16
Сабындыкөл ауылы, Тапақ Тілегенұлы Тлегенов көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Сабындыкөл бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарама-қарсы
5
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Батпақкөл ауылдық округі
17
Жағабұлақ ауылы, Саға көшесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамы Ақтөбе облыстық филиалы Мұғалжар аудандық пошта байланыс торабының Жағабұлақ ауылы пошта байланыс бөлімшесі ғимаратының оң жағында
15
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Мира" азық-түлік дүкені
18
Жаркемер ауылы, Жем көшесі, № 15 үйге қарама-қарсы
10
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
19

село Кожасай, улица Тәуелсіздік, напротив дома № 40/1
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Береке"
20
село Сага, улица Сага, напротив здания государственного коммунального казенного предприятия "Ясли-сад Жансая" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
12
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Егиндибулакский сельский округ
21
село Булакты, улица К.Полтинников, справа от продуктового магазина "Родники"
30
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Родники"
22
село Миялыкол, улица Ынтымақ, слева от дома № 11
15
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Енбекский сельский округ
23
село Сагашили, улица Абай Құнанбаев, справа от дома № 11
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Кете"
24
село Басшили, улица Орталық, слева от продуктового магазина "Ақерке"
8
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Ақерке"
сельский округ имени К.Жубанова
25
село Каракол, улица Бейбітшілік, слева от дома № 5
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
26
село Жанатурмыс, улица Братьев Жубановых, справа от дома № 10
6
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Журынский сельский округ
27
село Журын, улица С.Батпенова, слева от здания "Тойхана"
40
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Жансейт"
28
село Кубелей, улица Астана, напротив здания медицинского пункта села Кубелей государственного коммунального предприятия "Мугалжарская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравохранения Актюбинской области"
32
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
29
село Колденен Темир, улица Достық, напротив здания медицинского пункта села Колденен Темир государственного коммунального предприятия "Мугалжарская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравохранения Актюбинской области"
25
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Кайындинский сельский округ
30
село Кайынды, улица Бейбітшілік, напротив дома № 23/1
25
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
31
село Алтынды, улица А.Құнанбаев, напротив дома № 11/1
25
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Кумжарганский сельский округ
32
село Бирлик, улица Достық, напротив продуктового магазина "Қазбек"
75
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Қазбек"
33
село Кумжарган, улица Орталық, слева от здания коммунального государственного учреждения "Кумжарганская основная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
75
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
34
село Шенгелши, улица Шакиза Курманиязова, справа от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа имени 30 - летия КазССР" государственного учреждения "Отдел образования Мугалжарского района Управления образования Актюбинской области"
75
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
Кумсайский сельский округ
35
село Кумсай, улица Нұралы Қаниев, напротив продуктового магазина "Александра"
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
продуктовый магазин "Александра"
село Мугалжар
36
село Мугалжар, улица Наурыз, справа от здания малого предприятия по выпечке и реализации хлебобулочных изделий "Наубайхана"
20
5
Продовольственные и непродовольственные товары
малое предприятие по выпечке и реализации хлебобулочных изделий "Наубайхана"
Талдысайский сельский округ
37
село Талдысай, улица Әлия Молдағұлова, слева от здания Талдысайского сельского дома культуры при государственном коммунальном казенном предприятии "Мугалжарский районный Дом культуры"
40
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует
38
село Енбек, улица Мәншүк Мәметова, справа от здания Енбекского сельского клуба государственного коммунального казенного предприятия "Мугалжарский районный Дом культуры"
18
5
Продовольственные и непродовольственные товары
отсутствует

Қожасай ауылы, Тәуелсіздік көшесі, № 40/1 үйге қарама-қарсы
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Береке" азық-түлік дүкені
20
Саға ауылы, Саға көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Мөлдір" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорыны ғимаратына қарама - қарсы
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Егіндібұлақ ауылдық округі
21
Бұлақты ауылы, К.Полтинников көшесі, "Родники" азық-түлік дүкенінің оң жағында
30
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Родники" азық-түлік дүкені
22
Миялыкөл ауылы, Ынтымақ көшесі, № 11 үйдің сол жағында
15
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Еңбек ауылдық округі
23
Сағашилі ауылы, Абай Құнанбаев көшесі, № 11 үйдің оң жағында
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Кете" азық-түлік дүкені
24
Басшилі ауылы, Орталық көшесі, "Ақерке" азық-түлік дүкенінің сол жағында
8
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Ақерке" азық-түлік дүкені
Қ.Жұбанов атындағы ауылдық округі
25
Қаракөл ауылы, Бейбітшілік көшесі, № 5 үйдің сол жағында
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
26
Жаңатұрмыс ауылы, Ағайынды Жұбановтар көшесі, № 10 үйдің оң жағында
6
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Жұрын ауылдық округі
27
Жұрын ауылы, С.Батпенов көшесі, "Тойхана" ғимаратының сол жағында
40
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Жансейт" азық-түлік дүкені
28
Көбелей ауылы, Астана көшесі, "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мұғалжар аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының Көбелей ауылдық медициналық пункті ғимаратына қарама-қарсы
32
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
29
Көлденең Темір ауылы, Достық көшесі, "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мұғалжар аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының Көлденең Темір ауылдық медициналық пункті ғимаратына қарама-қарсы
25
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Қайынды ауылдық округі
30
Қайынды ауылы, Бейбітшілік көшесі, № 23/1 үйге қарама - қарсы
25
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
31
Алтынды ауылы, А.Құнанбаев көшесі, № 11/1 үйге қарама – қарсы
25
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Құмжарған ауылдық округі
32
Бірлік ауылы, Достық көшесі, "Қазбек" азық-түлік дүкеніне қарама-қарсы
75
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Қазбек" азық-түлік дүкені
33
Құмжарған ауылы, Орталық көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Құмжарған негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының сол жағында
75
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
34
Шеңгелші ауылы, Шакиза Құрманиязова көшесі, "Ақтөбе облысының білім басқармасы Мұғалжар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "ҚазССР 30 жылдығы атындағы негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының оң жағында
75
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
Құмсай ауылдық округі
35
Құмсай ауылы, Нұралы Қаниев көшесі, "Александра" азық-түлік дүкеніне қарама-қарсы
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Александра" азық-түлік дүкені
Мұғалжар ауылы
36
Мұғалжар ауылы, Наурыз көшесі, "Наубайхана" нан-тоқаш өнімдерін пісіру және сату бойынша шағын кәсіпорыны ғимаратының оң жағында
20
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
"Наубайхана" нан-тоқаш өнімдерін пісіру және сату бойынша шағын кәсіпорыны
Талдысай ауылдық округі
37
Талдысай ауылы, Әлия Молдағұлова көшесі, "Мұғалжар аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны жанындағы Талдысай ауылдық мәдениет үйі ғимаратының сол жағында
40
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ
38
Еңбек ауылы, Мәншүк Мәметова көшесі, "Мұғалжар аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны Еңбек ауылдық клубы ғимаратының оң жағында
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар
жоқ